Зұлмат жылдар жаңғырығы

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде 31 мамыр – Cаяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне орай Халелтану зартханасының ұйымдастыруымен «Зұлмат жылдар жаңғырығы» атты ғылыми дөңгелек үстелі болып өтті.

Дөңгелек үстел шарасына университет профессор-оқытушылар құрамы мен студенттері қатынасты. Шараны Атырау университетінің Халелтану зертханасының меңгерушісі, педагогика ғылымдарының кандидаты, доцент Ғабит Базарғалиев ашып, жүргізіп отырды. Дөңгелек үстелде университет ардагерлер кеңесінің төрағасы, тарих ғылымдарының кандидаты, профессор Шахман Нағимов, психология ғылымдарының кандидаты, доцент Н.Иманғалиева, педагогика кафедрасы зертханасының профессоры, доцент Р.Қаражігітова және де филология мамандығының 1 курс студент Заманбек Шакировтар азалы жылдардағы алаштың ардақты азаматтары туралы мазмұнды баяндамалар жасады.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 28

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 12

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 38

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 35

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.