Жүйріктер айтыста бақ сынасты

Қазан айының 25 жұлдызында  Махамбет ауданында Бала Ораз Өтебайұлының 180 жылдығына орай   “Мен бабында жүрген жүйрікпін» тақырыбында ақындар айтысы өтті.

Сайыста 16 үміткер бақ сынады. Шалқарбай Ізбасаров, Серікбол Панабердиев, Өнербек Дәулекенов сынды жүйріктер де айтыс өнерінің көркін аша түсті. Бұл өнер додасында біреулердің бағы жанса, енді біреулердің бабы шапқан болатын. Ал, әділ қазылар алқасына келер болсақ Жәниба Қарасаева, Бақтыгүл Бабаш, Әлия Даулетбаева сынды төрешілер айтысты әділ бағалап отырды. Бас жүлде Махамбет ауданының ақыны Серік Қойшығұловқа берілді. Жүлделі 1-ші орынды Орынбек Дәулекеновке берілсе, 2-ші орында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің, Журналистика мамандығының 2 курс студенті Әбілқайыр Бимырза үздік деп танылды. 3- орын журналист әрі ақын Жәнібек Садыров пен Кіші өнер академиясының 11 сынып оқушысы Фариза Жетпісбаеваның қанжығасына бұйырды. Айтыс соңында жүлдегерлер алғыс хаттар мен марапаттауларға ие болды.

Қазақстан және шет елдер ЖОО-да оқып келген студенттермен кездесу өтті

26 Фев 2020 14

Бүгін Көптілді білім беру факультетінің ұйымдастыруымен академиялық ұтқырлық бағдарламасымен Қазақстан және шет елдер ЖОО-да оқып келген студенттермен кездесу шарасы өтті.

Олимпиада жеңімпаздары анықталды

24 Фев 2020 29

21 ақпан күні «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығына орай дәстүрлі    Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің ұйымдастыруымен «ТАРИХ ТҰҢҒИЫҒЫНДА» атты тарихшылардың мектеп оқушылары арасында пәндік олимпиадасы өтті.

«Ұлы Дала батыры – Тайманның ұлы Исатай» жинағы жарық көрді

24 Фев 2020 22

2020 жылдың 19 ақпан күні Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Рухани жаңғыру» кеңсесінде  «Мәңгілік ел» ғылыми-зенрттеу орталығының ғылыми қызметкері, қауымдастырылған профессор, ҚР Тарих және қоғамтану ғылымдары Академиясының академигі Аманкелді Шамғоновтың «Ұлы Дала батыры – Тайманның ұлы Исатай» атты кітабының тұсаукесер рәсімі өтті.

Қоғамды басқарудағы технологиялар мен кәсіби этика пәнінен «Мемлекеттік және муниципалды қызметкерлердің кәсіптік этикасы» тақырыбындағы қонақ дәрісі өтті

21 Фев 2020 7

2020 жылдың 21 ақпан күні «Менеджмент» кафедрасында 6В04103 – Экономика және мемлекеттік басқару мамандығының 1 курс студенттеріне пәні бойынша қонақ дәрісі өткізілді.

«Мемлекеттік қызмет мемлекеттік басқарудың құқықтық институты ретінде» тақырыбындағы қонақ дәрісі өтті

21 Фев 2020 6

2020 жылдың 21 ақпанында сағат 10.30-да «Менеджмент» кафедрасында 5В051000–Мемлекеттік және жергілікті басқару мамандығының 3 курс студенттеріне пәні бойынша қонақ дәрісі өткізілді.