Британ және Қазақстан университеттері бас қосқан форум

«Astana Expo - 2017» көрмесіндегі Ұлыбритания Павильоны, British Council ұйымы және ҚР Білім және ғылым министрлігі ұйымдастырған Қазақстан-Британ университеттік форумында британдық және қазақстандық университеттер EXPO аумағында бас қосты.

Форумда екі елдің жоғары оқу орындары арасындағы ынтымақтастық, сондай-ақ халықаралық жұмыстағы түйінді мәселелер мен олардың шешімі талқыланды. Қазақстандық университеттер британдық әріптестерінің халықаралық серіктестік құрудағы жұмысының басым жақтары туралы біліп, қажетті байланыстарды орнатты.

Атырау мемлекеттік университетінің бірінші проректор-стратегиялық жоспарлау және халықаралық байланыстар жөніндегі проректоры Әйгерім Сенбекқызы “Синергияны іздеу жолында: Атырау мемлекеттік университетінің әлеуетін нығайту мақсатында британдық университеттермен өзара әрекеттесу” атты тақырыбын талқыға салды.

Сондай-ақ форумға қазақстандық университеттермен қатар белгілі Рединг, Лестер, Манчестер сынды Британия университеттері өкілдері қатысты.

Университет ару қыздарын жеңісімен құттықтаймыз!

18 Апр 2018 61

«Атырау университеті аруы-2018» сайысында гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті тарих мамандығының 2-курс студенті Дана Муратова бас жүлдені жеңіп алды.

Ғылыми апталық мерекелік шараға ұласты

18 Апр 2018 75

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде 12 сәуір Қазақстан Республикасының Ғылым саласы қызметкерлері күніне орай өткізілген апталық марапаттау кешіне ұласты.

«Sarmad»-тың сырлы саздары

18 Апр 2018 23

Апта сəрсенбісінде өнер кафедрасында тағы бір айрықша кездесу өтті. Бұл жолы қонақ болып «Алаш ұстазы» төсбелгісінің иегері, композитор, этномузыкант Бауыржан Ақтаев жəне оның жетекшілігіндегі «Шабыт» халықаралық фестивалінің лауреаты этно-фольклорлық «Sarmad» ансамблі келді.

Студенттер мен магистранттардың ғылыми конференциясы

17 Апр 2018 43

Ғылым күні қызметкерлері күніне орай өткен ғылым апталығы аясында гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінде «Жастар және ғылым» атты дәстүрлі студенттер мен магистранттардың конференциясы өтті. Конференция студенттер мен магистранттар, жас зерттеушілердің ғылыми және шығармашылық белсенділігін арттыру,  дарынды және ынталы жастар үшін тиімді коммуникативтік алаң құру мақсатында ұйымдастырылды.

Дүниежүзі тарихын оқытудың өзекті мәселелері талқыланды

16 Апр 2018 39

12 сәуір – ғылым қызметкерлері күніне орай университеттің Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының ұйымдастыруымен «Дүниежүзі тарихын оқытудың өзекті мәселелері» тақырыбындағы ғылыми семинар өтті. Кафедра жанындағы тұрақты ғылыми семинардың кезекті мәжілісі кеңейтілген сипатта өтіп, оған Атырау қаласы жалпы білім беретін мектептерінің тарих пәні оқытушылары қатысты.