Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Физика, математика және ақпараттық технологиялар» факультетінің «Физика және техникалық пәндер» кафедрасының ұйымдастыруымен «Стандарттау – инновацияларды енгізу үшін қолайлы ортаны қалыптастырудың кепілі» атты дөңгелек үстел өтті.

Бұл жиынның мақсаты – студенттермен стандарттау, метрология және сертификаттау саласында қызмет ететін мамандармен «Бүкіләлемдік стандарттар күні» мерекесін атап өту.

Іс-шараға «Ұлттық стандарттау және сертификаттау орталығы» АҚ Атырау облысы бойынша филиалы, Техникалық реттеу және метрология комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті, «Қазақстан стандарттау және сертификаттау институты» РМК Атырау филиалы өкілдері сонымен қатар, профессор-оқытушылар құрамы мен студенттер қатынасқан болатын.

Физика және техникалық пәндер кафедрасының аға оқытушысы, магистр Ж.Салыкбаева дөңгелек үстелді жүргізушісі ретінде 14 қазан «Бүкіләлемдік стандарттар күні» мерекесімен құттықтап, сөз кезегін факультет деканы, тех.ғ.д., профессор Б.Кенжеғұловқа жолдады.

Физика және техникалық пәндер кафедрасының меңгерушісі, п.ғ.к., доцент, Ш.Сырбаеваға сөз берілді.

Дөңгелек үстел барысында күн тәртібіне сәйкес баяндамалар оқылды:

• ҚР «Кеден одағының техникалық регламенті» - Физика және техникалық пәндер кафедрасының аға оқытушысы Лес Қонысбаевич;
  • «Стандарттау саласындағы мемлекеттік бақылау» - Техникалық реттеу және метрология комитетінің Атырау облысы бойынша департаментінің басшысы Камешова Салтанат Газизовна;
  • «Стандарттау саласындағы SMART CITY» - «Қазақстан стандарттау және сертификаттау институты» РМК Атырау филиалының директоры Дю Надежда Ивановна ;
  • «Стандарттау болашаққа жол нұсқайды» - 5В073200 - Стандарттау, сертификаттау және метрология мамандығының 4 курс студенті М.Арстанова;

Іс-шарада «Smart емхана», «Smart мектеп» (қол жеткізуді бақылау және басқару жүйесі, бейнебақылау, e-асхана, е-кітапхана және жеке кабинет), «Smart көшеге жарық түсіру», «Smart payments» (тұтынушының барлық төлемдерін төлеуге арналған бір шот құру), бірыңғай көліктік төлем карта, инновациялық паркоматтар, құқық бұзушылықтарды сандық мониторингтеу, барлық қызметтерді әмбебап банк карточкасымен және кәдімгі смартфонмен төлеуге мүмкіндік беретін ұялы төлемдер технологиясы, «ақылды» бағдаршам және т.б. жобалар туралы айтылды.

"Kids University" балалар лагері ашылды

17 Июн 2019 7

Жазғы маусымның басталуына орай, лагерь алғашқы кезеңге 3 маусымнан бастап демалушыларды қабылдады. 10 күнге арналған жазғы лагерьге каникулдарын тиімді өткізуге келген 25 оқушы қатысты.Балалардың алғашқы күні салтанатты түрде студенттік билет алып, лагерьмен танысумен басталды.

Табысқа жету жолы

10 Июн 2019 97

Х. Досмұхамедов атындағы АтМУ студенттердің өзін – өзі басқару апталығы аясында студенттерге Корпоративті оқыту орталығының директоры Сұлтанова Зумрат Ғабитқызы«Табысқа жету жолы» атты тренингін өткізген еді.

Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан халқы Ассамблеясының форумы

4 Июн 2019 64

2019 ж. 29-31 мамыр аралығында ел астанасында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне арналған Қазақстан халқы Ассамблеясының X Халықаралық форумы өтті.

Жүзуден семинар болып өтті

3 Июн 2019 102

Атырау аймақтық дене тәрбиесі және спортты дамыту орталығы мен университетіміз бірігіп Атырау облысының мектептерінің дене шынықтыру пәнінің 50 оқытушысына «Жазғы сауықтыру науқаны кезеңінде балдарды жүзуге үйрету» тақырыбында оқу – әдістемелік семинар өткізді.

Университет Самбо командасы биік тұғырда

3 Июн 2019 37

Ақтөбе қаласында 21-25 мамыр аралығында өткен Х жазғы универсиадасында спорттық Самбодан университет құрама командасы  жоғары жетістікке қол жеткізді.