Ғылыми кеңестің алғашқы отырысы

Биылғы оқу жылының алғашқы ғылыми кеңес отырысын дәстүрге сай ректорымыз Абзал Ахатұлы  жағымды жаңалықтармен ашты.

Университетіміздің заң ғылымдарының кандидаты Жанна Шаяхметоваға ҚР Конституциясының 22 жылдығына байланысты, облыстық маслихат хатшысының міндетін атқарушы А.Абдоловтың құттықтау хаты табысталды. Жаратылыстану-техникалық, әлеуметтік-гуманитарлық және экономикалық ғылымдар бойынша студенттердің ең үздік ғылыми жұмысына арналған республикалық байқауда, ІІІ-дәрежелі дипломен Қабиден Қадыр Болатұлы мен Сырабаева Нұржауған, ҚР жоғарғы оқу орындары студенттерінің  ІХ Республикалық пәндік олимпиадасынан Дүйсекова Кәмшат ІІІ-орынмен марапатталды.

Алғашқы Кеңес отырысы күн тәртібіне орай жүргізілді. 1-ші мәселе бойынша «Биылғы университет ұжымының алдағы тұрған міндеттері» туралы ректор А.Талтенов сөз сөйлесе, 2-ші Ғылыми кеңестің құрамына өзгертулер енгізіліп, жаңадан келген азамат пен азаматшаларды таныстырылды. 3-ші мәселе бойынша 2017-2018 оқу-жылдарына студенттердің контингентін қалыптастыру туралы А.Жұмағазиев ақпарат берді. 4-ші әр түрлі тақырыптағы мәселелер қарастырылды.

Алтынай СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ,

медиа-қызмет орталығының тілшісі

Сұлулықты жырлаған суреткер

11 Дек 2017 27

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы аясында Шаймардан Сариев атындағы көркемсурет және қолданбалы сәндік өнер музейінде  Қазақстан мен Қырғызстанның Еңбек сіңірген мәдениет қайраткері, Халықаралық Жамбыл атындағы сыйлықтың лауреаты, суретші Ілия Жақановтың «Сұлулықты жырлаған суреткер» атты жеке шығармашылық көрмесінің ашылу салтанаты өтті.

Спорт саласындағы «Жыл үздіктері-2017» номинация иегерлері анықталды

11 Дек 2017 36

Алматыда қаласында 7 желтоқсан күні Қазақ Спорт және Туризм академиясында республикалық "Спорт жұлдыздары" журналы мен Қазақ Спорт және Туризм академиясының ұйымдастыруымен тұңғыш рет "Жыл үздіктері-2017" номинациясының жеңімпаздарын марапаттау салтанаты өтті.

Үндестіктер патшайымы

8 Дек 2017 39

Осындай атаумен ҚР білім беру ісінің үздігі, ҚР білім беру ісінің құрметті қызметкері Республикалық және халықаралық конкурстардың лауреаты, хормейстр, дирижер, ұстаз Мақыш Гайсинаның 75-жылдық мерейтойына және ұстаздық еңбек жолына 55-жыл толуына арналған шығармашылық кеші өтті.

Қайырымдылық – адам жанының нұры!

8 Дек 2017 55

Қайырымдылық – адам баласы бойындағы асыл қасиеттердің бірі. Адами қасиеттердің қадірлісі қайырымдылық болса, ал оны жасау қамқорлыққа зәру жандардың жанашыр қамқоршысы болып, аялы алақанын, жүрек жылуын ұсыну, сауабы мол іске қолынан келгенше көмектесіп, үлесін қосу адамның азаматтық парызы.

Волейболдан өткен қалалық біріншілік

7 Дек 2017 59

Атырауда жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің арасында волейболдан қалалық біріншілік өткен болатын.