"ЖАЛЫН" ЖАС ЖУРНАЛИСТЕР ҰЙЫМЫ

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің "Жалын" жас журналистер ұйымының ұйымдастыруымен 22 қыркүйек тілдер мерекесіне орай "Тілім менің тірлігімнің айғағы" атты шара өтті.

Шараның негізгі мақсаты: атамыздың адал қанымен, анамыздың ақ сүтімен дарыған ана тіліміздің, дара тіліміздің мәртебесін көтеру, бабалар өсиетін ұран ету.

Мерекелік кешіміздің шымылдығын журналистика мамандығының 3 курс студенті Мейірлан Марданов "Көк тудың желбірегені" әнімен ашты. Шарада көсемсөз шеберлері тіл туралы ақындардың өлеңдерін жатқа оқыса, Ақтілек Абайқызы, Равиль Ашгалиев, Назым Жолдасова сынды жас ақындар жүрек жарды жырларымен бөлісті.

Биылғы оқу жылы жағымды жаңалықтармен басталған болатын. Соның бірі журналистика кафедрасының ашылуы болса, екіншісі жас журналистердің қатары 30 студентпен толыққан еді. Осындай қос мерекеде тіл жанашырлары "Жалын" жас журналистер ұйымына қабылданды. Ұйымға қабылдауға құттықтау сөз және төс белгі табыстау рәсімі кафедра меңгерушісі Мукашева Маншук Тынышқалиқызына берілді. Ұйымның төс белгісі 1 курстың топ белсенділері Равиль Ашгалиев пен Ақмарал Гилашеваға табысталды. Шанағынан күй, көмейінен жыр тұнған 2 курс студенті Бимырза Әбілқайыр өз арнауымен кешті қорытындылады.

19 Окт 2017 11

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Физика, математика және ақпараттық технологиялар» факультетінің «Физика және техникалық пәндер» кафедрасының ұйымдастыруымен «Стандарттау – инновацияларды енгізу үшін қолайлы ортаны қалыптастырудың кепілі» атты дөңгелек үстел өтті.

Воркшоп

19 Окт 2017 14

Ассоциацияға мүше университеттердің халықаралық және ғылыми ынтымақтастық менеджерлері үшін арнайы воркшоп ұйымдастырылды.

Байланысты нығайтудағы елеулі оқиға

18 Окт 2017 24

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ұйымдастырумен 11-13 қазан аралығына жоспарланған «Ақылдарды тоғыстырып, байланыстарды нығайту» атты Каспий маңы елдерінің мемлекеттік университеттері Ассоциациясының мерейлі ХХ Бас Асамблеясы өтті.

Capstone рroject – студенттер арасында жаңа жоба

18 Окт 2017 25

17.10.2017 жылы PRI Capstone жобасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде басталды.

Ұрпақтар сабақтастығы

17 Окт 2017 29

10 қыркүйек күні университетіміздің акт залында «Мәңгілік ел» ғылыми-зерттеу орталығының ұйымдастырған, ардагер ұстаз, белгілі өлкетанушы Зәки Ахмеджанұлының «Беріш-Себек шежіресі» атты кітабының тұсаукесер рәсімі өтті. Шараны жүргізген Алпатанов Сергей: «Өткенімізді білмей,  болашаққа ұмтылу мүмкін емес.