Жазғы лагерь маусымы аяқталды

4 маусымда ашылу салтанаты өткен "English is Great" фестивалі 10 маусымда аяқталды.

Атырау мемлекеттік университеті "English for success" атты жоба аясында «Теңізшевройл» компаниясының қолдауымен Британдық Кеңеспен бірлесе отырып, аз қамтылған отбасы балалары мен алыс аудандардағы балалар үшін жазғы лагерь ұйымдастырған болатын.

Аталмыш лагерьге Құлсары және Атырау қалаларынан жолдама алған 19 оқушы қатысты. Лагерь ағылшын тілін дамыту мақсатында болғандықтан, бастан-аяқ ағылшын тілінде жүргізілді. АҚШ, Ұлыбритания, Малайзиядан келген еріктілер лагерь барысында Мариана Ван Граан таңертеңгі сағат 9:00 мен 12:00 арасында интенсивті ағылшын тілі сабағын жүргізді. Сондай-ақ Молли Иммерзил егінде тұратын қарақшылардың бейнесін қолдан жасатып, фотоға түсірудің қыр-сырын үйретсе, Джин Джил тоқыма тоқу шеберліктерін өткізді. Британдық Кеңес тренері Линда Смарт және ерікті Тони Мэйсон қатысушыларға арналған көптеген танымдық ойындарын ойнатты. Тағы бір айта кететіні, жазғы лагерь оқушыларының «Caspian club» демалыс орнына баруымен ерекшеленді.

Лагерь маусымының жабылуына арналған салтанатты кешті Атырау мемлекеттік университетінің бірінші проректоры - стратегиялық жоспарлау және халықаралық байланыстар жөніндегі проректор Айгерім Cенбекқызы мен студент Нұрхан Шауқаров жүргізді. Шара университетіміздің ректоры Абзал Ахатұлының құттықтау сөзімен басталып, әрі қарай лагерь оқушыларының ән айтып, флешмоб билеп, шағын көрме ұйымдастыруымен жалғасты.

Малика ТАКЕЖАНҚЫЗЫ,

журналистика мамандығының студенті

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 66

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 81

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 85

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 75

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 124