Зұлмат жылдар жаңғырығы

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде 31 мамыр – Cаяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне орай Халелтану зартханасының ұйымдастыруымен «Зұлмат жылдар жаңғырығы» атты ғылыми дөңгелек үстелі болып өтті.

Дөңгелек үстел шарасына университет профессор-оқытушылар құрамы мен студенттері қатынасты. Шараны Атырау университетінің Халелтану зертханасының меңгерушісі, педагогика ғылымдарының кандидаты, доцент Ғабит Базарғалиев ашып, жүргізіп отырды. Дөңгелек үстелде университет ардагерлер кеңесінің төрағасы, тарих ғылымдарының кандидаты, профессор Шахман Нағимов, психология ғылымдарының кандидаты, доцент Н.Иманғалиева, педагогика кафедрасы зертханасының профессоры, доцент Р.Қаражігітова және де филология мамандығының 1 курс студент Заманбек Шакировтар азалы жылдардағы алаштың ардақты азаматтары туралы мазмұнды баяндамалар жасады.

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 11

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 14

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 35

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 35

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 60

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.