Ақжайықтағы Алаш іздері

Барша Қазақ елінің  рухын көтеретін, тарихи жадын жаңғыртатын – Алаш қозғалысының 100 жылдығы атап өтілуде.  Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» стратегиялық мақаласы аясында Алаш үкіметінің маңызы мен ролі, оның басында тұрған ұлт көсемдері жайында университет ғалымдары тарапынан зерттеу жұмыстары жүргізілуде.

Оның айғағы, 22 тамыз күні университет ғалымдары Батыс Қазақстан облысы, Ақжайық ауданы әкиматы ұйымдастырған «Ақжайыықтағы Алаш іздері» атты ғылыми-танымдық конференцияның пленарлық мәжілісінде тарих ғылымдарының докторы, профессор А.Ахмет «Ел аумағын түгендеген У.Танашев» және тарих ғылымдарының кандидаты Қ.Сүндетұлы «Жазықсыз жазаланған редактор» тақырыбында баяндама жасады.  Ғалымдар өз баяндамаларында Алаш үкіметінің тарихын мейлінше терең зерттеу, айтылмаған деректерді жарыққа шығару, елге елеусіз қалған тарихи тұлғалардың өмірін, халқына еткен қызметтерін таныту және болашақ ұрпақтың азат елде ғұмыр кешуіне бір табан жақындатқан тарихи тұлғалардың өмірін жастарға насихаттау керек екендігіне жан-жақты тоқталды.

70 жылдық қарсаңындағы жүздесу

20 Ноя 2019 13

Бүгін университетімізде Аманкелді Кеңшілікұлы бастаған бірқатар өнер қайраткерлері қонақта болды. Айта кетейік, өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өтуде. Фестивальге келген қонақтар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездесті. Аталмыш кездесу  қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа - 70 тұлғамен кездесу» шарасы аясында өтті.

Жаңашыл оқытушы

20 Ноя 2019 11

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті «Бейнелеу өнер  және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр Эльмира Жұмабаева әрқашан ізденгіштігімен, жаңа форматтағы сабақтар өткізуімен студенттер алдында беделге ие болған ұстаз.

Ирак Қасымұлымен кездесу өтті

20 Ноя 2019 17

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа -70 тұлғамен кездесу» аясында  ҚР Еңбек сіңірген заңгері, «Құрмет» орденінің иегері Елекеев Ирак Қасымұлымен кездесу  өтті. Кездесуге университетіміздің профессор-оқытушылары мен құқықтану мамандығында білім алушы студенттер қатысты.

«Студенттік өмір-қызықты көңіл»

19 Ноя 2019 22

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде 17-қараша студенттер күніне орай  көптілді білім беру факультетінің ұйымдастыруымен «Студенттік өмір-қызықты көңіл» атты мерекелік шара өтті.

Жазушы Ақжанов Жан Мұхарабұлымен кездесу өтті

18 Ноя 2019 50

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне жазушы Ақжанов Жан  Мұхарабұлы келіп, студенттермен кездесті.