Х.Досмұхамедов атындағы Атырау университеті Ғылыми кеңесінің қорытынды жиынында физика-математика ғылымдарының кандидаты Нұргүл Шаждекееваға «Қазақстан Педагогикалық Ғылымдар Академиясының академигі» мүшелік куәлігі берілді. Ғалымды басқарма төрағасы-ректор Саламат Идрисов құттықтап, академияның төс белгісін тақты.

Нұргүл Қыдырбайқызы бүгінге дейін 50-ден астам ғылыми-әдістемелік мақаласы Республиканың және шетелдердің ғылыми журналдарында, импакт-факторы бар халықаралық ғылыми журналдарында 8 ғылыми еңбегі жарық көрген ғалым.
Ол 5 оқу құралының, 1 ағылшын тіліндегі монографияның, 3 авторлық куәліктің иегері.

Жас ұрпақты оқыту және тәрбиелеу ісіндегі елеулі табыстары үшін «Ы.Алтынсарин» төс белгісімен (2010 ж.) марапатталып, 2016 жылы жоғарғы оқу орнының «Үздік оқытушы» атағын алған педагог, сонымен қатар, ғылым кандидаты Эразмус + бағдарламасы бойынша 2015 жылы Воронеж мемлекеттік университетінде (Ресей), 2018 жылы Пуатье университеттінде (Франция) тағылымдамадан өтті.