Университеттегі білім күні!

Бүгін, қыркүйек айының 4-і күні университетімізде, кеше ғана дүйім қауым 22 жылдығын тойлап өткен Қазақстан Республикасының Конституциясының мерекесіне жалғаса келген Білім күніне арналған салтанатты жиын өтті.

Университетіміздің жеткен жетістігі түлектерінің бағындырған биігімен өлшенеді. Сондықтан болашақ білікті маман, әрі өз ісінің шеберлері ретінде, бүгінде 2300-ден астам студент университет қабырғасын алғаш аттауда. Соның ішінде күндізгі бөлімде: 1400 студент, білім грантына ие болғандар саны: 445, жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бойынша 256, оның ішінде 73 магистр білім грантына ие болды.

Жиынның алғашқы құттықтау сөзі Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректоры, химия ғылымдарының докторы, профессор Талтенов Абзал Ахатұлына берілді. Әрі қарай киелі Білім кілтін университетіміздің белсенді студенттері, оқу орнының табалдырығын алғаш аттағалы отырған студенттерге тапсырды, сонымен қатар концерттік номерлермен жалғасты.

Салтанатты жиын аяқталысымен 1-курс студенттері аудиторияларға тарқасып, «Қазақстан тарихы және дүниежүзі тарихы» кафедрасының оқытушылары өткізген «Рухани жаңғыру» тақырыбындағы лекция сабақтарына қатынасты.

Такежанова Малика,

медиа-қызмет орталығының тілшісі

Шетелдік ғалым дәріс оқуда

13 Ноя 2019 42

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің "Химия және химиялық технологиялар" кафедрасында шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы бойынша ғалым, қауымдастырылған профессор, ғылыми-техникалық қолданбалы орталықтың PhD докторы Артвина Коруха өз жұмысын бастады.

Мәңгілік ел жастары – индустрияға!

13 Ноя 2019 32

Бүгін университетімізде ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің тапсырысымен Елордамыз Нұр-Сұлтан қаласындағы «Зерттеуші» Республикалық ғылыми-білім беру орталығы Жастар жылына арналған әлеуметтік жобасы аясында «Мәңгілік ел жастары - индустрияға» («Серпін») жобасы шеңберінде студенттермен кездесу өтті.

Әділетті жеңісімен құттықтаймыз!

13 Ноя 2019 18

Аталмыш шара жастар жылы аясында "Азаматтық бастамаларды қолдау орталығы" КЕАҚ-ның гранттық жобасы қолдауымен Атырау облысы Жоғарғы оқу орындары арасында Жастар ісі жөніндегі комитет басшыларының арасында өткен болатын.
Әділетті жеңісімен құттықтап, республикалық  конкурста сәттілік тілейміз.

Ерлан ерледі

12 Ноя 2019 39

Таяуда Ақтау қаласында  Yessenov University ұйымдастыруымен Жастар жылы аясында Қазақстан мұнайының 120 жылдығына арналған «Университет – ой-пікірлер аймағы» Yessenov Forum өтті.  Аталмыш шараға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен тарих мамандығының 4-курс студенті Баймағамбетов Ерлан қатысып, осы форум аясында өткен ғылыми-тәжірибелік конференцияда «Рухани жаңғыру бағдарламасы – тапсырмаларды шешуге арналған жаңа бағыт» секциясы бойынша жүлделі І орынды иеленді.

Сүндет Байғожин шеберлігімен бөлісті

12 Ноя 2019 25

9-шы қараша күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  ҚР еңбек сіңірген қайраткері, Құрмет орденінің иегері, Астана Опера тетарының жетекші әншісі Сүндет Байғожин Музыка және өнер кафедрасының студенттері мен вокал оқытушыларына арналған шеберлік сыныбын өткізді.