Ел тарихы рухани жаңғыру бағытымен

27 қазан күні Құлсары қаласында «Бопай ханымның өмірі және қоғамдық-саяси қызметі» тақырыбында конференция өтті. Конференция жұмысына Атырау қаласы, Ақтөбе, Маңғыстау және Батыс Қазақстан облыстарынан ғалымдар, өлкетанушылар, ақын-жазушылар, жұртшылық өкілдері қатынасты.

Конференция барысында тарих ғылымдарының докторлары, профессорлар Ә.Қ.Мұхтар «Архив деректеріндегі Бопай ханым туралы», А.Қ.Ахмет «Әбілқайыр хан мен Бопай ханыман тараған ұрпақтар» және Ұ.Т.Ахметова «Әбілқайыр ұрпақтарынан шыққан атақты ханымдар» тақырыбындағы мазмұнды баяндамалар жасады. Ауылшаруашылығы ғылымдарының докторы, профессор Б.Ж.Таубаев Кең Жылыойдағы қасиетті жерлер туралы әңгімеледі. Конференцияға қатысушылар Ақмешіттегі Бекет атаның ата-аналары жатқан қауымға, Құлшан атаға, Ресейдің Орынбор облысынан Бопай ханым жерленген зираттан әкелінген топырақ қойылған жерге, Әжібай би мен Арал батырлардың рухына дұға бағыштады. Бұл аталған мазарлар қауымы «Рухани жаңғыру: келшекке бағдар» мақаласында аталған «Қазақстанның қасиетті жерлері картасына» енгізілуімен құнды.

ЕЛІМІЗДІҢ ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА 25%-ҒА АРТТЫРЫЛҒАН СТИПЕНДИЯ БЕРІЛЕ БАСТАДЫ

22 Янв 2020 4

ҚР Президенті Қ. Тоқаев Жастар жылының жабылу салтанатында 2020 жылдың қаңтарынан бастап жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің стипендиясы 25 пайызға көтерілетінін мәлімдеді. ҚР Білім және ғылым министрлігі жергілікті атқарушы органдармен бірлесе отырып, Мемлекет басшысының тапсырмасын орындау бойынша шаралар қабылдады.

Ермахан Ибраимов университетімізде қонақта

21 Янв 2020 70

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бокстан Сидней олимпиадасының чемпионы, халықаралық дәрежедегі спорт шебері Ермахан Ибраимовпен кездесу өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 79

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 97

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 65

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.