«Гран-при Қазақстан-2017» халықаралық турнирі

Қазақстанда тұңғыш рет Атырау қаласында парадзюдодан «Гран-при Қазақстан-2017»  халықаралық турнирі басталды.

Сайыс 7-8 қыркүйек аралығында «Мұнайшылар» мерекесіне арналмақ. Жарысты Атырау облысы дене шынықтыру және спорт басқармасы, ҚР Паралимпиадалық дзюдо федерациясы мен Атырау облысының паралимпиадалық дзюдо федерациясы ұйымдастыруда. Бұл жарыста АҚШ,  Корея, Грузия, Азербайджан, Қырғызстан, Өзбекстан, Ресей және Қазақстан құрама командалары бақ сынайды.

Турнирдің пресс-конференциясы Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің акт залында, Атырау облысының денешынықтыру және спорт басқармасының басшысы Азамат Бекет Бауыржанұлы, ҚР Паралимпиада Дзюдо Федерациясының президенті Досалиев Қанатқали Төлегенұлы (Астана қаласы), Атырау облысы Паралимпиада дзюдо федерациясының президенті Умирзаков Асылбек Маратұлы, Халықаралық зағибтар спорттық ассоциациясының Азия және Мұхит аралық спорт директоры мистер Джон Врайн Сикос (Корея), Халықаралық зағибтар спорттық ассоциациясының Азия және Мұхит аралық спорт төрешілер директоры мистер Кеничи Шошидо (Япония), ҚР ұлттық паралимпияда комитетінің менеджері Сейтов Диар Аянович (Астана қаласы), Атырау мемлекеттік университетінің Бірінші проректоры - Стратегиялық жоспарлау және халықаралық байланыстар жөніндегі проректор Шилібекова Айгерім Сенбекқызының қатысуымен өтті.

Конференцияда қатысушылар сөз сөйлеп, республикалық «Спорт жұлдыздары» ғылыми-әдістемелік журналының бас редакторы, Мусағали Сабырғалиұлы Тасқалиев редакция атынан қонақтарды «Достық» медальдармен марапаттады, турнирді ұйымдаструшылар атынан шет елден келген қонақтарға шапан жауып, қолдаушыларға естелік сыйлықтар табысталды.

Конференциядан соң сайысқа қатысушылардың арасында  жеребе тастау өтті.

«Тәңірге хат» жазған Асан ақын

21 Фев 2020 5

«Atyrau» газетінің бүгінгі санына Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректорының баспасөз хатшысы, ақын, журналист Асантемір Қаршығаұлының «Тәңірге хат» атты туындысының таныстырылымы насихатталған мақала жарық көрді.

«Nur Otan» партиясы Атырау қалалық филиалы төрағасы Атырау университетіндегі бастауыш партия ұйымы жұмысымен танысты

21 Фев 2020 19

Кеше «Nur Otan» партиясының Атырау қалалық филиалының төрағасы болып сайланған Бейбіт Мырзағалиев Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болып, «Бірлік» бастауыш партия ұйымының жұмысымен танысып, жастармен кездесті.

Қабылдау комиссиясы өз жұмысын жалғастыруда

21 Фев 2020 5

2020 жылдың 20 ақпан күні Х.Досмқхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің қабылдау коммиссия мүшелері Индербор ауданы мәдениет үйінде биылгы мектеп бітіруші түлектер,ата -аналар және ұстаздар қауымымен университетіміздің профессор -оқытушылар құрамы кездесу өткізіп оқушыларға кәсіби бағдар жұмысын жүргізді.

Ерікті болу - ерлік

21 Фев 2020 8

Өз еркімен қоғамға пайдасын тигізуді көздейтін еріктілердің қатары жыл санап артып келеді. Бүгінде әлем халқының 970 миллионы волонтер болса, оның ішінде әрбір сегізінші қазақстандық еріктілер қатарын толықтыруда.

ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

21 Фев 2020 3

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері Абу Аманжан 52 келі және Жұмабай Парасат 62 келі салмақ дәрежесінде, Минск қаласында Беларуссия елі Президентінің жүлдесіне арналған самбо және жауынгерлік самбо күресінен халықаралық "А" санатты турнирінде ЧЕМПИОН атанса, жауынгерлік самбодан 57 келі салмақта Тусупов Серікжан күміс жүлдені еншіледі.