Гранттық қаржыландыруға конкурсты талқылау

2017 жылдың 15 – ші тамызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылым департаменті Білім және ғылым министрлігі жариялаған 2018-2020 жылдарға ғылыми және ғылыми-техникалық жобалар бойынша гранттық қаржыландыруға конкурсты талқылау мәселесі бойынша ғалымдардың кезектен тыс жиналысын шақырды.

Жиналыстың мақсаты – ғалымдарды конкурстың жаңа талаптарымен таныстыру.

Жиналыста өтінімдерді тіркеуге, бірлесіп қаржыландыруға, сонымен қатар ғылыми жоба жетекшілеріне талаптарға қатысты өзгерістер талқыланды. Жекелей алғанда, жоба жетекшісі 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастаған кезеңнен өтінімді беру сәтіне дейін нөлдік емес импакт-фактормен рецензияланған шетелдік ғылыми басылымдарда, оның ішінде Web of Science немесе Scopus деректер базасымен индекстелетін жарияланымдар, сонымен қатар шетелдік және отандық басылымдарда жарияланымдар иеленуі тиіс.

Университет ғалымдары конкурстық құжаттарға енгізілген өзгерістерді қолдайтындығын, талаптар ғылымның қазіргі заманғы дамуына сәйкес келетіндігін айтты. Бүгінгі күнде университетте «Мәңгілі ел» (XXI ғасыр білімі, гуманитарлық ғылым саласындағы зерттеулер), өмір және денсаулық туралы ғылымдар, жаратылыстану ғылым саласындағы ғылыми зерттеулер, аргро өнеркәсіп кешені мен ауылшаруашылығы өнімдерінің қауіпсіздігін тұрақты дамыту сияқты ғылымды дамытудың басым бағыттары бойынша қолданбалы және дәстүрлі ғылыми зерттеулерді жүзеге асыру үшін талаптарға жауап беретін жас ғалымдар көбеюде.

"Kids University" балалар лагері ашылды

17 Июн 2019 8

Жазғы маусымның басталуына орай, лагерь алғашқы кезеңге 3 маусымнан бастап демалушыларды қабылдады. 10 күнге арналған жазғы лагерьге каникулдарын тиімді өткізуге келген 25 оқушы қатысты.Балалардың алғашқы күні салтанатты түрде студенттік билет алып, лагерьмен танысумен басталды.

Табысқа жету жолы

10 Июн 2019 99

Х. Досмұхамедов атындағы АтМУ студенттердің өзін – өзі басқару апталығы аясында студенттерге Корпоративті оқыту орталығының директоры Сұлтанова Зумрат Ғабитқызы«Табысқа жету жолы» атты тренингін өткізген еді.

Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан халқы Ассамблеясының форумы

4 Июн 2019 64

2019 ж. 29-31 мамыр аралығында ел астанасында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне арналған Қазақстан халқы Ассамблеясының X Халықаралық форумы өтті.

Жүзуден семинар болып өтті

3 Июн 2019 104

Атырау аймақтық дене тәрбиесі және спортты дамыту орталығы мен университетіміз бірігіп Атырау облысының мектептерінің дене шынықтыру пәнінің 50 оқытушысына «Жазғы сауықтыру науқаны кезеңінде балдарды жүзуге үйрету» тақырыбында оқу – әдістемелік семинар өткізді.

Университет Самбо командасы биік тұғырда

3 Июн 2019 38

Ақтөбе қаласында 21-25 мамыр аралығында өткен Х жазғы универсиадасында спорттық Самбодан университет құрама командасы  жоғары жетістікке қол жеткізді.