Жақсының жарығы өшпейді

Бүгін, еліміздің жоғары білім беру саласының дамуына зор үлесін қосқан «Құрмет» орденінің иегері, көрнекті қоғам қайраткері, экономика ғылымдарының  докторы, профессор, Ұлттық білім академиясының академигі Нұрышев Ғалымжан Жұмабайұлының 1995-2004 жылдары тұрған үйіне ескерткіш тақта орнатылды.

Шараға Атырау облысы әкімі, облыстық мекеме басшылары, білім саласының қызметкерлері, сондай-ақ ғалымның туыстары мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университінің профессор-оқытушылар құрамы қатынасты.

Атырау облысы әкімі Нұрлан Асқарұлы Ноғаев, Атырау облысы қоғамдық кеңесінің мүшесі, Атырау облысының құрметті азаматы Әнес Бисенұлы мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, ақын-жазушы Жүсіп Қадір Өтегенұлы, сондай-ақ университет ректоры, химия ғылымдарының докторы, профессор Абзал Ахатұлы Талтенов сөз сөйлеп, ескерткіш тақтаны салтанатты түрде ашты.

Шара әрі қарай Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде өткен ғалымды еске алуға арналған «Жақсының жарығы өшпейді» атты дөңгелек үстелмен жалғасты. Дөңгелек үстел барысында Ғалымжан Нұрышевтың ғұмырнамасымен таныстырып, еңбек жолы мен өмір жолындағы қызықты оқиғаларымен бөлісіп, еске алды.

Малика ТАКЕЖАНҚЫЗЫ,

журналистика мамандығының студенті

Жалпыхалықтық диктант

14 Ноя 2018 39

Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 19 ақпандағы №637 Жарлығына және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 13 наурызындағы № 27 өкімімен бекітілген «Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына 2025 жылға дейін кезең-кезеңімен көшіру жөніндегі іс-шаралар жоспарына» сәйкес Халел Досмұхамедов атындағы Атырау Мемлекеттік университетінде 14 қараша 2018 жылы жалпыхалықтық диктант өткізілді.

Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы Арын Орсариев университетімізде

12 Ноя 2018 41

Бүгін 12 қараша күні Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы Арын Орсариев Амангелдіұлы Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болды.

9 Ноя 2018 58

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің мәжіліс залында  «Байтақ» дискуссиялық клубының «КАСПИЙ ӨҢІРІНІҢ ЭКОЛОГИЯЛЫҚ МӘСЕЛЕЛЕРІНІҢ ЖАҒДАЙЫ, ПРОБЛЕМАЛАРЫ ЖӘНЕ ШЕШУ ЖОЛДАРЫ» тақырыбы бойынша дөңгелек үстел өтті.

ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТАҒА 25 ЖЫЛ

9 Ноя 2018 127

Ұлттық валюта – еліміздің даму көзі, әлемдік деңгейге теңелудің алғашқы факторларының бірі. Ол барлық уақытта тәуелсіздігімізді қамтамасыз етеді.

Тілдік емес мамандықтардың студенттеріне музыкалық шайқас

5 Ноя 2018 15

2018 жылдың 5 қарашасында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде тілдік емес мамандықтардың студенттеріне музыкалық шайқас өткізілді.