Түлектерге - 50 жыл

Университетіміздің 1962-1967 жылдары "Физика-математика" факультетінің "Математика" бөлімі бойынша оқыған бір топ түлектері білім алып, болашақтарына жолдама алған - қара шаңырақтары білім ордасында бас қосты.

Осы жылдар ішінде бір-біріне тілектес, тілеулес болған группаластар бұл кездесуде бір-бірімен құшақтаса көрісіп, мәз-мәйрам болды. Қандай қуаныш... қандай бақыт... соншама жылдардан соңғы кездесу... Сол кездегі жас жігіттер қазіргі уақытта бір отбасының тірегі, ұрпағының амандығын тілеген ата болса, ал сол кездердегі сұлу қыздар немере-жиен тәрбиелеп отырған отбасыларының сүйікті әжесі деп айтар едім.

Кездесу барысында "Физика, математика және ақпараттық технологиялар" факультетінің деканы Кенжеғұлов Бекет Зинешұлы - университет бітіргендеріне 50 жыл болған түлектерді факультет ұжымымен бірге салтанатты түрде қарсы алып, университеттің ғимараттарын бірге аралап, таныстырды. Факультет студенттерімен үлкен аудиторияда кездескен мерейгерлер болашақ жас мамандарға студенттік кездің қимас бір шақтарынан естеліктер айтып, сыр бөлісті. Бұл қуанышты кездесу соңы түлектердің естелік суретке түсуімен жалғасын тапты.

Арайлым Нарешова
Медиа-қызмет орталығының маманы

IT орталығы ашылды

21 Май 2018 65

Өңірімізде «Цифрлы Қазақстан», «Рухани жаңғыру», шағын және орта бизнесті қолдау бағытында мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру мақсатында «Нұр Отан» партиясы Атырау облыстық филиалы мен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арасындағы өзара ынтымақтастық меморандумы аясында «IT орталығының» салтанаты ашылу рәсімі болып өтті.

100 жаңа оқулық жобасы

21 Май 2018 69

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы еліміздің дамуында ерекше орын алуда. «Жаңа гуманитарлық ғылым. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне 17 түрлі кітап тапсырылды.

«Ашық есік» күні өтті

21 Май 2018 67

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата – аналар, ұстаздар да қатысты.

«Сәлем саған, Ақ-Жайық»

14 Май 2018 63

Биыл Құрманғазы Сағырбайұлының туғанына 200 жыл. Осыған орай  Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптары оркестрі Атырау облысына гастрольдік сапармен келді.

Азия чемпионатынан алтын арқалады

14 Май 2018 42

Моңғол елінде Самбодан ересектер арасында Азия чемпионаты өтті.