Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алды

Бүгін 31 мамыр - Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күні.

Бұл күнде Қазақстан халқы XX ғасырдың 30-жылдарындағы саяси қуғын-сүргін және аштық құрбандарын еске алады. ХХ ғасырдың 30-40-жылдарындағы жаппай саяси қуғын-сүргін миллиондаған адамға қайғы-қасірет әкелді. Қазақ халқының көптеген көрнекті перзенттері қуғын-сүргін құрбандары болды. Осы кезеңдерде елімізде 103 мың адам қуғынға ұшырап, 25 мың адам ату жазасына кесілген.

Осы зұлмат заманды еске алу күніне орай Атырау қаласының Жеңіс саябағында орналасқан саяси қуғын-сүргін құрбандарына арналған мемориалдық тақтаға гүл шоқтарын кою салтанатты шарасына Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ұжымы да бір кісідей қатынасты.

Ұлт зиялысы

24 Апр 2018 12

Феномен-бұл ерекше өұбылыс, біртуар тұлғаның қайталанбас кескін-келбеті, болмыс бітімі. Х. Досмұхамедовтің өмірі-соның куәсі"

Каспий өңірі: болашақтың бейнесі

24 Апр 2018 6

2018 жылдың 23 сәуірі күні Каспий сараптамалық клубының кезекті отырысы аясында «Каспий өңірі: болашақтың бейнелері» атты Үлкен Евразия Жастар бастамасының әлеуметтік сауалнама қорытындыларын ұсынумен халықаралық дөңгелек стөл видеокөпір болып өтті.

Пәндік олимпиаданың жеңімпаздары аңықталды

23 Апр 2018 121

2018 жылғы 21 сәуірінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау облысы мен Атырау қаласындағы жалпы орта білім беретін мектептердің 11-сынып оқушылары арасында пәндік олимпиада өткізілді.

Академиялық ұтқырлық – білім берудегі биік белес

23 Апр 2018 36

Ағымдағы жылдың 19 сәуірінде Бішкек қаласындағы Манас университеті басшылығында Түркі университеттер одағының ||| Бас ассамблеясы ұйымдастырылды.

Университет ару қыздарын жеңісімен құттықтаймыз!

18 Апр 2018 90

«Атырау университеті аруы-2018» сайысында гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті тарих мамандығының 2-курс студенті Дана Муратова бас жүлдені жеңіп алды.