Латын әліпбиінің маңыздылығы

Қыркүйек айының 14-ші жұлдызы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Мемлекеттік тілдің латын графикасындағы әліпбиіне көшудің өзекті мәселелері» тақырыбында дөңгелек үстел болып өтті.

Қазақ тілін зерттеуші филолог-ғалымдар, тіл пәндерінің оқытушылары, студенттер мен магистранттар қатысқан бұл жиынның мақсаты қазақ тілінің халықаралық дәрежеге шығуына жол ашу, қазақ тіліне компьютерлік жаңа технологиялар арқылы халықаралық ақпарат кеңістігіне кіруге тиімді жолдар ашылуы мақсатында мемлекеттік тілдің латын графикасындағы әліпбиіне көшуге қатысты тілдік проблемаларды талқылау болып табылады. Дөңгелек үстел барысында университетіміздің ректоры, химия ғылымдарының докторы, профессор Абзал АХАТҰЛЫ алғы сөз сөйлеп, жиынға қатысып отырған тіл мамандарына кезек берді. Атырау облысы әкімінің орынбасары Әлібек НАУТИЕВ, ф.ғ.д, профессор Қадір ЖҮСІП латын графикасы жөнінде бірнеше мәселелерге тоқталып өтті. Тілдік проблемаларды талқылау барысында ф.ғ.к. Жұмазия АБДРАХМАНОВА, Атырау өңірлік «Рухани жаңғырту» жобалық кеңсенің бас менеджері Орынтай БИМАНОВА, ф.ғ.к. Жомарт МУХАМБЕТОВ және п.ғ.к., аға оқытушы Бибігүл ХАЙЫРЖАНОВА, аударма ісі және шетел тілдері кафедрасының аға оқытушысы Жания ИНГАМОВА латын әліпбиіне көшу мәселесі, оның маңыздылығы және де латынға көшу-заман талабы екендігі жөнінде өз көзқарастарын білдіріп, баяндама оқыды. ​

Ақындар айтысы өтті

29 Янв 2020 10

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Абай Құнанбайұлының 175 жылдығына орай «Адамзаттың бәрін сүй бауырым деп...» атты облыстық ақындар айтысы өтті.

Атыраулық Аманат Қазақстан Чемпионы Атанды

29 Янв 2020 6

Atr.kz/29 қаңтар, 2020 жыл. Жуырда «Жайық» спорт кешенінде бокстан жастар арасында Қазақстан Республикасының чемпионаты өтіп, еліміздің барлық өңірінен келген 200-ге жуық былғары қолғап шеберлерінің шаршы алаңдағы  бәсекелері  алты күнге созылды.

Лидерлер форумы басталды

29 Янв 2020 62

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Студенттік басқару ұйымының ұйымдастыруымен "Bizdin TIME" атты лидерлер форумы басталды.

Өз үлгісіндегі диплом - бірегей бренд қалыптастырудың бірден-бір жолы

28 Янв 2020 51

Бүгін облыстық "Атырау" газетінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректоры Идрисов Саламат Нұрмұханұлының "Өз үлгісіндегі диплом - бірегей бренд қалыптастырудың бірден-бір жолы" атты мақаласы жарияланған болатын. Толығырақ "Атырау" газетінен оқи аласыздар.

Елнұр Сабыржанұлы университетімізде

28 Янв 2020 55

Бүгін Х.Досмұхмедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне  «Jas Otan» Жастар қанатының төрағасы Бисенбаев Елнұр Сабыржанұлы келіп, университет басшылығымен және студент жастармен кездесті.