Орал қаласында дзюдодан ерлер мен әйелдер арасында халықаралық турнир өтті

2-4 маусым аралығында Орал қаласында Кеңес одағының батыры Мәншук Мәметованы еске алуға арналған дзюдодан ерлер мен әйелдер арасында VIII халықаралық турнир өтті.

Турнирге әлемнің бес мемлекетінен және ҚР-ның барлық облыстары мен Астана, Алматы қаласынан 350-ден астам спортшылар қатысты. Жарысқа университетімізден 5 спортшы қатысып, 63 келі салмақта әйелдер арасында, өнер және спорт факультетінің 2 курс студенті, Самбодан 2016 жылғы Әлем чемпионы Эльмира Самигуллаева III орын және де осы факультетінің 2 курс студенті 100 келіге дейінгі салмақта ерлер арасында, Самбодан 2015 жылғы Азия чемпионы Райымбек Ашыкбаев та III орынды иеленді.

IT орталығы ашылды

21 Май 2018 65

Өңірімізде «Цифрлы Қазақстан», «Рухани жаңғыру», шағын және орта бизнесті қолдау бағытында мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру мақсатында «Нұр Отан» партиясы Атырау облыстық филиалы мен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арасындағы өзара ынтымақтастық меморандумы аясында «IT орталығының» салтанаты ашылу рәсімі болып өтті.

100 жаңа оқулық жобасы

21 Май 2018 69

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы еліміздің дамуында ерекше орын алуда. «Жаңа гуманитарлық ғылым. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне 17 түрлі кітап тапсырылды.

«Ашық есік» күні өтті

21 Май 2018 67

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата – аналар, ұстаздар да қатысты.

«Сәлем саған, Ақ-Жайық»

14 Май 2018 64

Биыл Құрманғазы Сағырбайұлының туғанына 200 жыл. Осыған орай  Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптары оркестрі Атырау облысына гастрольдік сапармен келді.

Азия чемпионатынан алтын арқалады

14 Май 2018 42

Моңғол елінде Самбодан ересектер арасында Азия чемпионаты өтті.