Гранттық қаржыландыруға конкурсты талқылау

2017 жылдың 15 – ші тамызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылым департаменті Білім және ғылым министрлігі жариялаған 2018-2020 жылдарға ғылыми және ғылыми-техникалық жобалар бойынша гранттық қаржыландыруға конкурсты талқылау мәселесі бойынша ғалымдардың кезектен тыс жиналысын шақырды.

Жиналыстың мақсаты – ғалымдарды конкурстың жаңа талаптарымен таныстыру.

Жиналыста өтінімдерді тіркеуге, бірлесіп қаржыландыруға, сонымен қатар ғылыми жоба жетекшілеріне талаптарға қатысты өзгерістер талқыланды. Жекелей алғанда, жоба жетекшісі 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастаған кезеңнен өтінімді беру сәтіне дейін нөлдік емес импакт-фактормен рецензияланған шетелдік ғылыми басылымдарда, оның ішінде Web of Science немесе Scopus деректер базасымен индекстелетін жарияланымдар, сонымен қатар шетелдік және отандық басылымдарда жарияланымдар иеленуі тиіс.

Университет ғалымдары конкурстық құжаттарға енгізілген өзгерістерді қолдайтындығын, талаптар ғылымның қазіргі заманғы дамуына сәйкес келетіндігін айтты. Бүгінгі күнде университетте «Мәңгілі ел» (XXI ғасыр білімі, гуманитарлық ғылым саласындағы зерттеулер), өмір және денсаулық туралы ғылымдар, жаратылыстану ғылым саласындағы ғылыми зерттеулер, аргро өнеркәсіп кешені мен ауылшаруашылығы өнімдерінің қауіпсіздігін тұрақты дамыту сияқты ғылымды дамытудың басым бағыттары бойынша қолданбалы және дәстүрлі ғылыми зерттеулерді жүзеге асыру үшін талаптарға жауап беретін жас ғалымдар көбеюде.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 29

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 12

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 38

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 36

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.