ІІ Халықаралық PR Жазғы мектебі

2017 жылдың 2-4 маусым күндері Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетінің журналистика факультеті, ЮНЕСКО, халықаралық журналистика және қоғамдық медиа кафедрасының ұйымдастыруымен «Медиа және PR-коммуникациялар: тұрақты даму стратегиясы» атты II Халықаралық PR Жазғы мектебі өтті.

Халықаралық деңгейде ұйымдастырылып отырған Жазғы мектепке еліміздің түкпір-түкпірінен бұқаралық коммуникация зерттеушілері, бас редакторлар, журналистер, PR мамандары қатысты. Атап айтар болсақ, «Қазақ газеттері» ЖСШ бас директоры Жұмабек Кенжалин, Колумбия университетінің профессоры Рафис Абазов, ҚР Денсаулық сақтау министрлігі акушерлік, гинекология және перинатология ғылыми орталығы қоғаммен байланыс қызметінің жетекшісі Алуа Мырзаханова, Интерньюс Қазақстан редакторы Назгүл Қожабек, АҚК коммуникация жөніндегі Басқарушы директоры Қуат Домбай, продюсер, тележүргізуші Салтанат Қалиева, «Түркітілдес журналистер қоры» ҚҚ президенті Нәзия Жоямергенқызы, филол.ғ.қ, «Мінбер» журналистерді қолдау орталығы қоғамдық қорының президенті Есенгүл Кәпқызы, «Kaspi Bank»АҚ баспасөз хатшы Ербол Азанбек, «Әділ сөз» сөз студиясының бас редакторы Мұрат Мұқаш, «Заң» газетінің Бас редакторы Бекжан Әшірбаев, «Ұлан» газетінің бас редакторы Жұлдыз Әбділда, «Гүлстан» журналының PR-менеджері Батима Қабдолданова, Alma TV жарнама және PR директоры Адильбек Махмед, Астана Банк PR-менеджері Әлия Боранбаева, «Эйр Астана» авиакомпания корпоративтік коммуникация департаментінің маманы Нәзира Қайымова, «Кселл» АҚ PR-маманы Салтанат Бердіқұловалар дәріс оқып, өз тәжірибелерімен бөлісті.

Аталмыш шараның ашылу салтанатына Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің орыс филологиясы және журналистика кафедрасының меңгерушісі, филология ғылымдарының кандидаты, қауымдастырылған профессор Мәншүк Мұқашева қатысып, аталмыш оқу орнының ректоры А.Талтеновтің жетекшілігімен жүзеге асқан оң өзгерістерді айта отырып, ондағы журналистика мамандығының бүгінгі тыныс-тіршілігімен таныстырып, алдағы жоспарларымен бөлісті. Кейін өзінің ақжарма тілегін арнаған соң, осы маңызы зор шараны ұйымдастырушыларға университет атынан естелік сыйлықтарды табыс етті.

Д.АЙБАРОВ

Шетелдік ғалым дәріс оқуда

13 Ноя 2019 42

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің "Химия және химиялық технологиялар" кафедрасында шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы бойынша ғалым, қауымдастырылған профессор, ғылыми-техникалық қолданбалы орталықтың PhD докторы Артвина Коруха өз жұмысын бастады.

Мәңгілік ел жастары – индустрияға!

13 Ноя 2019 32

Бүгін университетімізде ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің тапсырысымен Елордамыз Нұр-Сұлтан қаласындағы «Зерттеуші» Республикалық ғылыми-білім беру орталығы Жастар жылына арналған әлеуметтік жобасы аясында «Мәңгілік ел жастары - индустрияға» («Серпін») жобасы шеңберінде студенттермен кездесу өтті.

Әділетті жеңісімен құттықтаймыз!

13 Ноя 2019 18

Аталмыш шара жастар жылы аясында "Азаматтық бастамаларды қолдау орталығы" КЕАҚ-ның гранттық жобасы қолдауымен Атырау облысы Жоғарғы оқу орындары арасында Жастар ісі жөніндегі комитет басшыларының арасында өткен болатын.
Әділетті жеңісімен құттықтап, республикалық  конкурста сәттілік тілейміз.

Ерлан ерледі

12 Ноя 2019 39

Таяуда Ақтау қаласында  Yessenov University ұйымдастыруымен Жастар жылы аясында Қазақстан мұнайының 120 жылдығына арналған «Университет – ой-пікірлер аймағы» Yessenov Forum өтті.  Аталмыш шараға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен тарих мамандығының 4-курс студенті Баймағамбетов Ерлан қатысып, осы форум аясында өткен ғылыми-тәжірибелік конференцияда «Рухани жаңғыру бағдарламасы – тапсырмаларды шешуге арналған жаңа бағыт» секциясы бойынша жүлделі І орынды иеленді.

Сүндет Байғожин шеберлігімен бөлісті

12 Ноя 2019 25

9-шы қараша күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  ҚР еңбек сіңірген қайраткері, Құрмет орденінің иегері, Астана Опера тетарының жетекші әншісі Сүндет Байғожин Музыка және өнер кафедрасының студенттері мен вокал оқытушыларына арналған шеберлік сыныбын өткізді.