Жаңартылған білім беру жүйесі аймақтық форумда талқыланды

Бүгін, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Жаңартылған білім беру жүйесі: Тиімді жоспарлау. Ұйымдастыру. Критериалды бағалау» тақырыбындағы I педагогтардың аймақтық форумы басталды.

І педагогтардың аймақтық форумын Атырау мемлекеттік университеті мен Атырау қаласы педагогикалық шеберлік орталығы бірлесе ұйымдастырып отыр.

Форумның мақсаты –  жаңартылған білім беру мазмұнын жүзеге асыру қарсаңында мұғалімдердің үздіксіз кәсіби өсуіне қолдау көрсету және мұғалімдерді жаңартылған білім беру бағдарламасына сәйкес келетін педагогикалық тәсілдермен таныстыру, тәжірибе бөлісу.

Аталмыш форумға Атырау, Ақтау, Ақтөбе, Орал қалаларынан 300-ден аса мұғалім қатынасты. Пленарлық мәжілісте алғаш боп құттықтау сөз сөйлеген университеттің оқу ісі жөніндегі проректоры Гүлжан ЖАРАСОВА болды. Әрі қарай кіріспе сөзбен облыстық білім басқармасының бастығы Нұрсәуле САЙЛАУОВА мен Атырау қаласы педагогикалық шеберлік орталығының директоры Аида НУРЖАНОВА жалғады. Сонымен қатар, инновациялық білім беру факультетінің деканы Ляйля ҚОЙШЫҒҰЛОВА «Модернизация модели современного учителя», Атырау қаласы педагогикалық шеберлік орталығының директоры А.НУРЖАНОВА «О деятельности филиала Центра педагогического мастерства в условиях обновления содержания образования», ал Орал қаласы педагогикалық шеберлік орталығының директоры Лариса Обыденкина «Опыт построения региональных сетевых моделей поддержки внедрения обновленного содержания образования в  общеобразовательных школах» тақырыптарында баяндамалар жасады. Пленарлық мәжіліс аяқталысымен қатысушылар секция мәжілістеріне тарқасты.

Малика ТАКЕЖАНОВА,

медиа-қызмет орталығының тілшісі

Облыстық олимпиададан бас жүлде

22 Окт 2018 5

5В050119 Шет тілі; екі шет тілі мамандығының 3 курс студенті   Мадлен – Нильда Ерсайнова  қазақ, орыс, ағылшын тілін жетік меңгерген жастардың арасындағы “Тілдарын” облыстық олимпиадасында бас жүлдені жеңіп алып, республикалық олимпиадаға жолдама алды.

Қайсарлық лирикасы

19 Окт 2018 31

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті конференц-залында белгілі ақын, "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты Қойшығұл Жылқышиевтің 70 жылдық мерейтойына арналған жиын өтті.

"Табиғатты пайдалану экономикасы" пәнінен қонақ дәрісі өтті

18 Окт 2018 30

2018 жылдың 16 қазанында 5В050600  «Экономика»  мамандығының   4 курс студенттеріне Экономика кафедрасының ұйымдастыруымен «Табиғатты пайдалану экономикасы» пәнінен "Оңтүстік-Батыс мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" ЖШС Атырау филиалының  ғылыми қызметкері, орман шаруашылығы инженері  Тимур Мусинмен "Қазақстанның биологиялық ресурстары, оларды қорғау және тиімді пайдалану мәселелері"  тақырыбында қонақ дәрісі өтті.

Елбасы Жолдауын студенттермен бірге талқылады

18 Окт 2018 41

2018 жылдың 18 қазан айында Инновациялық білім беру факультетінің 3 курс студенттеріне «Педагогика» кафедра-лабораториясының доценті, педагогика ғылымдарының кандидаты Сарсенова Нұрзила Сарсенқызы Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың 2018 жылдың 5 қазан айында «ҚАЗАҚСТАНДЫҚТАРДЫҢ ӘЛ-АУҚАТЫНЫҢ ӨСУІ: ТАБЫС ПЕН ТҰРМЫС САПАСЫН АРТТЫРУ» атты жолдауын талқылады.

Италияндық опера әншісінің шеберлік сағаттары

18 Окт 2018 46

Халықаралық «Шақырылған профессор» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Музыка және өнер» мамандығының студенттері опера өнерінің Отаны Италиядан шақырылған профессордан дәріс алуда.