Ел тарихы рухани жаңғыру бағытымен

27 қазан күні Құлсары қаласында «Бопай ханымның өмірі және қоғамдық-саяси қызметі» тақырыбында конференция өтті. Конференция жұмысына Атырау қаласы, Ақтөбе, Маңғыстау және Батыс Қазақстан облыстарынан ғалымдар, өлкетанушылар, ақын-жазушылар, жұртшылық өкілдері қатынасты.

Конференция барысында тарих ғылымдарының докторлары, профессорлар Ә.Қ.Мұхтар «Архив деректеріндегі Бопай ханым туралы», А.Қ.Ахмет «Әбілқайыр хан мен Бопай ханыман тараған ұрпақтар» және Ұ.Т.Ахметова «Әбілқайыр ұрпақтарынан шыққан атақты ханымдар» тақырыбындағы мазмұнды баяндамалар жасады. Ауылшаруашылығы ғылымдарының докторы, профессор Б.Ж.Таубаев Кең Жылыойдағы қасиетті жерлер туралы әңгімеледі. Конференцияға қатысушылар Ақмешіттегі Бекет атаның ата-аналары жатқан қауымға, Құлшан атаға, Ресейдің Орынбор облысынан Бопай ханым жерленген зираттан әкелінген топырақ қойылған жерге, Әжібай би мен Арал батырлардың рухына дұға бағыштады. Бұл аталған мазарлар қауымы «Рухани жаңғыру: келшекке бағдар» мақаласында аталған «Қазақстанның қасиетті жерлері картасына» енгізілуімен құнды.

«Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс өтті

23 Май 2019 5

17 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқтушылар мен студенттердің қатысуымен «Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс болып өтті.

Спортшыларымызды құттықтаймыз!

15 Май 2019 44

Студенттер арасында Ақтөбе қаласында X жазғы универсиада ойындары өтті. Жарысқа дзюдо күресінен 22 команда бақ сынып, сайысқа түсті. Қорытынды есеппен, командалық сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спортшылары жүлделі ІІІ орынға ие болды және  дене шынықтыру және  спорт мамандығының 1 ші курс студенті Сырбаз Талғат еркін күрестен 65 кг салмақта қатысып, жеңімпаз атанды.

Университет ұжымы үміткер Тоқаевты қолдауға шақырды

14 Май 2019 105

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ұжымы Қазақстан Республикасы Президентігі кандидатурасына ұсынылған Кемелұлы Қасым-Жомарт Тоқаевтың сенімді өкілдерімен кездесті.

"StartupBolashak - Менің арманым" ұлттық байқауы

12 Май 2019 113

Жастардың, жас стартаптардың бизнес-жобаларының жүзеге асуына жол ашатын бірден-бір байқау - «StartupBolashak – Менің арманым» ұлттық байқауы. Жастардың бизнес-жобаларының ұлттық байқауының өткен аптада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде алғашқы кезеңі қорытындыланды.