Оралдағы заманауи демалыс лагері

Шілденің шіліңгір аптабына қарамастан, көктегі күн сәулесімен таласа Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің оқытушы-қызметкерлерінің балалары арасынан 24 оқушы Орал қаласындағы «Еуразия» туристік-сауықтыру лагерінде он екі күн демалып қайтты.

Бұл жерде жасөспірімдердің жазғы демалысын ұйымдастыру жақсы жолға қойылған. Соның ішінде, 7 демалыс ғимараты, асхана, тынығу орны және қазіргі заманауи жабдықталған ойын алаңдары бар. Алғашқы күні балалар жас ерекшеліктеріне сәйкес 7 топқа бөлініп, әртопқа 2 топ жетекшілері бекітілді. Әр топтың әр күнге арналған жоспарлары жасақталынды. Жоспар бойынша сан түрлі көңілді сайыстар, спорттық шаралар өтті. Сондай-ақ лагерьде  туризм ісі жан-жақты қарастырылған. Мысалы, Шалқар жеріне саяхат құру, облыстық өлкетану музейіне бару, балалар паркін аралау және т.б. Кейін, тартысты жарыстарда көзге түскен балаларымыз - Асылбек Аманқос, Димаш Итемгенов, Еділ Өмірбекұлы, Бекзат Темір, Әлихан Отарбаевтар Алғыс хаттармен марапатталды.

Осы шараларды жүзеге асыруға басы-қасында жүрген және қаржылай көмек ұйымдастырған Қазақстандық салалық білім және ғылым қызметкерлері кәсіптік одағының Атырау облыстық ұйымының Х.Досмұхамедов       атындағы Атырау мемлекеттік университеті комитеті» Филиалы Атқару комитетінің төрағасы Қылышбай Сүндетұлына ата-аналар атынан шексіз алғыс білдіреміз.

Майра ОРЫНБЕКОВА,
топ жетекшісі

Халық қасіреті – ел жадында

25 Июн 2019 7

29-31 мамыр аралығында Алматы қаласы Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасында 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай «Ашаршылық пен үлкен террордың тарихи сабақтары» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция жұмысына  орталық директоры, т.ғ.д., ппрофессор А.Ахмет қатынасты.

«Қазақстан дамуының 10 бағыты»

25 Июн 2019 7

Осындай тақырыппен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Әзербайжан мәдени орталығында» Қазақстан Республикасы Президенті Қ.К.Тоқаевтың ұлықтау рәсіміндегі белгіленген жоспарын талқылауға байланысты дөңгелек үстел болып өтті.

Жас өрендер Қадыр Жүсіппен жүздесті

24 Июн 2019 25

Бүгін Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы, ақын Қадыр Жүсіппен кездесу өтті.

БАҚ арасындағы бәсеке

24 Июн 2019 23

23 маусым күні Атырауда облыстық әкімшіліктің қолдауымен, Ішкі саясат басқармасының ұйымдастыруымен «Байланыс және ақпарат қызметкерлері» күніне арналған  БАҚ өкілдері арасында спорттық ойындар жарысы өтті.