Илья ағаймен өткен әсерлі кездесу

Композитор, публицист жазушы, музыка зерттеуші Илья Жақановпен «Дәстүрлі əн», «Музыкалық білім», «Вокал өнері» мамандықтары студенттерімен кездесу өткен болатын.

Илья ағайды студенттер хормен қарсы алды. Кеш барысында ол алдымен өзі туралы аздаған мәліметтер берді. Оның «Толағай», «Даниярдың әні», «Еділ мен Жайық», «Нені ойладың?», «Жайлаукөл кештері», «Доссор вальсі» әндерін студенттер акапеллада шырқады. Әсем әндер домбырамен, фортепианомен де сүйемелденді. Әр ән орындалған сайын Илья ағай ол шығарманың дүниеге келу сәтін аса қызықты етіп әңгімелеп отырды. Сыршыл əндерінің біз білмейтін сырларымен бөлісіп, шығу тарихынан сыр шертті. Көрерменге көкейкесті сұрақтарын койғызбай-ақ, ағай сезгендей өзі барлығына жауап беріп отырды. Студенттердің жүзінен күлкі кетпей, ерекше көңіл күймен шоқ гүлдерді ұсынып, қимастық сезіммен ардақты ұстаз Илья Жақановты шығарып салдық. Кездесу аядай хор дәрісханасында өтсе де, естен кетпес таңғажайып, үлкен əсер қалдырды.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 6

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 84

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 95

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 98

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 87

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.