Билер соты – қазақ қоғамының ұлттық құндылығы

Міне осындай атаумен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Атырау облыстық сотымен бірлесе отырып, ғылыми-практикалық конференция өткізді.

Атырау мемлекеттік университетінің ғылыми кеңес залында өткен конференцияның мақсаты – Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласына сай, ұлттық құндылықтарды насихаттау болып табылады. Конференцияға Атырау облыстық сотының судьялары, экономика және құқық факультетінің профессор-оқытушылар құрамы мен құқықтану мамандығының студенттері қатынасты. Шара шымылдығын университет ректоры, химия ғылымдарының докторы, профессор Абзал Ахатұлы ашты. Атырау облыстық сотының төрағасы Марғұлан Жұбанышұлы конференция барысында тұжырымды ойларымен бөлісті. Шара барысында Гүлбаршын Марданқызы, Сағат Қаламғалиұлы, Алтыншаш Махмеденовна, сондай-ақ Турдалиев Әлілбек, Губайдуллин Мұрат және Төлебике Қабдолла билер сотының құндылығы жайында баяндама жасады.

Малика ТАКЕЖАНҚЫЗЫ,

журналистика мамандығының студенті

Ғажайып оқулықтар

20 Июн 2018 20

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған оқулықты қазақстан және дүние жүзі тарихы  мен әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедраларының оқытушыларының қатысуымен  талқыланды.

Жаңа оқулық - жақсы тарту

19 Июн 2018 38

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы 17 кітапты талқылауға арналған шараның үшінші күнінде экономика саласы бойынша оқулықтар талқыланды.

Кеңес отырысындағы өзекті талқылау

19 Июн 2018 31

Атырау мемлекеттік университетінде білікті педагогтар Атырау облысы жалпы орта білім беретін ұйымдарында «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДББҰ тәжірибесін тарату жөніндегі үйлестіру кеңесі отырысында бас қосты.

ТӘЖІРИБЕНІ ЖЕТІЛДІРУДІҢ ТИІМДІ ЖОЛЫ

19 Июн 2018 56

19 маусым күні өткен «Іс-әрекеттегі зерттеу: тәжірибені жетілдірудің тиімді жолы» тақырыбындағы педагогтардың ІІ аймақтық форумның ұйымдастырылуына мұрындық болған Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен Атырау қаласындағы педагогикалық шеберлік орталығы болатын.

«Төртінші индустриялық революция» атты кітабы талқыланды

18 Июн 2018 25

Физика-математика және ақпараттық технологиялар факультетінде «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы 17 кітапты талқылауға арналған шараның жалғасы ретінде информатика және бағдарламалық инженерия кафедрасы оқытушыларының қатысумен Клаус Шваб «Төртінші индустриялық революция» атты оқулығы талқыланды.