Парсы тілін меңгеруге тамаша мүмкіндік

Пленарлық мәжілістен соң, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Иран мәдениеті мен тілі орталығы  ашылды.

Университетіміздің бірінші проректоры Айгерім Шилібекова өз сөзінде ректор Абзал Талтенов пен Мазандаран университетінің ректоры Сеид Халлах Мирниаға орталықтың ашылуына жағдай жасағаны үшін алғысын айтып, бұл орталық тек қана екі университеттің ғана емес, сондай-ақ, Каспий теңізімен біріккен екі елдің ынтымақтастығын да бейнелейді – дейді.

Мазандаран университетінің ректоры Сейид Халах Мирни Иран мәдениетін дамытуға арналған осындай мүмкіндік үшін Абзал Талтеновке алғысын білдірді. «Қазақстан мен Иран тарихы көптеген ортақ нәрсеге ие және біз тереңірек зерттеуіміз керек. Елдер бір-бірінен алыс болғанына қарамастан, Каспий теңізің арқасында біз бір-бірімізбен туыс ретінде кездесуге мүмкіндік алдық », - дейді.

Бұл орталықтың мақсаты студенттеріміздің   парсы  тілін   меңгеруге  жағдай жасау.  Алдағы уақытта  жастарды оқытатын арнайы маман Иранның жоғары оқу орындарының бірінен шақыртылмақ.

Алтынай Сәлімгерейқызы,

медиа-қызмет орталығының тілшісі

Фотограф Құдияр Данияров

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 8

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 15

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 56

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 33

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 44

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.