Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алды

Бүгін 31 мамыр - Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күні.

Бұл күнде Қазақстан халқы XX ғасырдың 30-жылдарындағы саяси қуғын-сүргін және аштық құрбандарын еске алады. ХХ ғасырдың 30-40-жылдарындағы жаппай саяси қуғын-сүргін миллиондаған адамға қайғы-қасірет әкелді. Қазақ халқының көптеген көрнекті перзенттері қуғын-сүргін құрбандары болды. Осы кезеңдерде елімізде 103 мың адам қуғынға ұшырап, 25 мың адам ату жазасына кесілген.

Осы зұлмат заманды еске алу күніне орай Атырау қаласының Жеңіс саябағында орналасқан саяси қуғын-сүргін құрбандарына арналған мемориалдық тақтаға гүл шоқтарын кою салтанатты шарасына Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ұжымы да бір кісідей қатынасты.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 33

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 39

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Конкурс жарияланады!

4 Июл 2019 122

Қазақстан Республикасы Білім жəне ғылым министрлігі, 010000 Астана қаласы, Мəңгілік ел көшесі, 8, 11-кіреберіс, «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кəсіпорнының ректоры бос лауазымдық орнына конкурс жариялайды.

1776 түлек тәмамдады

3 Июл 2019 230

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің түлектеріне диплом табыстау салтанатты кеші болып өтті.