Индер ауданында Елбасы мақаласына орай дәрістер жүргізілді

13 шілде күні университет ғалымдары т.ғ.д., профессор А.Ахмет, п.ғ.к., профессор Ш.Нағымов, филос.ғ.д., профессор Ө.Бекежан Қазақстан Республикасы Президенті Н.Ә.Назарбаевтың

«Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты бағдарламалық мақаласындағы аталған мәселелерді іске асыру шеңберінде Индер кентінде «Атыраулық Алаш қайраткерлері» тақырыбында дәрістер оқыды.

Аталған шараға Индер аудандық ішкі саясат басқармасының қызметкерлері мен «Дендер» жастар қоғамдық бірлестігі ұйымының жастары және аудан жұртшылығы қатынасты.

А.Ахмет «Алаш қозғалысы: тарихы, зерттелуі мен зерделенуі», Ш.Нағымов «Батыс Алашорда үкіметінің жұмысына қатынасқан атыраулық мұғалімдер», Ө.Бекежан «Алаш қайраткерлерінің философиялық көзқарастары» тақырыптарында дәрістер оқыды.

Дәріс барысында сұрақтар қойылып, ұсыныс-пікірлер, пікір алмасулар болды.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 29

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 13

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 38

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 36

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.