40 ЖЫЛДАН КЕЙІНГІ КЕЗДЕСУ

Университетіміздің 1973-1977 жылдары "Физика-математика" факультетінің "Математика" бөлімі бойынша оқыған бір топ түлектері білім ордасында бас қосты.

«Физика, математика және ақпараттық технологиялар» факультетінің деканы Бекет Кенжеғұлов бастаған факультет профессор-оқытушылары түлектерді салтанатты түрде қарсы алды. Алғашқы қадамдарын Х.Досмұхамедов атындағы ескерткіш жанында кездесіп, бір-бірімен құшақтаса қауышқан ұстаздар мен түлектер естелік фотоға түсті. Сол кездердегі жатақханада бірге жатқан құрбылар бір-бірін іздеп фотоға түсіп жатса, ал қалғандары сол кездердегі қызықты шақтарын еске алып әңгімелесіп тұрды.

Б.Зейнешұлының бастауымен түлектер университет ғимаратына кіріп әр жылдардан сақталған мұражай құндылықтарымен танысты. Ары қарай жоғарыға көтерілген қонақтар үлкен аудиторияда өздерін қошеметпен күтіп отырған факультет ұстаздарымен кездесті. Аудиторияға үлкен дайындықпен келген түлектер қолдарындағы шарларымен, қуанышты жүздерімен, әсем күлкілерімен кірген болатын. Ду қол шапалақпен қарсы алған факультет ұстаздарына түлектер шарларын тарту етіп аман-саулық сұрасты.

Жиынды бастаған факультет деканы келген қонақтарға қош келдің айтып мерекелерімен құттықтады. Экранда слайд арқылы сол кездердегі ұмытылмас шақтардың ең қызықты сәттері көрсетіліп жатты. Бірінен соң бірі сөз алған профессор-оқытушылар құрамы мен түлектер жылы лебіздерін айтып, тілектерін білдірді. Түлектерге арнайылап ашылған естелік альбомға өз қолдарын қойып, тілектерін жазған мерейгерлер өте риза болды. Кездесу соңы алдын-ала дайындалған сыйлықтар табыстау рәсімімен жалғасын тапты. Университетімізге арнайылап келген түлектерге университет атынан сыйлықтар табысталса, қонақ болып келген түлектерімізде құр қол келмей ұстаздарына арнаған сыйлықтары мен дәмдерін  табыстады.

Арайлым НАРЕШОВА

Медиа-қызмет маманы

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 26

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 10

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 37

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 37

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 35

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.