«Рухани жаңғыру және ұлттық бірегейлік»

Осындай тақырыппен Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Президенті Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты мақаласында көрсетілген жоспарлар мен басымдылықтарды нақты қолдану мен терең талқылау мақсатында дөңгелек үстел болып өтті.

Дөңгелек үстелге Атырау облысының Қазақстан халықтары Ассамблеясы, этномәдени бірлестіктер өкілдері, университет профессор-оқытушылар құрамы қатынасты.

Шараны Атырау университетінің ғылым жөніндегі проректоры, педагогика ғылымдарының кандидаты Саламат Идрисов құттықтау сөзімен ашып, жүргізіп отырды. Атырау облысының әкімі аппараты жанындағы «Қоғамдық келісім» КММ-ның басшысы Тамара Аман-Турлина өз сөзінде Елбасының бағдарламалық мақаласы – қазіргі таңда әрбір қазақстандық үшін құнды әрі ел болашағының аса маңызды бағыт-бағдарын белгілейтін құжат екендігін қатынасушыларға терең түсіндіріп берді.

«Рухани жаңғыру және ұлттық бірегейлік» атты дөңгелек үстелге қатынасқан Атырау облысының Қазақстан халықтары Ассамблеясы мен этномәдени бірлестіктер өкілдері «Былина» орыс этномәдени бірлестігі төрағасының орынбасары Зинфира Романова, «Тхоньиль» корей этномәдени бірлестігі жастар қанатының мүшесі Алина Тё, «Новруз» әзербайжан этномәдени бірлестігі жастар қанатының мүшесі Бриллиант Юсифова және Атырау университетінің «Ардагерлер» кеңесінің төрағасы, педагогика ғылымдарының кандидаты Шахман Нағимовтар Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты мақаласында көрсетілген міндеттердің маңыздылығы мен өзектілігіне кеңірек тоқталып, ұлттық сана құндылығының заманауи әрі рухани жаңғырығына айналуы қажеттігін айтты.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 8

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 31

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.

АтМУ командасы І орын алды

6 Дек 2018 106

Желтоқсанның 1-і мен 3-і аралығында Қазақстанның батыс аймақтық ұлттық студенттік лигасының 2018-19 маусымының  I туры басталды. Рүстем Тулеуов жетекшілік ететін баскетбол командасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті командасы 3 команданы ойсырата жеңіп, 1 орынды иеленді.

Көптілді білім берудің өзекті мәселелері

6 Дек 2018 84

Қарашаның 30-ыншы жұлдызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» мемлекеттік бағдарламасы аясында «Жоғарғы оқу орындарында көптілді білім берудің өзекті мәселелері» атты аймақтық, ғылыми-тәжірбиелік конференция өткізілді.