«Рухани жаңғыру және ұлттық бірегейлік»

Осындай тақырыппен Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Президенті Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты мақаласында көрсетілген жоспарлар мен басымдылықтарды нақты қолдану мен терең талқылау мақсатында дөңгелек үстел болып өтті.

Дөңгелек үстелге Атырау облысының Қазақстан халықтары Ассамблеясы, этномәдени бірлестіктер өкілдері, университет профессор-оқытушылар құрамы қатынасты.

Шараны Атырау университетінің ғылым жөніндегі проректоры, педагогика ғылымдарының кандидаты Саламат Идрисов құттықтау сөзімен ашып, жүргізіп отырды. Атырау облысының әкімі аппараты жанындағы «Қоғамдық келісім» КММ-ның басшысы Тамара Аман-Турлина өз сөзінде Елбасының бағдарламалық мақаласы – қазіргі таңда әрбір қазақстандық үшін құнды әрі ел болашағының аса маңызды бағыт-бағдарын белгілейтін құжат екендігін қатынасушыларға терең түсіндіріп берді.

«Рухани жаңғыру және ұлттық бірегейлік» атты дөңгелек үстелге қатынасқан Атырау облысының Қазақстан халықтары Ассамблеясы мен этномәдени бірлестіктер өкілдері «Былина» орыс этномәдени бірлестігі төрағасының орынбасары Зинфира Романова, «Тхоньиль» корей этномәдени бірлестігі жастар қанатының мүшесі Алина Тё, «Новруз» әзербайжан этномәдени бірлестігі жастар қанатының мүшесі Бриллиант Юсифова және Атырау университетінің «Ардагерлер» кеңесінің төрағасы, педагогика ғылымдарының кандидаты Шахман Нағимовтар Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты мақаласында көрсетілген міндеттердің маңыздылығы мен өзектілігіне кеңірек тоқталып, ұлттық сана құндылығының заманауи әрі рухани жаңғырығына айналуы қажеттігін айтты.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 36

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 18

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 39

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 41

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 37

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.