Ел тарихы рухани жаңғыру бағытымен

27 қазан күні Құлсары қаласында «Бопай ханымның өмірі және қоғамдық-саяси қызметі» тақырыбында конференция өтті. Конференция жұмысына Атырау қаласы, Ақтөбе, Маңғыстау және Батыс Қазақстан облыстарынан ғалымдар, өлкетанушылар, ақын-жазушылар, жұртшылық өкілдері қатынасты.

Конференция барысында тарих ғылымдарының докторлары, профессорлар Ә.Қ.Мұхтар «Архив деректеріндегі Бопай ханым туралы», А.Қ.Ахмет «Әбілқайыр хан мен Бопай ханыман тараған ұрпақтар» және Ұ.Т.Ахметова «Әбілқайыр ұрпақтарынан шыққан атақты ханымдар» тақырыбындағы мазмұнды баяндамалар жасады. Ауылшаруашылығы ғылымдарының докторы, профессор Б.Ж.Таубаев Кең Жылыойдағы қасиетті жерлер туралы әңгімеледі. Конференцияға қатысушылар Ақмешіттегі Бекет атаның ата-аналары жатқан қауымға, Құлшан атаға, Ресейдің Орынбор облысынан Бопай ханым жерленген зираттан әкелінген топырақ қойылған жерге, Әжібай би мен Арал батырлардың рухына дұға бағыштады. Бұл аталған мазарлар қауымы «Рухани жаңғыру: келшекке бағдар» мақаласында аталған «Қазақстанның қасиетті жерлері картасына» енгізілуімен құнды.

"Kids University" балалар лагері ашылды

17 Июн 2019 6

Жазғы маусымның басталуына орай, лагерь алғашқы кезеңге 3 маусымнан бастап демалушыларды қабылдады. 10 күнге арналған жазғы лагерьге каникулдарын тиімді өткізуге келген 25 оқушы қатысты.Балалардың алғашқы күні салтанатты түрде студенттік билет алып, лагерьмен танысумен басталды.

Табысқа жету жолы

10 Июн 2019 97

Х. Досмұхамедов атындағы АтМУ студенттердің өзін – өзі басқару апталығы аясында студенттерге Корпоративті оқыту орталығының директоры Сұлтанова Зумрат Ғабитқызы«Табысқа жету жолы» атты тренингін өткізген еді.

Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан халқы Ассамблеясының форумы

4 Июн 2019 64

2019 ж. 29-31 мамыр аралығында ел астанасында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне арналған Қазақстан халқы Ассамблеясының X Халықаралық форумы өтті.

Жүзуден семинар болып өтті

3 Июн 2019 102

Атырау аймақтық дене тәрбиесі және спортты дамыту орталығы мен университетіміз бірігіп Атырау облысының мектептерінің дене шынықтыру пәнінің 50 оқытушысына «Жазғы сауықтыру науқаны кезеңінде балдарды жүзуге үйрету» тақырыбында оқу – әдістемелік семинар өткізді.

Университет Самбо командасы биік тұғырда

3 Июн 2019 37

Ақтөбе қаласында 21-25 мамыр аралығында өткен Х жазғы универсиадасында спорттық Самбодан университет құрама командасы  жоғары жетістікке қол жеткізді.