Оралдағы заманауи демалыс лагері

Шілденің шіліңгір аптабына қарамастан, көктегі күн сәулесімен таласа Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің оқытушы-қызметкерлерінің балалары арасынан 24 оқушы Орал қаласындағы «Еуразия» туристік-сауықтыру лагерінде он екі күн демалып қайтты.

Бұл жерде жасөспірімдердің жазғы демалысын ұйымдастыру жақсы жолға қойылған. Соның ішінде, 7 демалыс ғимараты, асхана, тынығу орны және қазіргі заманауи жабдықталған ойын алаңдары бар. Алғашқы күні балалар жас ерекшеліктеріне сәйкес 7 топқа бөлініп, әртопқа 2 топ жетекшілері бекітілді. Әр топтың әр күнге арналған жоспарлары жасақталынды. Жоспар бойынша сан түрлі көңілді сайыстар, спорттық шаралар өтті. Сондай-ақ лагерьде  туризм ісі жан-жақты қарастырылған. Мысалы, Шалқар жеріне саяхат құру, облыстық өлкетану музейіне бару, балалар паркін аралау және т.б. Кейін, тартысты жарыстарда көзге түскен балаларымыз - Асылбек Аманқос, Димаш Итемгенов, Еділ Өмірбекұлы, Бекзат Темір, Әлихан Отарбаевтар Алғыс хаттармен марапатталды.

Осы шараларды жүзеге асыруға басы-қасында жүрген және қаржылай көмек ұйымдастырған Қазақстандық салалық білім және ғылым қызметкерлері кәсіптік одағының Атырау облыстық ұйымының Х.Досмұхамедов       атындағы Атырау мемлекеттік университеті комитеті» Филиалы Атқару комитетінің төрағасы Қылышбай Сүндетұлына ата-аналар атынан шексіз алғыс білдіреміз.

Майра ОРЫНБЕКОВА,
топ жетекшісі

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 13

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 27

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Ел азаматы

12 Дек 2019 9

Ұлт тарихы қай уақытта да ел зиялыларының жіті назарында. Оның сан қатпарлы белестері мен күрделі кезеңдерін зерделеу, оларды өзара салыстыра ерекшеліктерін анықтау, нәтижелерін айқындау — тарихшылардың алдындағы күрделі міндет.

«Тәуелсіздік және рухани жаңғыру»

11 Дек 2019 24

Бүгін 16 желтоқсан Тәуелсіздік күніне орай  гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің, әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға-оқытушысы Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен «Тәуелсіздік және рухани жаңғыру» тақырыбында шара өтті.

Дзюдодан ашық турнир өтті

9 Дек 2019 58

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  дзюдодан республикалық турнир өтті.