Жүйріктер айтыста бақ сынасты

Қазан айының 25 жұлдызында  Махамбет ауданында Бала Ораз Өтебайұлының 180 жылдығына орай   “Мен бабында жүрген жүйрікпін» тақырыбында ақындар айтысы өтті.

Сайыста 16 үміткер бақ сынады. Шалқарбай Ізбасаров, Серікбол Панабердиев, Өнербек Дәулекенов сынды жүйріктер де айтыс өнерінің көркін аша түсті. Бұл өнер додасында біреулердің бағы жанса, енді біреулердің бабы шапқан болатын. Ал, әділ қазылар алқасына келер болсақ Жәниба Қарасаева, Бақтыгүл Бабаш, Әлия Даулетбаева сынды төрешілер айтысты әділ бағалап отырды. Бас жүлде Махамбет ауданының ақыны Серік Қойшығұловқа берілді. Жүлделі 1-ші орынды Орынбек Дәулекеновке берілсе, 2-ші орында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің, Журналистика мамандығының 2 курс студенті Әбілқайыр Бимырза үздік деп танылды. 3- орын журналист әрі ақын Жәнібек Садыров пен Кіші өнер академиясының 11 сынып оқушысы Фариза Жетпісбаеваның қанжығасына бұйырды. Айтыс соңында жүлдегерлер алғыс хаттар мен марапаттауларға ие болды.

«Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы»

22 Ноя 2019 19

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға оқытушысы , философия магистрі Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен Дүние жүзілік философия күніне орай «Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы» тақырыбында презентация өтті.

«Жиһанкез сыры» атты кездесу кеші өтті

22 Ноя 2019 8

Бүгін Атырау облыстық Жастар саясаты мәселелері басқармасының қолдауымен «Төртінші билік» қоғамдық бірлестігінің ұйымдастыруымен «Өркениет» жобасы аясында саяхатшы, танымал блогер, психолог Динара Болатпен «Жиһанкез сыры» атты кедесу кеші болып өтті.

Қалалық маслихатта өткен ашық есік күні

21 Ноя 2019 20

Қазақстан Республикасының Президенті 2019 жыл "Жастар жылы" деп жариялаған болатын.

Экокампуста өткен дөңгелек үстел

21 Ноя 2019 15

Экология департаментінің ұйымдастыруымен Экокампусты дамыту бөлімінің қызметкерлері мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының оқытушылары қаланың барлық супермаркеттерінің өкілдерін шақыруымен дөңгелек үстелге қатысты.

70 жылдық қарсаңындағы жүздесу

20 Ноя 2019 46

Бүгін университетімізде Аманкелді Кеңшілікұлы бастаған бірқатар өнер қайраткерлері қонақта болды. Айта кетейік, өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өтуде. Фестивальге келген қонақтар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездесті. Аталмыш кездесу  қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа - 70 тұлғамен кездесу» шарасы аясында өтті.