Университет ғалымдары колледж студенттеріне дәріс оқыды

31 мамыр - саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай Атырау университетінің ғалымдары Қ.Дүтбаева атындағы гуманитарлық колледжде дәріс оқыды.

Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының доценті, педагогика ғылымдарының кандидаты Ш.Нагимов осы күннің мән-мағынасы жайында студенттерге баяндады. Ш.Нагимов өткен ғасырдың 20-30 жылдарындағы саяси репрессияға ұшыраған атыраулық ұстаздар тарихын зерттеп, кейінгі ұрпаққа жеткізіп келе жатқан ғалымдардың бірі. Аталмыш кездесу "Аяз би" қоғамдық қорының бастамасымен ұйымдастырылғандығын атап өтеміз.

Батыс өлке тарихының тағылымды беттері

12 Дек 2018 10

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №1 студенттер үйінде ерекше кітаптың  тұсаукесер рәсімі өтті. Атырау өңірінде білім саласы тарихын және жазықсыз қудаланған мұғалімдер тағдырын зерттеумен танымал тарихшы-ұстаз Шахман Нағымұлының жаңа кітабы оқырмандарына жол тартты.

«Тұлпар мініп, ту алған»

12 Дек 2018 32

«Тұлпар мініп, ту алған» ұлттық   жобасы  аясында  «Алпамыс  батыр» жырын жатқа   оқу эстафетасына  Х. Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университеті  де ат салысуда. Оқу эстафетасын алғаш болып Көптілді білім беру факультеті бастады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 13

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 32

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 43

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.