Ұрпақтар сабақтастығы

10 қыркүйек күні университетіміздің акт залында «Мәңгілік ел» ғылыми-зерттеу орталығының ұйымдастырған, ардагер ұстаз, белгілі өлкетанушы Зәки Ахмеджанұлының «Беріш-Себек шежіресі» атты кітабының тұсаукесер рәсімі өтті. Шараны жүргізген Алпатанов Сергей: «Өткенімізді білмей,  болашаққа ұмтылу мүмкін емес.

Сондықтан «жеті атасын білген ұл - жеті жұрттың қамын жер» деген ұлағатты сөз бүгінде арамызда жалғасын табуда»,-деп жиынның шымылдығын ашқан болатын. Елбасымыздың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласындағы жалпыұлттық патриотизмнің нағыз өзегіне айналған «Туған жер» бағдарламасына сай өткізілген бұл шараның негізгі мақсаты: руға бөліну емес, Беріш-Себек руының ұрпақтарының басын қосып, ата-бабаларды ұмытпай, рухтарын ұлықтап, жеті атаны туыс-бауырларға таныту. Шежіре кітапта Беріш-Себек руының аталықтарының бұрыннан белгілі-белгісіз ұл-қыздарының аттары жазылған. Кітап негізінен, халқына қамқор, ұрпағына мақтаныш болған, сол кездегі бауырластарды, билер мен батырларды, қоғам қайраткерлерін, туған жердің асылдарын, бүгінгі күндегі ұрпақтарын танып, білуге деген мақсатта жарық көрген. Кітаптың авторы Зәки Ахмеджанов: «Бүгін міне, сіздердің алдарыңызда менің арманым орындалуда. Бірнеше жылдан бергі ізденісіміздің нәтижесі бүгін көрінуде. Аталарымызды, я болмаса рудың қай бөлімінен екенін білмейтіндер болса осы шежіре кітапты оқыңыздар, танысыңыздар».- деген болатын өз сөзінде. Сондай-ақ Зәки ағамыз, шежіре-кітап әр отбасының асыл бұйымына айналып, ұрпақтан-ұрпаққа жетсе мақсаттың орындалғаны деп біледі.

Малика ТАКЕЖАНОВА,

журналистика мамандығының 2-курс студенті

Әріптестеріміз мамандықтар фестиваліне қатысып келді

23 Май 2019 27

Х.Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департамент маманы Нәжіп Жадыра, Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының оқытушысы Қалдыбаева Айман, "биология" кафедрасының оқытушысы,магистр Копашева Айымгул мемлекеттік «Серпін- 2050: Мәңгілік ел жастары - индустрияға» жобасы аясында, Маңғыстау облысында өткен мамандықтар фестиваліне қатысып келді.

«Жастарды қолдау-болашаққа самғау»

23 Май 2019 21

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 2019 жылы 17 мамырда Атырау қаласының «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қорында «Жастарды қолдау-болашаққа самғау» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

«Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс өтті

23 Май 2019 24

17 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқтушылар мен студенттердің қатысуымен «Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс болып өтті.

Спортшыларымызды құттықтаймыз!

15 Май 2019 56

Студенттер арасында Ақтөбе қаласында X жазғы универсиада ойындары өтті. Жарысқа дзюдо күресінен 22 команда бақ сынып, сайысқа түсті. Қорытынды есеппен, командалық сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спортшылары жүлделі ІІІ орынға ие болды және  дене шынықтыру және  спорт мамандығының 1 ші курс студенті Сырбаз Талғат еркін күрестен 65 кг салмақта қатысып, жеңімпаз атанды.