Рахат Жақсыбай студенттермен жүздесті

Қыркүйек айының 15-ші жұлдызында "Гуманитарлық ғылымдар жəне өнер" факультеті, журналистика мамандығының студенттері майталман журналист, білікті тележүргізуші, "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығының иегері Рахат Жақсыбаймен кездесу өткізді.

Кездесудің жалпы мақсаты - Англияда білім алған журналистің алған əсерін студенттермен бөлісіп, əрі қазақстандық БАҚ пен Батыс масс-медиясын салыстыру еді. Мақсатына қарай тақырыпта "Батыс масс-медиясы: қайда жəне қалай?" (ВВС мысалында)" болып өрілді. Білікті журналист өз сөзінде смартфонсыз - ақ өмірді мəнді өткізуге болатындығын, кітаптың тірлікке керекті нағыз азық екендігін, шетелдегі білім оңай келмейтіндігін, еліміздегі БАҚ-ты қалай көркейту керектігінен хабардар етіп, ең бастысы уақыт құндылығын жоғарғы санатқа қою керектігін басты назарға қойды.     1-сағаттан артық уақытқа созылған бұл шеберлік сағаттан жас журналистер бойына болашаққа нық қадам баса алатындай біршама энергияны, кедергіге оңай төтеп бере алатындай жоғарғы мотивацияны игеріп шықты десек артық етпес. Шетелдің аурасын аудиторияға кəсіби түрде жеткізген Рахат Жақсыбай кездесу соңында студенттерге сертификат үлестірді.

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 67

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 82

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 89

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 76

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 126