Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алды

Бүгін 31 мамыр - Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күні.

Бұл күнде Қазақстан халқы XX ғасырдың 30-жылдарындағы саяси қуғын-сүргін және аштық құрбандарын еске алады. ХХ ғасырдың 30-40-жылдарындағы жаппай саяси қуғын-сүргін миллиондаған адамға қайғы-қасірет әкелді. Қазақ халқының көптеген көрнекті перзенттері қуғын-сүргін құрбандары болды. Осы кезеңдерде елімізде 103 мың адам қуғынға ұшырап, 25 мың адам ату жазасына кесілген.

Осы зұлмат заманды еске алу күніне орай Атырау қаласының Жеңіс саябағында орналасқан саяси қуғын-сүргін құрбандарына арналған мемориалдық тақтаға гүл шоқтарын кою салтанатты шарасына Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ұжымы да бір кісідей қатынасты.

Сандық сауаттылық

18 Янв 2019 13

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің базасында ашылған "ІТ - мамандарды даярлау орталығында" Атырау облысында 2019 жылы ашылатын "Балаларға арналған тегін ІТ-сыныптар" жобасы аясында мұғалімдер даярлау курсынан өтті.

Байқау кеңесінің мәжілісі

14 Янв 2019 41

2019 жылдың 14 қаңтарында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі Суханбердиева Эльмира Амангелдіқызының төрағалығымен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті байқау кеңесінің мәжілісі өтті.

Білім бағдарламасын талқылау жалғасуда

11 Янв 2019 73

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде өтіп жатырған «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декаданың екінші күнінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының оқытушылары  тарих мамандықтары бойынша білім бағдарламаларына талдау жасады.

Әдістемелік декада

10 Янв 2019 103

9 қаңтарда «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декада басталды. Декада аясында «Білім» бағытындағы білім бағдарламаларының мазмұнындағы педагогикалық-психологиялық және әдістемелік блоктарды талқылау» атты семинар өтті.

Әріптестер айқасы

10 Янв 2019 65

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және қызметкерлері арасында өтіп жатқан спартакиада волейбол ойынымен жалғасты.