Халықаралық көрмеге саяхат

Бүкіл әлем көз тігіп тамсанған, елімізде тұңғыш рет, жоғары деңгейде ұйымдастырылған халықаралық «ЭКСПО-2017» көрмесіне Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен 2000 студент пен профессор-оқытушылар құрамы 4 топқа бөлініп, көрмені тамашалап келген болатын.

Бүкіл әлем көз тігіп тамсанған, елімізде тұңғыш рет, жоғары деңгейде ұйымдастырылған әлемдік, халықаралық «ЭКСПО-2017» көрмесіне Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен 2000 студент пен профессор - оқытушылар құрамы 4 топқа бөлініп Астанаға барып, көрмені тамашалап келген болатын.

Әсем қала Астанаға барған студенттер мен профессор-оқытушылар құрамының көрме туралы ойлары мен пікірлері өте тамаша.

- «Атырау-Астана» бағытындағы жүрдек поезд Астанаға жетіп, ЭКСПО қалашығына табан тіреп, билетімізді көрсетіп, тексеру-бақылау бекетінен өткен соң, жиырма бес гектар аумақты алып жатқан көрмені араладық. “ЭКСПО” алаңындағы ірі халықаралық павильондар сөзсіз таң қалдырды. Елімізді әлемге танытатын 8 қабаттан тұратын ЭКСПО-ның басты ғимараты «Нұр Әлем» сферасы ерекеше сезімге бөлейді. Оның бірінші қабаты салт-дәстүрге арналса, қалған қабаттары жел, су, күн, ғарыш, биомасса, кинетикалық энергияларына арналған, ал сегізінші қабаты болашақ Астана келбетін көз алдыңа бейнелейді. Сондай-ақ, Ресей, АҚШ, Германия, Қытай, Корея сынды т.б. елдердің көрмелері көздің жауын алады. Бұл керемет сезімді сөзбен айтып жеткізу мүмкін емес, оны тек көзбен көріп, көрменің қатысушысы болған жағдайда ғана сезінуге болады. Әлемдік жоба «ЭКСПО - 2017» халықаралық көрмесін тамашалаған студенттердің қуанышында шек жоқ.

- Мөлдір Ізтұрғанова: «Теледидар, әлеуметтік желідегі бейнелерді өз көзіммен тамашалағаныма қуаныштымын. «ЭКСПО-2017» көрмесінен алған әсерімді айтып жеткізу мүмкін емес, бәрі керемет. Әртүрлі елдердің мәдениеттерімен қатар ғылымымен, озық технологиясымен танысуға мүмкіндік бар. Осындай көрмені тамашалауға жағдай жасаған университет басшылығына алғысым шексіз. Бұл көрме елімізге пайдасын тигізетін жобалардың бірі екені айтпасада түсінікті»- дейді университетіміздің студенті ЭКСПО-2017 көрмесі туралы пікірінде.

Алтынай СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ

“Kids University” шақырады!

25 Мар 2019 1

Балалар Университетінің жаздық маусымының ашылуы

«Латын негізді қазақ жазуы: ономастикалық-графикалық кеңістік мәселелері»

25 Мар 2019 5

2019 жылы 15 наурызында сағат 9:00 де Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылыми кеңес залында Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті, Филология және көптілді білім беру институты Академик С.Қирабаев атындағы Қазақ тілі мен әдебиет кафедрасы және Латын ғылыми-практикалық орталығының ұйымдастыруымен «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағарламасыда көрсетілген концептуалды негіздерін іске асыру мақсатында  «Латын негізді қазақ жазуы: ономастикалық-графикалық кеңістік мәселелері» атты республикалық onlain-вебинар жұмысы өтті.

Қош келдің, әз-Наурыз!

19 Мар 2019 68

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының ұйымдастыруымен «Қош келдің, әз-Наурыз» атты мерекелік шара өтті.

«Ұлы күннің айнасы» атты мерекелік шара өтті

19 Мар 2019 41

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында гуманитарлық ғылымдар және өнер фаультеті мен көптілді білім беру факультетінің белсенді студенттерінің ұйымдастыруымен «Ұлы күннің айнасы» мерекелік шара болып өтті.

Қалалық олимпиада Қазақстанның рухани жаңғыруына арналды

16 Мар 2019 50

2019 жылы 14 наурызда Шетел тілін оқыту әдістемесі кафедрасы 1-2 курс аралығында 5В011900-шетел тілі: екі шетел тілі мамандығы бойынша, Қазақстанның  рухани жаңғыру бағытында қалалық олимпиада өтті. Олимпиадаға Х.Досмұхамедов атындағы АтМУ, АИГИ, АИГИ колледжі, Қ.Дүтбаев атындағы гуманитарлық колледжінен 40 студент қатысты.