Ақжайықтағы Алаш іздері

Барша Қазақ елінің  рухын көтеретін, тарихи жадын жаңғыртатын – Алаш қозғалысының 100 жылдығы атап өтілуде.  Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» стратегиялық мақаласы аясында Алаш үкіметінің маңызы мен ролі, оның басында тұрған ұлт көсемдері жайында университет ғалымдары тарапынан зерттеу жұмыстары жүргізілуде.

Оның айғағы, 22 тамыз күні университет ғалымдары Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы әкиматы ұйымдастырған «Ақжайыықтағы Алаш іздері» атты ғылыми-танымдық конференцияның пленарлық мәжілісінде тарих ғылымдарының докторы, профессор А.Ахмет «Ел аумағын түгендеген У.Танашев» және тарих ғылымдарының кандидаты Қ.Сүндетұлы «Жазықсыз жазаланған редактор» тақырыбында баяндама жасады.  Ғалымдар өз баяндамаларында Алаш үкіметінің тарихын мейлінше терең зерттеу, айтылмаған деректерді жарыққа шығару, елге елеусіз қалған тарихи тұлғалардың өмірін, халқына еткен қызметтерін таныту және болашақ ұрпақтың азат елде ғұмыр кешуіне бір табан жақындатқан тарихи тұлғалардың өмірін жастарға насихаттау керек екендігіне жан-жақты тоқталды.

"Жақсылық жолында біргеміз"

15 Фев 2019 6

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департаментi жанынан  құрылған  "АсУміт" қайырымдылық қоры 9-шы ақпан күні  "Жақсылық жолында біргеміз" атты фудзалдан қайырымдылық шарасын өте жоғары деңгейде өткізді.

Махамбет атындағы сыйлықтың иегері атанды!

13 Фев 2019 25

Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының профессоры Аманкелді Шамғонұлын республикалық Махамбет атындағы сыйлықтың лауреаты атануымен шын жүректен құттықтаймыз.

Ғылыми-сараптамалық топ мәжілісі өтті

13 Фев 2019 30

13 ақпанда біздің университетімізде Қазақстан халқы Ассамблеясы Ғылыми-сарапатамалық тобының мәжілісі өтті. Шараға Ғылыми-сараптамалық топ мүшелері, жастар өкілдері қатысты. Жиында Елбасының «Ұлы Даланың жеті қыры» атты мақаласынан туындайтын міндеттер талқыланды,   Ғылыми-сараптамалық тобының жұмыс жоспары белгіленді.

Студенттер спартакиадасы

12 Фев 2019 50

Университетімізде  студенттер арасында дәстүрлі факультетаралық спартакиада басталды.

Референт хатшыларының тренинигі өтті

11 Фев 2019 40

Стратегиялық, инновациялық және халықаралық даму департаменті жанындағы корпоративтік оқыту орталығы 8 ақпанда хатшы-референттерге арналған "телефон этикеті"тақырыбында тренинг ұйымдастырды.