«Гран-при Қазақстан-2017» халықаралық турнирі

Қазақстанда тұңғыш рет Атырау қаласында парадзюдодан «Гран-при Қазақстан-2017»  халықаралық турнирі басталды.

Сайыс 7-8 қыркүйек аралығында «Мұнайшылар» мерекесіне арналмақ. Жарысты Атырау облысы дене шынықтыру және спорт басқармасы, ҚР Паралимпиадалық дзюдо федерациясы мен Атырау облысының паралимпиадалық дзюдо федерациясы ұйымдастыруда. Бұл жарыста АҚШ,  Корея, Грузия, Азербайджан, Қырғызстан, Өзбекстан, Ресей және Қазақстан құрама командалары бақ сынайды.

Турнирдің пресс-конференциясы Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің акт залында, Атырау облысының денешынықтыру және спорт басқармасының басшысы Азамат Бекет Бауыржанұлы, ҚР Паралимпиада Дзюдо Федерациясының президенті Досалиев Қанатқали Төлегенұлы (Астана қаласы), Атырау облысы Паралимпиада дзюдо федерациясының президенті Умирзаков Асылбек Маратұлы, Халықаралық зағибтар спорттық ассоциациясының Азия және Мұхит аралық спорт директоры мистер Джон Врайн Сикос (Корея), Халықаралық зағибтар спорттық ассоциациясының Азия және Мұхит аралық спорт төрешілер директоры мистер Кеничи Шошидо (Япония), ҚР ұлттық паралимпияда комитетінің менеджері Сейтов Диар Аянович (Астана қаласы), Атырау мемлекеттік университетінің Бірінші проректоры - Стратегиялық жоспарлау және халықаралық байланыстар жөніндегі проректор Шилібекова Айгерім Сенбекқызының қатысуымен өтті.

Конференцияда қатысушылар сөз сөйлеп, республикалық «Спорт жұлдыздары» ғылыми-әдістемелік журналының бас редакторы, Мусағали Сабырғалиұлы Тасқалиев редакция атынан қонақтарды «Достық» медальдармен марапаттады, турнирді ұйымдаструшылар атынан шет елден келген қонақтарға шапан жауып, қолдаушыларға естелік сыйлықтар табысталды.

Конференциядан соң сайысқа қатысушылардың арасында  жеребе тастау өтті.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 43

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 82

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 122

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 53

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 76

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.