Қазақ күресі Африка құрлығында

2017 жылдың 18-19 мамырында Дүниежүзілік қазақ күресі федерациясының ұйымдастыруымен қазақ күресінен ll Африка құрлығының чемпионаты өтті.

Жарысқа Африка құрлығының 15 мемлекетінің спортшылары қатысып, ерлер үш салмақта, әйелдер екі салмақта күш сынасты. Жарыс алдында 16-17 мамыр күндері Кейптаун қаласының екі күрес мектебінде денешынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының аға оқытушысы Азия құрлығының бас хатшысы, халықаралық дәрежедегі төреші Хабиров Рафаэль Ралитұлы қазақ күресінен оқу жаттығу өткізіп қазақ күресінің әдіс тәсілдерін көрсетіп, төл күресіміздің ережелерін үйретіп, тәжірибелерімен бөлісті.

Батыс өлке тарихының тағылымды беттері

12 Дек 2018 23

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №1 студенттер үйінде ерекше кітаптың  тұсаукесер рәсімі өтті. Атырау өңірінде білім саласы тарихын және жазықсыз қудаланған мұғалімдер тағдырын зерттеумен танымал тарихшы-ұстаз Шахман Нағымұлының жаңа кітабы оқырмандарына жол тартты.

«Тұлпар мініп, ту алған»

12 Дек 2018 61

«Тұлпар мініп, ту алған» ұлттық   жобасы  аясында  «Алпамыс  батыр» жырын жатқа   оқу эстафетасына  Х. Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университеті  де ат салысуда. Оқу эстафетасын алғаш болып Көптілді білім беру факультеті бастады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 21

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 38

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 48

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.