Идеяға толы ректорлар саммиті

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Жоғары білім беру саласындағы жобалық менеджмент» атты Каспий маңы елдері мемлекеттік университеттерінің ректорларының саммиті өтті.

Ректорлар жиынының мақсаты ЖОО басқарудағы жобалық менеджмент жөнінде ақпараттар және тәжірибемен алмасу, жаңа көзқарас қалыптастырып, пікірталастық алаңға айналдыру.

Мемлекеттік университтердің басшылары өзіндік идеялық жобаларын таныстыруда баяндамаларын оқыды. Оның негізгі мақсаты университеттің стратегиялық дамуындағы жобалық мменеджменттің рөлін айқындап, ЖОО басқарудағы қағидаларды түсіндіріп, Ассоциация төңірегінде бірлескен жобаларды анықтау.

Бас қосу барысында шетелдік ректорлар өз университеттерінің жеткен жетістігін, қазіргі жүзеге асып жатқан жобаларды, болашақтағы мықты идеяларын көрнекілеп таныстырды. Ректорлар үшін саммиттің ең тиімді тұсы бұл – олардың өз ұйымдарындағы жобалық менеджментті қолданудың тиімді тәсілдері мен өзіндік ой-пікір, идея мен тәжірибелерімен бөлісуі еді. Мұндағы талқыланған жобалар ғылым мен білім, халықаралық ынтымақтастық пен инновацияларды дамыту салаларындағы негізгі ұсыныстар болды.

Малика ТАКЕЖАНОВА,

медиа-қызмет орталығының тілшісі

Қалалық маслихатта өткен ашық есік күні

21 Ноя 2019 12

Қазақстан Республикасының Президенті 2019 жыл "Жастар жылы" деп жариялаған болатын.

Экокампуста өткен дөңгелек үстел

21 Ноя 2019 11

Экология департаментінің ұйымдастыруымен Экокампусты дамыту бөлімінің қызметкерлері мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының оқытушылары қаланың барлық супермаркеттерінің өкілдерін шақыруымен дөңгелек үстелге қатысты.

70 жылдық қарсаңындағы жүздесу

20 Ноя 2019 40

Бүгін университетімізде Аманкелді Кеңшілікұлы бастаған бірқатар өнер қайраткерлері қонақта болды. Айта кетейік, өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өтуде. Фестивальге келген қонақтар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездесті. Аталмыш кездесу  қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа - 70 тұлғамен кездесу» шарасы аясында өтті.

Жаңашыл оқытушы

20 Ноя 2019 25

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті «Бейнелеу өнер  және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр Эльмира Жұмабаева әрқашан ізденгіштігімен, жаңа форматтағы сабақтар өткізуімен студенттер алдында беделге ие болған ұстаз.

Ирак Қасымұлымен кездесу өтті

20 Ноя 2019 43

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа -70 тұлғамен кездесу» аясында  ҚР Еңбек сіңірген заңгері, «Құрмет» орденінің иегері Елекеев Ирак Қасымұлымен кездесу  өтті. Кездесуге университетіміздің профессор-оқытушылары мен құқықтану мамандығында білім алушы студенттер қатысты.