Түлектерге - 50 жыл

Университетіміздің 1962-1967 жылдары "Физика-математика" факультетінің "Математика" бөлімі бойынша оқыған бір топ түлектері білім алып, болашақтарына жолдама алған - қара шаңырақтары білім ордасында бас қосты.

Осы жылдар ішінде бір-біріне тілектес, тілеулес болған группаластар бұл кездесуде бір-бірімен құшақтаса көрісіп, мәз-мәйрам болды. Қандай қуаныш... қандай бақыт... соншама жылдардан соңғы кездесу... Сол кездегі жас жігіттер қазіргі уақытта бір отбасының тірегі, ұрпағының амандығын тілеген ата болса, ал сол кездердегі сұлу қыздар немере-жиен тәрбиелеп отырған отбасыларының сүйікті әжесі деп айтар едім.

Кездесу барысында "Физика, математика және ақпараттық технологиялар" факультетінің деканы Кенжеғұлов Бекет Зинешұлы - университет бітіргендеріне 50 жыл болған түлектерді факультет ұжымымен бірге салтанатты түрде қарсы алып, университеттің ғимараттарын бірге аралап, таныстырды. Факультет студенттерімен үлкен аудиторияда кездескен мерейгерлер болашақ жас мамандарға студенттік кездің қимас бір шақтарынан естеліктер айтып, сыр бөлісті. Бұл қуанышты кездесу соңы түлектердің естелік суретке түсуімен жалғасын тапты.

Арайлым Нарешова
Медиа-қызмет орталығының маманы

Халық қасіреті – ел жадында

25 Июн 2019 10

29-31 мамыр аралығында Алматы қаласы Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасында 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай «Ашаршылық пен үлкен террордың тарихи сабақтары» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция жұмысына  орталық директоры, т.ғ.д., ппрофессор А.Ахмет қатынасты.

«Қазақстан дамуының 10 бағыты»

25 Июн 2019 7

Осындай тақырыппен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Әзербайжан мәдени орталығында» Қазақстан Республикасы Президенті Қ.К.Тоқаевтың ұлықтау рәсіміндегі белгіленген жоспарын талқылауға байланысты дөңгелек үстел болып өтті.

Жас өрендер Қадыр Жүсіппен жүздесті

24 Июн 2019 25

Бүгін Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы, ақын Қадыр Жүсіппен кездесу өтті.

БАҚ арасындағы бәсеке

24 Июн 2019 23

23 маусым күні Атырауда облыстық әкімшіліктің қолдауымен, Ішкі саясат басқармасының ұйымдастыруымен «Байланыс және ақпарат қызметкерлері» күніне арналған  БАҚ өкілдері арасында спорттық ойындар жарысы өтті.