Парсы тілін меңгеруге тамаша мүмкіндік

Пленарлық мәжілістен соң, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Иран мәдениеті мен тілі орталығы  ашылды.

Университетіміздің бірінші проректоры Айгерім Шилібекова өз сөзінде ректор Абзал Талтенов пен Мазандаран университетінің ректоры Сеид Халлах Мирниаға орталықтың ашылуына жағдай жасағаны үшін алғысын айтып, бұл орталық тек қана екі университеттің ғана емес, сондай-ақ, Каспий теңізімен біріккен екі елдің ынтымақтастығын да бейнелейді – дейді.

Мазандаран университетінің ректоры Сейид Халах Мирни Иран мәдениетін дамытуға арналған осындай мүмкіндік үшін Абзал Талтеновке алғысын білдірді. «Қазақстан мен Иран тарихы көптеген ортақ нәрсеге ие және біз тереңірек зерттеуіміз керек. Елдер бір-бірінен алыс болғанына қарамастан, Каспий теңізің арқасында біз бір-бірімізбен туыс ретінде кездесуге мүмкіндік алдық », - дейді.

Бұл орталықтың мақсаты студенттеріміздің   парсы  тілін   меңгеруге  жағдай жасау.  Алдағы уақытта  жастарды оқытатын арнайы маман Иранның жоғары оқу орындарының бірінен шақыртылмақ.

Алтынай Сәлімгерейқызы,

медиа-қызмет орталығының тілшісі

Фотограф Құдияр Данияров

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 26

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 10

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 37

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 37

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 35

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.