Атырауда Дельфий ойындары өтті

Облысымызда осы уақытқа дейін жастарды қолдап, олардың талантын шыңдау мақсатында көптеген жобалар, сайыстар өтіп жүр. Солардың бірі - Дельфий ойындары.

Биыл  қаламызда Атырау облысы Жастар саясаты мәселелері басқармасының қолдауымен, “Жастар таңдауы – Атырау” қоғамдық бірлестігінің ұйымдастыруымен Дельфий ойындарының  ХIII-ші кезеңі өткізілді.

Екі күнге жалғасқан бұл ойында кіші топтан бастап үлкен топқа дейінгі әртүрлі жас аралығындағы қатысушылар бақ сынады. Дельфий ойындарына қатысуға 200-ге жуық қатысушы өтініш білдірген. С
Қатысушылар 20 бағыт бойынша сынға түсті. Атап айтсақ, тележурналистика, қысқаметражды фильм, халық биі, халық әні, эстрадалық ән, заманауи би, театр, домбыра, баян, скрипка, қыл-қобыз, прима-қобыз, фортопиано, бейнелеу өнері, декаративті қолөнер және академиялық ән.

Атырау облысының түкпір-түкпірінен келген талантты жастардың басын қосқан Дельфий ойындарының қорытынды гала концерті  Құрманғазы атындағы мәдениет сарайында өтті.  Концертті  Жастар саясаты мәселелері басқармасы басшысының қызметін атқарушы Лаура Мұхамбетқалиқызы өзінің құттықтау сөзімен ашты.

- Дельфий ойындары өте қызықты әрі тартысты өтті. Қатысушылардың кәсіби шеберліктерін ескермей кеткеніміз жөн болмас. Сол себепті осы Дельфий ойындарына қатысқан әр қатысушыға тек сәттілік деймін. Жалпы бұл Дельфий ойындарының мақсаты - жас өнерпаздардың талантын шыңдап, оларға өнерлерін көрсетуге мүмкіндік беру.  Үздіктер жиналған бұл сайыстың жеңімпаздарын құттықтаймын. Болашақта әлі талай белестерді бағындырады деп сенемін, - деді ол.

Гала концерт қатысушыларды марапаттаумен жалғасты. Университетіміздің студенттері «Тележурналистика»  бағыты бойынша Талапов Әмір, Жолдыбаева Әсем, «Эстрадалық ән» үлкен топ бойынша  Қашқылдықов Қуаныш 1-орын иегерлері атанды.

Алдағы уақытта жүлдеге ие болған қатысушыларымыз республикалық Дельфий ойындарында бақ сынайтын болады.

Қашқылдықов Қуаныш, 1-орын иегері: - Өнерлі жастардың жолын ашатын жобаны ұйымдастырушыларға  рахмет айтамын.Сондай-ақ мені 1-орынға лайықты деп тауып, маған республикалық жарыста өнер көрсетуге мүмкіндік бергендері үшін алғысымды білдіремін. Барлық қатысушыларды және жеңімпаздарды шын жүректен құттықтаймын.

Әсем ЖОЛДЫБАЕВА,
журналистика мамандығының
2 курс студенті

«Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы»

22 Ноя 2019 16

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға оқытушысы , философия магистрі Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен Дүние жүзілік философия күніне орай «Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы» тақырыбында презентация өтті.

«Жиһанкез сыры» атты кездесу кеші өтті

22 Ноя 2019 8

Бүгін Атырау облыстық Жастар саясаты мәселелері басқармасының қолдауымен «Төртінші билік» қоғамдық бірлестігінің ұйымдастыруымен «Өркениет» жобасы аясында саяхатшы, танымал блогер, психолог Динара Болатпен «Жиһанкез сыры» атты кедесу кеші болып өтті.

Қалалық маслихатта өткен ашық есік күні

21 Ноя 2019 20

Қазақстан Республикасының Президенті 2019 жыл "Жастар жылы" деп жариялаған болатын.

Экокампуста өткен дөңгелек үстел

21 Ноя 2019 14

Экология департаментінің ұйымдастыруымен Экокампусты дамыту бөлімінің қызметкерлері мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының оқытушылары қаланың барлық супермаркеттерінің өкілдерін шақыруымен дөңгелек үстелге қатысты.

70 жылдық қарсаңындағы жүздесу

20 Ноя 2019 46

Бүгін университетімізде Аманкелді Кеңшілікұлы бастаған бірқатар өнер қайраткерлері қонақта болды. Айта кетейік, өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өтуде. Фестивальге келген қонақтар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездесті. Аталмыш кездесу  қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа - 70 тұлғамен кездесу» шарасы аясында өтті.