Тіл - татулық тірегі

Университетімізде 22-қыркүйек күні «Тіл-татулық тірегі» атты Қазақстан халқының тілдері мерекесіне арналған мерекелік байқауы өтті.

Аталмыш шараны көп тілді білім беру факультеті қазақ, орыс, ағылшын тілдерінде жүргізуімен ерекше өткізді. Байқау төрт кезеңнен тұрды. Олар: таныстыру, викториналық сұрақтар, өнер және интеллектуалдық ойындар. Әлемдегі әр халықтың, яғни Қазақстан, Ресей, Ұлыбритания, Германия, Франция, Қытай, Корея және де Армениядан бір қатысушы шығып, бақ сынады.

Сайыстың нәтижесі бойынша 3-орынды ЛИФАНОВА Анна, 2-орынды МУРТАЗАЕВА Әсел, ал 1-орынды ЧЕРНЯЕВА Татьяна иемденді. Сондай-ақ кезеңдер бойынша номинация табысталды.

Малика ТАКЕЖАНҚЫЗЫ

медиа-қызмет орталығының тілшісі

«Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы»

22 Ноя 2019 16

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға оқытушысы , философия магистрі Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен Дүние жүзілік философия күніне орай «Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы» тақырыбында презентация өтті.

«Жиһанкез сыры» атты кездесу кеші өтті

22 Ноя 2019 8

Бүгін Атырау облыстық Жастар саясаты мәселелері басқармасының қолдауымен «Төртінші билік» қоғамдық бірлестігінің ұйымдастыруымен «Өркениет» жобасы аясында саяхатшы, танымал блогер, психолог Динара Болатпен «Жиһанкез сыры» атты кедесу кеші болып өтті.

Қалалық маслихатта өткен ашық есік күні

21 Ноя 2019 20

Қазақстан Республикасының Президенті 2019 жыл "Жастар жылы" деп жариялаған болатын.

Экокампуста өткен дөңгелек үстел

21 Ноя 2019 14

Экология департаментінің ұйымдастыруымен Экокампусты дамыту бөлімінің қызметкерлері мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының оқытушылары қаланың барлық супермаркеттерінің өкілдерін шақыруымен дөңгелек үстелге қатысты.

70 жылдық қарсаңындағы жүздесу

20 Ноя 2019 46

Бүгін университетімізде Аманкелді Кеңшілікұлы бастаған бірқатар өнер қайраткерлері қонақта болды. Айта кетейік, өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өтуде. Фестивальге келген қонақтар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездесті. Аталмыш кездесу  қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа - 70 тұлғамен кездесу» шарасы аясында өтті.