Хас шебермен кездесу өтті

Қазанның 19 жұлдызында «Журналистика» кафедрасының ұйымдастыруымен журналистика мамандығының студенттері жергілікті танымал фототілші, Атырау энергетика кешені баспасөз қызметінің маманы Аман Мутигуллинмен кездесті.

«Фотожурналистикадағы кәсіби шеберлік» атты тақырыбында өткен шеберлік сыныбында ол өзінің кәсіби біліктілігімен бөлісті. Шығармашылық жолында «Прикаспийская коммуна» және «Ақ жайық» газеттерінде қызмет еткен. Фототілшілік бағыт елімізде аз дамығандықтан, осы өнердің қыр-сырымен таныстыру, насихаттау мақсатында келген А.Мутигуллин «Фотографияның өнер екеніне ешкімнің таласы жоқ. Қылқалам шеберлері туындылары сияқты ол да өнер, маңызы үлкен. Тарихтың бір көрінісін болашаққа қалдырады», - деді. Кеш барысында кейіпкеріміз өзінің түсірген суреттерін көрсетіп, өзінің тәжірибесімен бөлісті. Студенттер өз ісінің шебері болған А.Мутигуллинге сан түрлі сауалдарын жолдап, жауап алды. Фотоға түсірудің қыр-сырына қанықты. Кеш соңында осы шараны ұйымдастыруға мұрындық болған журналистика кафедрасының меңгерушісі М.Мукашева қонақтарға алғыс-тілегін білдірді. Фототілші болуды қалайтын студенттер бұл кездесуден әдемі әсер алып, хас шебермен сұхбаттасудың өзі бір мәртебе деп тарқасты.

«Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс өтті

23 Май 2019 6

17 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқтушылар мен студенттердің қатысуымен «Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс болып өтті.

Спортшыларымызды құттықтаймыз!

15 Май 2019 44

Студенттер арасында Ақтөбе қаласында X жазғы универсиада ойындары өтті. Жарысқа дзюдо күресінен 22 команда бақ сынып, сайысқа түсті. Қорытынды есеппен, командалық сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спортшылары жүлделі ІІІ орынға ие болды және  дене шынықтыру және  спорт мамандығының 1 ші курс студенті Сырбаз Талғат еркін күрестен 65 кг салмақта қатысып, жеңімпаз атанды.

Университет ұжымы үміткер Тоқаевты қолдауға шақырды

14 Май 2019 105

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ұжымы Қазақстан Республикасы Президентігі кандидатурасына ұсынылған Кемелұлы Қасым-Жомарт Тоқаевтың сенімді өкілдерімен кездесті.

"StartupBolashak - Менің арманым" ұлттық байқауы

12 Май 2019 113

Жастардың, жас стартаптардың бизнес-жобаларының жүзеге асуына жол ашатын бірден-бір байқау - «StartupBolashak – Менің арманым» ұлттық байқауы. Жастардың бизнес-жобаларының ұлттық байқауының өткен аптада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде алғашқы кезеңі қорытындыланды.