"ЖАЛЫН" ЖАС ЖУРНАЛИСТЕР ҰЙЫМЫ

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің "Жалын" жас журналистер ұйымының ұйымдастыруымен 22 қыркүйек тілдер мерекесіне орай "Тілім менің тірлігімнің айғағы" атты шара өтті.

Шараның негізгі мақсаты: атамыздың адал қанымен, анамыздың ақ сүтімен дарыған ана тіліміздің, дара тіліміздің мәртебесін көтеру, бабалар өсиетін ұран ету.

Мерекелік кешіміздің шымылдығын журналистика мамандығының 3 курс студенті Мейірлан Марданов "Көк тудың желбірегені" әнімен ашты. Шарада көсемсөз шеберлері тіл туралы ақындардың өлеңдерін жатқа оқыса, Ақтілек Абайқызы, Равиль Ашгалиев, Назым Жолдасова сынды жас ақындар жүрек жарды жырларымен бөлісті.

Биылғы оқу жылы жағымды жаңалықтармен басталған болатын. Соның бірі журналистика кафедрасының ашылуы болса, екіншісі жас журналистердің қатары 30 студентпен толыққан еді. Осындай қос мерекеде тіл жанашырлары "Жалын" жас журналистер ұйымына қабылданды. Ұйымға қабылдауға құттықтау сөз және төс белгі табыстау рәсімі кафедра меңгерушісі Мукашева Маншук Тынышқалиқызына берілді. Ұйымның төс белгісі 1 курстың топ белсенділері Равиль Ашгалиев пен Ақмарал Гилашеваға табысталды. Шанағынан күй, көмейінен жыр тұнған 2 курс студенті Бимырза Әбілқайыр өз арнауымен кешті қорытындылады.

Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру

22 Авг 2019 26

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ағымдағы жылдың 19-29 тамыз күндері Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жұмыстары аясында  шаралар өтуде.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 21

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 185

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 153

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 112

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды