Суретшінің сағынышы...

Ш.Сариев атындағы көркем сурет және қолданбалы-сәндік өнер музейінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, ҚР Суретшілер Одағының мүшесі, Мәдениет қайраткері Кендір Отарбайдың «Келсеңші оралып» атты жеке шығармашылық көрмесінің ашылу салтанаты болып өтті. Көрмеге суретшінің 50-ден астам туындысы қойылған.

60 жасқа толған суретшінің бұл 5-ші көрмесі,  осыған дейін 1999 жылы «Менің елім - Қазақстан», 2007 жылы «Нарында менің ауылым», 2013 жылы «Ақшақыр», 2016 жылы «Ұлы Дала» атты жеке шығармашылық көрмелерін өткізген.

«Көрменің «Келсеңші оралып» деп аталуы қайта келмес балалық, жастық шағыма сағыныштан туындаған» - дейді, қылқалам шебері.

Университет проректоры Саламат Идрисов  суретшіні мерейтойымен құттықтап,  «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне сіңірген еңбегі» үшін атты төсбелгімен марапаттады. Жәнеде көрмеге  Қазақстандық танымал суретшілермен қатар, шетелден келген суретшілер құттықтау сөздерін сөйлеп сыйлықтарын табыстады.

Айта кетсек, суретшінің шығармашылық көрмесі 30 қазанға дейін жалғасады.

Алтынай СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ,

медиа-қызмет орталығаның тілшісі