Илья ағаймен өткен әсерлі кездесу

Композитор, публицист жазушы, музыка зерттеуші Илья Жақановпен «Дәстүрлі əн», «Музыкалық білім», «Вокал өнері» мамандықтары студенттерімен кездесу өткен болатын.

Илья ағайды студенттер хормен қарсы алды. Кеш барысында ол алдымен өзі туралы аздаған мәліметтер берді. Оның «Толағай», «Даниярдың әні», «Еділ мен Жайық», «Нені ойладың?», «Жайлаукөл кештері», «Доссор вальсі» әндерін студенттер акапеллада шырқады. Әсем әндер домбырамен, фортепианомен де сүйемелденді. Әр ән орындалған сайын Илья ағай ол шығарманың дүниеге келу сәтін аса қызықты етіп әңгімелеп отырды. Сыршыл əндерінің біз білмейтін сырларымен бөлісіп, шығу тарихынан сыр шертті. Көрерменге көкейкесті сұрақтарын койғызбай-ақ, ағай сезгендей өзі барлығына жауап беріп отырды. Студенттердің жүзінен күлкі кетпей, ерекше көңіл күймен шоқ гүлдерді ұсынып, қимастық сезіммен ардақты ұстаз Илья Жақановты шығарып салдық. Кездесу аядай хор дәрісханасында өтсе де, естен кетпес таңғажайып, үлкен əсер қалдырды.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 29

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 13

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 38

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 36

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.