Халықаралық суретшілер симпозиумы

Кеше Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде, Атырау қаласы күніне орай ұйымдастырылған «Сұлулық әлемді құтқарады» атты халықаралық суретшілер симпозиумының ашылу салтанаты болып өтті.

Халықаралық симпозиумда Ресей, Түркия, Қырғызстан, Өзбекстан, Қытай елінен 23 суретшілер мен белгілі қоғам қайраткерлері бас қосты. Жиынның алғашқы сөз кезегін университетіміздің бірінші проректор - Стратегиялық жоспарлау және халықаралық байланыстар жөніндегі проректоры Айгерім Шилібекова құттықтау сөзін сөйлеп, университет тарихымен жоспарларын баяндады. Одан әрімен сөз кезегін Атырау облысы әкімінің орынбасары мен шетелден келген қонақтар құттықтау сөздерін айтып, ризашылықтарын білдірді.

«Ұйымдастырылып отырған халықаралық суретшілер симпозиумы Елбасының «Болашаққа бағдар рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында жүзеге асырылып отырған ауқымды шараларымыздың бірегейі. Басқосудағы басты мақсатымыз, көне Сарайшық, кешегі Гурев, бүгінгі Атырау болып өркендеген өңірдің осынау айшықты келбетін көрсету. Сонымен қатар, тек қаламыздың ғана емес қазақ елінің мәдениеті мен өнері, әлеуметтік - экономикалық дамуы, рухани байуын суретшілердің қылқаламы арқылы жеткізу»- дейді Атырау қалалық тілдерді дамыту бөлімінің басшысы Ақылбек Рысқалиев.

Айта кетсек, осы шара аясында студенттермен жас талантты тұлғалармен шеберлік сыныптары ұйымдастырылып, 3 күн бойы суретшілеріміз қаламыздың көрікті жерлерін бейнелейді.

Алтынай СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ,

медиа-қызмет тілшісі

Құдияр ДАНИЯРОВ

медиа-қызмет фотографы

"Kids University" балалар лагері ашылды

17 Июн 2019 6

Жазғы маусымның басталуына орай, лагерь алғашқы кезеңге 3 маусымнан бастап демалушыларды қабылдады. 10 күнге арналған жазғы лагерьге каникулдарын тиімді өткізуге келген 25 оқушы қатысты.Балалардың алғашқы күні салтанатты түрде студенттік билет алып, лагерьмен танысумен басталды.

Табысқа жету жолы

10 Июн 2019 97

Х. Досмұхамедов атындағы АтМУ студенттердің өзін – өзі басқару апталығы аясында студенттерге Корпоративті оқыту орталығының директоры Сұлтанова Зумрат Ғабитқызы«Табысқа жету жолы» атты тренингін өткізген еді.

Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан халқы Ассамблеясының форумы

4 Июн 2019 64

2019 ж. 29-31 мамыр аралығында ел астанасында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне арналған Қазақстан халқы Ассамблеясының X Халықаралық форумы өтті.

Жүзуден семинар болып өтті

3 Июн 2019 102

Атырау аймақтық дене тәрбиесі және спортты дамыту орталығы мен университетіміз бірігіп Атырау облысының мектептерінің дене шынықтыру пәнінің 50 оқытушысына «Жазғы сауықтыру науқаны кезеңінде балдарды жүзуге үйрету» тақырыбында оқу – әдістемелік семинар өткізді.

Университет Самбо командасы биік тұғырда

3 Июн 2019 37

Ақтөбе қаласында 21-25 мамыр аралығында өткен Х жазғы универсиадасында спорттық Самбодан университет құрама командасы  жоғары жетістікке қол жеткізді.