Билер соты – қазақ қоғамының ұлттық құндылығы

Міне осындай атаумен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Атырау облыстық сотымен бірлесе отырып, ғылыми-практикалық конференция өткізді.

Атырау мемлекеттік университетінің ғылыми кеңес залында өткен конференцияның мақсаты – Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласына сай, ұлттық құндылықтарды насихаттау болып табылады. Конференцияға Атырау облыстық сотының судьялары, экономика және құқық факультетінің профессор-оқытушылар құрамы мен құқықтану мамандығының студенттері қатынасты. Шара шымылдығын университет ректоры, химия ғылымдарының докторы, профессор Абзал Ахатұлы ашты. Атырау облыстық сотының төрағасы Марғұлан Жұбанышұлы конференция барысында тұжырымды ойларымен бөлісті. Шара барысында Гүлбаршын Марданқызы, Сағат Қаламғалиұлы, Алтыншаш Махмеденовна, сондай-ақ Турдалиев Әлілбек, Губайдуллин Мұрат және Төлебике Қабдолла билер сотының құндылығы жайында баяндама жасады.

Малика ТАКЕЖАНҚЫЗЫ,

журналистика мамандығының студенті