Бақытың да, байлығың да денсаулық!

Қазіргі кезде әлеуметтік желілерде, бұқаралық ақпарат құралдарында дер кезінде дәрігерлік көмек көрсетілмей қалды деген сөздерді көп естіпте, оқыпта жүрміз. Бұл жағдай қалай орын алады деп ойлайсыздар?

Адам өміріне қауіп төнген кезде дәрігер мамандар оқиға орнына келгенге дейінгі алғашқы көмек көрсету шараларын көп адамның біле бермейтіні анық. Осы мақсатта Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттеріне Атырау қалалық жедел жәрдем станциясының дәрігерлері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 16 наурыздағы №143 Қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында денсаулық сақтауды дамытудың 2016-2019 жылдарға арналған «Денсаулық» Мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру бойынша іс-шаралар жоспарын орындау үшін, 2017 жылдың 13 қыркүйек айында Адам өміріне немесе денсаулығына кенеттен қауіп төнгенде оның өмірін сақтап қалу үшін немесе апаттың зиянды әсерін азайту үшін қолданылатын қарапайым шаралар тренингін өткізді:

• шұғыл көмек көрсететін өкпе-жүрек реанимациясы

• талма ұстау жағдайында көрсетілетін алғашқы көмек

• жарақат алу кезінде көмек көрсету

Көбінесе адамдар алғашқы медициналық көмек көрсету жөніндегі білімінің жоқтығынан жанындағы адамдарға, кейде тіпті туысы, танысы немесе досына көмек көрсете алмай жатады.

Алғашқы медициналық көмектің негізгі мақсаты - адам өмірін құтқару. Ең бастысы – алғашқы секундтарда дұрыс әрекет етуге үйрену, дәрігерлер келгенше апатқа ұшыраған адамның өмірін сақтап қалуды ойластырып, жедел көмек қолын созуды үйрету. Тренинг соңында «Денсаулық фестивалі» аясында «Өз денсаулығымыз - өз қолымызда» ұраны бойынша флешмоб ұйымдастырылды.

Ректор "Атырау" телеарнасында

27 Янв 2020 11

Педагог мәртебесі туралы заң - білім мен ғылым сапасын арттырады. Бүгін Атырау телеарнасына арнайы ат басын бұрған Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректоры Саламат Ідірісов осылай деді. А.Құмарғалиұлы атындағы медиа аудиторияда Телеарна ұжымымен жүздескен ол жаңа заңның берер мүмкіндіктері туралы сөз қозғады. Мемлекет басшысының ұстаздар қауымына баса назар аударып, оларға көңіл бөлуінің өзі, біз үшін зор мәртебе дейді.

Электрондық коммерцияны жылжыту бойынша семинар

27 Янв 2020 19

2020 жылдың 24 қаңтарында 5В050600-Экономика мамандығының 1 курс студенттері, экономика және құқық факультетінің экономика кафедрасының аға оқытушылары Карамулдина А.А., Тлепова Г.Б., Зинуллина А.И. жетекшілігімен, интернет-сауданың Қазақстан еліндегі провайдері АҚ «Қазпочта» АҚ ұйымдастырған «Интернет-дүкен: оны қалай құру және жылжыту керек» тақырыбындағы маркетингтік семинарға қатысты.

Білім беру бағдарламаларын талқылады

23 Янв 2020 69

2020 жылдың 22 қаңтарында i-Space коворкинг орталығында университетіміздің экономика және құқық факультетіндегі, экономика кафедрасының оқу бағдарламаларын талқылау өтті.

Мектепке дейінгі білім алушыларға арналған SUSDEV

22 Янв 2020 81

Бүгін, 22 қаңтар күні №24 «Бақытты балалық шақ» балабақшасында «мектепке дейінгі білімге  тұрақты даму элементтерін енгізу» атты семинар өтті.

ЕЛІМІЗДІҢ ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА 25%-ҒА АРТТЫРЫЛҒАН СТИПЕНДИЯ БЕРІЛЕ БАСТАДЫ

22 Янв 2020 59

ҚР Президенті Қ. Тоқаев Жастар жылының жабылу салтанатында 2020 жылдың қаңтарынан бастап жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің стипендиясы 25 пайызға көтерілетінін мәлімдеді. ҚР Білім және ғылым министрлігі жергілікті атқарушы органдармен бірлесе отырып, Мемлекет басшысының тапсырмасын орындау бойынша шаралар қабылдады.