Мұнайлы Атыраудан – «Астанаға»!

«ЭКСПО - 2017» халықаралық  мамандандырылған көрмесін тамашалау үшін Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылары мен студенттерінен жасақталған алғашқы құрам Астанаға аттанды.

Университеттен көрмені тамашалау үшін  барлығы 1100  адамды, оның ішінде 921 студент және 123 профессор-оқытушылар құрамы мен қызметкерлерді факультет бойынша 4 топқа бөліп жіберу жоспарланған.

– Астана қаласында өтіп жатырған «ЭКСПО - 2017» халықаралық  мамандандырылған көрмесі еліміз үшін маңызды оқиға. Бұл көрме «жасыл технологиялар» мен энергияның баламалы көздерін дамытуға, энергия үнемдеу мен тиімділігін арттыруға бағытталған. Елімізде болып жатырған орасан зор оқиғаны көру үшін университетіміздің профессор-оқытушылары мен студенттерінің алғашқы легі жолға шықты, сәт-сапар тілейміз. Әрбір қазақстандық азамат үшін «ЭКСПО» көрмесіне қатысу үлкен абырой деп ойлаймын. Алда әлі көрмеге баратын 3 құрам бар, бұл студенттеріміз бен оқытушыларымызға жасалған үлкен мүмкіндік, – дейді Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Ғылым жөніндегі проректоры Идрисов Саламат Нұрмұханұлы.

Айта кету керек, 15 маусым күні алғашқылардың бірі болып «Атырау-Астана» жүрдек пойызымен жолға шыққандар – университетіміздің физика, математика және ақпараттық технологиялар, сондай-ақ инновациялық білім беру факультеті студенттері мен профессор-оқытушылары болды.

- Группаластарыммен, достарыммен экранның бер жағынан көрген ғажайып дүниемізді өз көзімізбен тамашалауға мүмкіндік берген университетіме алғысымды айтамын. Менің «Экспо-2017» көрмесінен  күтерім мол, - деді 1 курс студенті Айбибі Жақсылық.

Алтынай СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ,

Фото: Құдияр ДАНИЯРОВ

Батыс өлке тарихының тағылымды беттері

12 Дек 2018 5

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №1 студенттер үйінде ерекше кітаптың  тұсаукесер рәсімі өтті. Атырау өңірінде білім саласы тарихын және жазықсыз қудаланған мұғалімдер тағдырын зерттеумен танымал тарихшы-ұстаз Шахман Нағымұлының жаңа кітабы оқырмандарына жол тартты.

«Тұлпар мініп, ту алған»

12 Дек 2018 18

«Тұлпар мініп, ту алған» ұлттық   жобасы  аясында  «Алпамыс  батыр» жырын жатқа   оқу эстафетасына  Х. Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университеті  де ат салысуда. Оқу эстафетасын алғаш болып Көптілді білім беру факультеті бастады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 12

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 27

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 40

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.