Атырауда Дельфий ойындары өтті

Облысымызда осы уақытқа дейін жастарды қолдап, олардың талантын шыңдау мақсатында көптеген жобалар, сайыстар өтіп жүр. Солардың бірі - Дельфий ойындары.

Биыл  қаламызда Атырау облысы Жастар саясаты мәселелері басқармасының қолдауымен, “Жастар таңдауы – Атырау” қоғамдық бірлестігінің ұйымдастыруымен Дельфий ойындарының  ХIII-ші кезеңі өткізілді.

Екі күнге жалғасқан бұл ойында кіші топтан бастап үлкен топқа дейінгі әртүрлі жас аралығындағы қатысушылар бақ сынады. Дельфий ойындарына қатысуға 200-ге жуық қатысушы өтініш білдірген. С
Қатысушылар 20 бағыт бойынша сынға түсті. Атап айтсақ, тележурналистика, қысқаметражды фильм, халық биі, халық әні, эстрадалық ән, заманауи би, театр, домбыра, баян, скрипка, қыл-қобыз, прима-қобыз, фортопиано, бейнелеу өнері, декаративті қолөнер және академиялық ән.

Атырау облысының түкпір-түкпірінен келген талантты жастардың басын қосқан Дельфий ойындарының қорытынды гала концерті  Құрманғазы атындағы мәдениет сарайында өтті.  Концертті  Жастар саясаты мәселелері басқармасы басшысының қызметін атқарушы Лаура Мұхамбетқалиқызы өзінің құттықтау сөзімен ашты.

- Дельфий ойындары өте қызықты әрі тартысты өтті. Қатысушылардың кәсіби шеберліктерін ескермей кеткеніміз жөн болмас. Сол себепті осы Дельфий ойындарына қатысқан әр қатысушыға тек сәттілік деймін. Жалпы бұл Дельфий ойындарының мақсаты - жас өнерпаздардың талантын шыңдап, оларға өнерлерін көрсетуге мүмкіндік беру.  Үздіктер жиналған бұл сайыстың жеңімпаздарын құттықтаймын. Болашақта әлі талай белестерді бағындырады деп сенемін, - деді ол.

Гала концерт қатысушыларды марапаттаумен жалғасты. Университетіміздің студенттері «Тележурналистика»  бағыты бойынша Талапов Әмір, Жолдыбаева Әсем, «Эстрадалық ән» үлкен топ бойынша  Қашқылдықов Қуаныш 1-орын иегерлері атанды.

Алдағы уақытта жүлдеге ие болған қатысушыларымыз республикалық Дельфий ойындарында бақ сынайтын болады.

Қашқылдықов Қуаныш, 1-орын иегері: - Өнерлі жастардың жолын ашатын жобаны ұйымдастырушыларға  рахмет айтамын.Сондай-ақ мені 1-орынға лайықты деп тауып, маған республикалық жарыста өнер көрсетуге мүмкіндік бергендері үшін алғысымды білдіремін. Барлық қатысушыларды және жеңімпаздарды шын жүректен құттықтаймын.

Әсем ЖОЛДЫБАЕВА,
журналистика мамандығының
2 курс студенті

“Kids University” шақырады!

25 Мар 2019 1

Балалар Университетінің жаздық маусымының ашылуы

«Латын негізді қазақ жазуы: ономастикалық-графикалық кеңістік мәселелері»

25 Мар 2019 5

2019 жылы 15 наурызында сағат 9:00 де Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылыми кеңес залында Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті, Филология және көптілді білім беру институты Академик С.Қирабаев атындағы Қазақ тілі мен әдебиет кафедрасы және Латын ғылыми-практикалық орталығының ұйымдастыруымен «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағарламасыда көрсетілген концептуалды негіздерін іске асыру мақсатында  «Латын негізді қазақ жазуы: ономастикалық-графикалық кеңістік мәселелері» атты республикалық onlain-вебинар жұмысы өтті.

Қош келдің, әз-Наурыз!

19 Мар 2019 68

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының ұйымдастыруымен «Қош келдің, әз-Наурыз» атты мерекелік шара өтті.

«Ұлы күннің айнасы» атты мерекелік шара өтті

19 Мар 2019 41

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында гуманитарлық ғылымдар және өнер фаультеті мен көптілді білім беру факультетінің белсенді студенттерінің ұйымдастыруымен «Ұлы күннің айнасы» мерекелік шара болып өтті.

Қалалық олимпиада Қазақстанның рухани жаңғыруына арналды

16 Мар 2019 50

2019 жылы 14 наурызда Шетел тілін оқыту әдістемесі кафедрасы 1-2 курс аралығында 5В011900-шетел тілі: екі шетел тілі мамандығы бойынша, Қазақстанның  рухани жаңғыру бағытында қалалық олимпиада өтті. Олимпиадаға Х.Досмұхамедов атындағы АтМУ, АИГИ, АИГИ колледжі, Қ.Дүтбаев атындағы гуманитарлық колледжінен 40 студент қатысты.