БАҚ өкілдерінің ыстық ықыласы

Күні кеше ғана университетімізде «Ақылдарды тоғыстырып, байланыстарды нығайту» атты Каспий маңы елдерінің мемлекеттік университеттерінің ХХ Бас мерейлі Ассамблеясы үлкен масштабта өткені баршаға мәлім.

Еліміздің түкпір-түкпірінен келген қонақтарымызға, университетіміздің барлық жақсы жаңалықтарын бөлісіп қана қоймай, шетелдік қонақтарымызды алғашқы күннен бастап «Пленарлық отырыс», «Ректорлар саммиті», «Воркшоп, «Иран мәдениеті орталығы», «Хан Ордалы Сарайшық» атты бөлімдер арқылы Ассамблеяның негізгі бағыттары өткен болатын. Сонымен қатар қаламыздың көрікті жерлерімен қатар мұнайлы өлкенің көркем табиғатымен де сыр шертісіп, Жайық өзені бойында экскурсия жасалған еді.

Ассамблея басталған күннен бастап облыстық, республикалық, БАҚ өкілдері мен қатар түрлі сайттар мен интернет порталдарда жарыса жазылып жатты. Бұл университетіміздегі ауқымды шараның Қазақстанның барлық облыстарына жарияланып жатқаны біз үшін үлкен мәртебе. Осы орайда облыстық, республикалық және сайттар мен интернет порталдағы Атырау облысындағы меншікті тілшілерге Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ұжымы шексіз ризашылығын білдіреді.

Жарияланған суреттер газет беттерінен және сайттар мен интернет порталдардан алынды.

Арайлым Нарешова

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 46

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 25

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 47

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 48

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 43

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.