Илья ағаймен өткен әсерлі кездесу

Композитор, публицист жазушы, музыка зерттеуші Илья Жақановпен «Дәстүрлі əн», «Музыкалық білім», «Вокал өнері» мамандықтары студенттерімен кездесу өткен болатын.

Илья ағайды студенттер хормен қарсы алды. Кеш барысында ол алдымен өзі туралы аздаған мәліметтер берді. Оның «Толағай», «Даниярдың әні», «Еділ мен Жайық», «Нені ойладың?», «Жайлаукөл кештері», «Доссор вальсі» әндерін студенттер акапеллада шырқады. Әсем әндер домбырамен, фортепианомен де сүйемелденді. Әр ән орындалған сайын Илья ағай ол шығарманың дүниеге келу сәтін аса қызықты етіп әңгімелеп отырды. Сыршыл əндерінің біз білмейтін сырларымен бөлісіп, шығу тарихынан сыр шертті. Көрерменге көкейкесті сұрақтарын койғызбай-ақ, ағай сезгендей өзі барлығына жауап беріп отырды. Студенттердің жүзінен күлкі кетпей, ерекше көңіл күймен шоқ гүлдерді ұсынып, қимастық сезіммен ардақты ұстаз Илья Жақановты шығарып салдық. Кездесу аядай хор дәрісханасында өтсе де, естен кетпес таңғажайып, үлкен əсер қалдырды.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 14

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 36

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 77

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 35

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 47

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.