Билер соты – қазақ қоғамының ұлттық құндылығы

Міне осындай атаумен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Атырау облыстық сотымен бірлесе отырып, ғылыми-практикалық конференция өткізді.

Атырау мемлекеттік университетінің ғылыми кеңес залында өткен конференцияның мақсаты – Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласына сай, ұлттық құндылықтарды насихаттау болып табылады. Конференцияға Атырау облыстық сотының судьялары, экономика және құқық факультетінің профессор-оқытушылар құрамы мен құқықтану мамандығының студенттері қатынасты. Шара шымылдығын университет ректоры, химия ғылымдарының докторы, профессор Абзал Ахатұлы ашты. Атырау облыстық сотының төрағасы Марғұлан Жұбанышұлы конференция барысында тұжырымды ойларымен бөлісті. Шара барысында Гүлбаршын Марданқызы, Сағат Қаламғалиұлы, Алтыншаш Махмеденовна, сондай-ақ Турдалиев Әлілбек, Губайдуллин Мұрат және Төлебике Қабдолла билер сотының құндылығы жайында баяндама жасады.

Малика ТАКЕЖАНҚЫЗЫ,

журналистика мамандығының студенті

21 Сен 2018 21

2018 жылдың 20 қыркүйегінде Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы Атырау қаласындағы «Н.Назарбаев: дәуір, тұлға, қоғам» көшпелі көрме жобасын жүзеге асыру аясында «Елбасының сыртқы саяси бастамалары – Қазақстанның халықаралық мәртебесі мен беделін арттыру факторы ретінде» атты дөңгелек үстелін өткізді.

Универсиадаға байланысты пресс-конференция өтті

20 Сен 2018 36

19 қыркүйекте «Атырау-Ақпаратта» бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің қатысуымен Каспий өңірі мемлекеттерінің университет студенттерінің VI-шы универсиадасы аясында пресс-конференция ұйымдастырылды.

«Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм»

19 Сен 2018 55

2018 жылдың 19 қыркүйегінде Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында «Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм» халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті.

Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесінің бастығы Махмұд Қасымбековпен кездесу

18 Сен 2018 72

2018 жылдың 18 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы және білім алушы жастары Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы – ҚР Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы директорының міндетін атқарушы Махмұд Қасымбековпен кездесті.

Ғарифолла Есім «Тіл тәуелсіздігі» мәселесін көтерді

17 Сен 2018 182

2018 жылдың 14 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ҚР мәдениет және спорт министрлігінің кеңесшісі, белгілі қоғам қайраткері, ҚР Ғылым академиясының академигі Ғарифолла Есіммен кездесу болып өтті.