Жақсының жарығы өшпейді

Бүгін, еліміздің жоғары білім беру саласының дамуына зор үлесін қосқан «Құрмет» орденінің иегері, көрнекті қоғам қайраткері, экономика ғылымдарының  докторы, профессор, Ұлттық білім академиясының академигі Нұрышев Ғалымжан Жұмабайұлының 1995-2004 жылдары тұрған үйіне ескерткіш тақта орнатылды.

Шараға Атырау облысы әкімі, облыстық мекеме басшылары, білім саласының қызметкерлері, сондай-ақ ғалымның туыстары мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университінің профессор-оқытушылар құрамы қатынасты.

Атырау облысы әкімі Нұрлан Асқарұлы Ноғаев, Атырау облысы қоғамдық кеңесінің мүшесі, Атырау облысының құрметті азаматы Әнес Бисенұлы мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, ақын-жазушы Жүсіп Қадір Өтегенұлы, сондай-ақ университет ректоры, химия ғылымдарының докторы, профессор Абзал Ахатұлы Талтенов сөз сөйлеп, ескерткіш тақтаны салтанатты түрде ашты.

Шара әрі қарай Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде өткен ғалымды еске алуға арналған «Жақсының жарығы өшпейді» атты дөңгелек үстелмен жалғасты. Дөңгелек үстел барысында Ғалымжан Нұрышевтың ғұмырнамасымен таныстырып, еңбек жолы мен өмір жолындағы қызықты оқиғаларымен бөлісіп, еске алды.

Малика ТАКЕЖАНҚЫЗЫ,

журналистика мамандығының студенті

АтМу студенттері университеттің проректорлары дайындаған тағамдардан дәм татты

18 Окт 2019 56

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің проректорлары №3 жатақхананың асханасында кешкі ас дайындады.

Айсұлу Тәжіғалиқызы мерейлі 70 жаста

18 Окт 2019 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Иран орталығында университетіміздің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, ұстаз Айсұлу Тәжіғалиқызының 70 жас мерей тойына арналған жиын өтті.

Ақбаянды жеңісімен құттықтаймыз!

18 Окт 2019 37

Атырауда Жұмекен Нәжімеденов атындағы көркемсөз оқу шеберлерінің республикалық сайысы өтті.

«Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады»

18 Окт 2019 25

14 қазан күні  Университеттің 70 жылдығын қарсы алуға арналған 70 қадам бағдарламасы аясында Стандарттау күніне арналған «Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады» тақырыбындағы  физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті, физика және техникалық пәндер кафедрасының ұйымдастыруымен  дөңгелек үстел болып өтті.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кездесу өтті

18 Окт 2019 39

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Атырау облыстық Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жанынан құрылған Республикалық Арнайы мониторинг топтың мүшелерімен  кездесу өтті.