Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Физика, математика және ақпараттық технологиялар» факультетінің «Физика және техникалық пәндер» кафедрасының ұйымдастыруымен «Стандарттау – инновацияларды енгізу үшін қолайлы ортаны қалыптастырудың кепілі» атты дөңгелек үстел өтті.

Бұл жиынның мақсаты – студенттермен стандарттау, метрология және сертификаттау саласында қызмет ететін мамандармен «Бүкіләлемдік стандарттар күні» мерекесін атап өту.

Іс-шараға «Ұлттық стандарттау және сертификаттау орталығы» АҚ Атырау облысы бойынша филиалы, Техникалық реттеу және метрология комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті, «Қазақстан стандарттау және сертификаттау институты» РМК Атырау филиалы өкілдері сонымен қатар, профессор-оқытушылар құрамы мен студенттер қатынасқан болатын.

Физика және техникалық пәндер кафедрасының аға оқытушысы, магистр Ж.Салыкбаева дөңгелек үстелді жүргізушісі ретінде 14 қазан «Бүкіләлемдік стандарттар күні» мерекесімен құттықтап, сөз кезегін факультет деканы, тех.ғ.д., профессор Б.Кенжеғұловқа жолдады.

Физика және техникалық пәндер кафедрасының меңгерушісі, п.ғ.к., доцент, Ш.Сырбаеваға сөз берілді.

Дөңгелек үстел барысында күн тәртібіне сәйкес баяндамалар оқылды:

• ҚР «Кеден одағының техникалық регламенті» - Физика және техникалық пәндер кафедрасының аға оқытушысы Лес Қонысбаевич;
  • «Стандарттау саласындағы мемлекеттік бақылау» - Техникалық реттеу және метрология комитетінің Атырау облысы бойынша департаментінің басшысы Камешова Салтанат Газизовна;
  • «Стандарттау саласындағы SMART CITY» - «Қазақстан стандарттау және сертификаттау институты» РМК Атырау филиалының директоры Дю Надежда Ивановна ;
  • «Стандарттау болашаққа жол нұсқайды» - 5В073200 - Стандарттау, сертификаттау және метрология мамандығының 4 курс студенті М.Арстанова;

Іс-шарада «Smart емхана», «Smart мектеп» (қол жеткізуді бақылау және басқару жүйесі, бейнебақылау, e-асхана, е-кітапхана және жеке кабинет), «Smart көшеге жарық түсіру», «Smart payments» (тұтынушының барлық төлемдерін төлеуге арналған бір шот құру), бірыңғай көліктік төлем карта, инновациялық паркоматтар, құқық бұзушылықтарды сандық мониторингтеу, барлық қызметтерді әмбебап банк карточкасымен және кәдімгі смартфонмен төлеуге мүмкіндік беретін ұялы төлемдер технологиясы, «ақылды» бағдаршам және т.б. жобалар туралы айтылды.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 14

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 171

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 140

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 109

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 152

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.