Орал қаласында дзюдодан ерлер мен әйелдер арасында халықаралық турнир өтті

2-4 маусым аралығында Орал қаласында Кеңес одағының батыры Мәншук Мәметованы еске алуға арналған дзюдодан ерлер мен әйелдер арасында VIII халықаралық турнир өтті.

Турнирге әлемнің бес мемлекетінен және ҚР-ның барлық облыстары мен Астана, Алматы қаласынан 350-ден астам спортшылар қатысты. Жарысқа университетімізден 5 спортшы қатысып, 63 келі салмақта әйелдер арасында, өнер және спорт факультетінің 2 курс студенті, Самбодан 2016 жылғы Әлем чемпионы Эльмира Самигуллаева III орын және де осы факультетінің 2 курс студенті 100 келіге дейінгі салмақта ерлер арасында, Самбодан 2015 жылғы Азия чемпионы Райымбек Ашыкбаев та III орынды иеленді.

Халық қасіреті – ел жадында

25 Июн 2019 10

29-31 мамыр аралығында Алматы қаласы Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасында 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай «Ашаршылық пен үлкен террордың тарихи сабақтары» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция жұмысына  орталық директоры, т.ғ.д., ппрофессор А.Ахмет қатынасты.

«Қазақстан дамуының 10 бағыты»

25 Июн 2019 7

Осындай тақырыппен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Әзербайжан мәдени орталығында» Қазақстан Республикасы Президенті Қ.К.Тоқаевтың ұлықтау рәсіміндегі белгіленген жоспарын талқылауға байланысты дөңгелек үстел болып өтті.

Жас өрендер Қадыр Жүсіппен жүздесті

24 Июн 2019 25

Бүгін Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы, ақын Қадыр Жүсіппен кездесу өтті.

БАҚ арасындағы бәсеке

24 Июн 2019 23

23 маусым күні Атырауда облыстық әкімшіліктің қолдауымен, Ішкі саясат басқармасының ұйымдастыруымен «Байланыс және ақпарат қызметкерлері» күніне арналған  БАҚ өкілдері арасында спорттық ойындар жарысы өтті.