Жүйріктер айтыста бақ сынасты

Қазан айының 25 жұлдызында  Махамбет ауданында Бала Ораз Өтебайұлының 180 жылдығына орай   “Мен бабында жүрген жүйрікпін» тақырыбында ақындар айтысы өтті.

Сайыста 16 үміткер бақ сынады. Шалқарбай Ізбасаров, Серікбол Панабердиев, Өнербек Дәулекенов сынды жүйріктер де айтыс өнерінің көркін аша түсті. Бұл өнер додасында біреулердің бағы жанса, енді біреулердің бабы шапқан болатын. Ал, әділ қазылар алқасына келер болсақ Жәниба Қарасаева, Бақтыгүл Бабаш, Әлия Даулетбаева сынды төрешілер айтысты әділ бағалап отырды. Бас жүлде Махамбет ауданының ақыны Серік Қойшығұловқа берілді. Жүлделі 1-ші орынды Орынбек Дәулекеновке берілсе, 2-ші орында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің, Журналистика мамандығының 2 курс студенті Әбілқайыр Бимырза үздік деп танылды. 3- орын журналист әрі ақын Жәнібек Садыров пен Кіші өнер академиясының 11 сынып оқушысы Фариза Жетпісбаеваның қанжығасына бұйырды. Айтыс соңында жүлдегерлер алғыс хаттар мен марапаттауларға ие болды.

Әріптестеріміз мамандықтар фестиваліне қатысып келді

23 Май 2019 13

Х.Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департамент маманы Нәжіп Жадыра, Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының оқытушысы Қалдыбаева Айман, "биология" кафедрасының оқытушысы,магистр Копашева Айымгул мемлекеттік «Серпін- 2050: Мәңгілік ел жастары - индустрияға» жобасы аясында, Маңғыстау облысында өткен мамандықтар фестиваліне қатысып келді.

«Жастарды қолдау-болашаққа самғау»

23 Май 2019 13

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 2019 жылы 17 мамырда Атырау қаласының «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қорында «Жастарды қолдау-болашаққа самғау» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

«Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс өтті

23 Май 2019 19

17 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқтушылар мен студенттердің қатысуымен «Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс болып өтті.

Спортшыларымызды құттықтаймыз!

15 Май 2019 52

Студенттер арасында Ақтөбе қаласында X жазғы универсиада ойындары өтті. Жарысқа дзюдо күресінен 22 команда бақ сынып, сайысқа түсті. Қорытынды есеппен, командалық сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спортшылары жүлделі ІІІ орынға ие болды және  дене шынықтыру және  спорт мамандығының 1 ші курс студенті Сырбаз Талғат еркін күрестен 65 кг салмақта қатысып, жеңімпаз атанды.