Ел тарихы рухани жаңғыру бағытымен

27 қазан күні Құлсары қаласында «Бопай ханымның өмірі және қоғамдық-саяси қызметі» тақырыбында конференция өтті. Конференция жұмысына Атырау қаласы, Ақтөбе, Маңғыстау және Батыс Қазақстан облыстарынан ғалымдар, өлкетанушылар, ақын-жазушылар, жұртшылық өкілдері қатынасты.

Конференция барысында тарих ғылымдарының докторлары, профессорлар Ә.Қ.Мұхтар «Архив деректеріндегі Бопай ханым туралы», А.Қ.Ахмет «Әбілқайыр хан мен Бопай ханыман тараған ұрпақтар» және Ұ.Т.Ахметова «Әбілқайыр ұрпақтарынан шыққан атақты ханымдар» тақырыбындағы мазмұнды баяндамалар жасады. Ауылшаруашылығы ғылымдарының докторы, профессор Б.Ж.Таубаев Кең Жылыойдағы қасиетті жерлер туралы әңгімеледі. Конференцияға қатысушылар Ақмешіттегі Бекет атаның ата-аналары жатқан қауымға, Құлшан атаға, Ресейдің Орынбор облысынан Бопай ханым жерленген зираттан әкелінген топырақ қойылған жерге, Әжібай би мен Арал батырлардың рухына дұға бағыштады. Бұл аталған мазарлар қауымы «Рухани жаңғыру: келшекке бағдар» мақаласында аталған «Қазақстанның қасиетті жерлері картасына» енгізілуімен құнды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 9

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 70

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 61

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 113

Конкурс жарияланады!

4 Июл 2019 168

Қазақстан Республикасы Білім жəне ғылым министрлігі, 010000 Астана қаласы, Мəңгілік ел көшесі, 8, 11-кіреберіс, «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кəсіпорнының ректоры бос лауазымдық орнына конкурс жариялайды.