«Гран-при Қазақстан-2017» халықаралық турнирі

Қазақстанда тұңғыш рет Атырау қаласында парадзюдодан «Гран-при Қазақстан-2017»  халықаралық турнирі басталды.

Сайыс 7-8 қыркүйек аралығында «Мұнайшылар» мерекесіне арналмақ. Жарысты Атырау облысы дене шынықтыру және спорт басқармасы, ҚР Паралимпиадалық дзюдо федерациясы мен Атырау облысының паралимпиадалық дзюдо федерациясы ұйымдастыруда. Бұл жарыста АҚШ,  Корея, Грузия, Азербайджан, Қырғызстан, Өзбекстан, Ресей және Қазақстан құрама командалары бақ сынайды.

Турнирдің пресс-конференциясы Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің акт залында, Атырау облысының денешынықтыру және спорт басқармасының басшысы Азамат Бекет Бауыржанұлы, ҚР Паралимпиада Дзюдо Федерациясының президенті Досалиев Қанатқали Төлегенұлы (Астана қаласы), Атырау облысы Паралимпиада дзюдо федерациясының президенті Умирзаков Асылбек Маратұлы, Халықаралық зағибтар спорттық ассоциациясының Азия және Мұхит аралық спорт директоры мистер Джон Врайн Сикос (Корея), Халықаралық зағибтар спорттық ассоциациясының Азия және Мұхит аралық спорт төрешілер директоры мистер Кеничи Шошидо (Япония), ҚР ұлттық паралимпияда комитетінің менеджері Сейтов Диар Аянович (Астана қаласы), Атырау мемлекеттік университетінің Бірінші проректоры - Стратегиялық жоспарлау және халықаралық байланыстар жөніндегі проректор Шилібекова Айгерім Сенбекқызының қатысуымен өтті.

Конференцияда қатысушылар сөз сөйлеп, республикалық «Спорт жұлдыздары» ғылыми-әдістемелік журналының бас редакторы, Мусағали Сабырғалиұлы Тасқалиев редакция атынан қонақтарды «Достық» медальдармен марапаттады, турнирді ұйымдаструшылар атынан шет елден келген қонақтарға шапан жауып, қолдаушыларға естелік сыйлықтар табысталды.

Конференциядан соң сайысқа қатысушылардың арасында  жеребе тастау өтті.

«Тұлғалар аллеясы» салтанатты түрде ашылды

19 Апр 2019 29

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясында еліміздің дамуына үлес қосып, білім, ғылым, мәдениет және өнер саласында айрықша із қалдырған Атырау өңірінің біртуар азаматтарына арналған «Тұлғалар аллеясының» салтанатты ашылу рәсімі өтті.

18 Апр 2019 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Президенттік басқару жүйесінің теориясы мен практикасы және Қазақстандағы Президенттік сайлау» тақырыбында  конференция өтті.

Профессор Бақыт Барсайдың 70 жасқа толуына орай ғылыми-әдістемелік конференция

17 Апр 2019 76

2019 жылы 12 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ардагер ұстаз, ғалым,  пед.ғ.д., профессор Барсай Бақыт Телжанқызының мерейлі 70 жасқа толуына арналған «Білім беру мазмұнын жаңарту жағдайында педагогикалық кадрларды кәсіби даярлау: құзыреттілік, технология, инновация» атты республикалық  ғылыми-әдістемелік конференция өтті.

ЖАҢА КІТАПТАРДЫҢ ТҰСАУКЕСЕРІ ӨТТІ

17 Апр 2019 68

Бүгін,17 сәуірде университеттің Ғылыми кеңес залында «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Туған жер» және «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобалары төңірегіндегі жаңа басылымдармен таныстыруға арналған дөңгелек үстел өткізілді.

Кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел

17 Апр 2019 54

Кеше Атырау өңірлік «Рухани жаңғыру» жобалық кеңсесінің сарапшылар кеңесінің қатысуымен кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел өтті.