«Рухани жаңғыру және ұлттық бірегейлік»

Осындай тақырыппен Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Президенті Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты мақаласында көрсетілген жоспарлар мен басымдылықтарды нақты қолдану мен терең талқылау мақсатында дөңгелек үстел болып өтті.

Дөңгелек үстелге Атырау облысының Қазақстан халықтары Ассамблеясы, этномәдени бірлестіктер өкілдері, университет профессор-оқытушылар құрамы қатынасты.

Шараны Атырау университетінің ғылым жөніндегі проректоры, педагогика ғылымдарының кандидаты Саламат Идрисов құттықтау сөзімен ашып, жүргізіп отырды. Атырау облысының әкімі аппараты жанындағы «Қоғамдық келісім» КММ-ның басшысы Тамара Аман-Турлина өз сөзінде Елбасының бағдарламалық мақаласы – қазіргі таңда әрбір қазақстандық үшін құнды әрі ел болашағының аса маңызды бағыт-бағдарын белгілейтін құжат екендігін қатынасушыларға терең түсіндіріп берді.

«Рухани жаңғыру және ұлттық бірегейлік» атты дөңгелек үстелге қатынасқан Атырау облысының Қазақстан халықтары Ассамблеясы мен этномәдени бірлестіктер өкілдері «Былина» орыс этномәдени бірлестігі төрағасының орынбасары Зинфира Романова, «Тхоньиль» корей этномәдени бірлестігі жастар қанатының мүшесі Алина Тё, «Новруз» әзербайжан этномәдени бірлестігі жастар қанатының мүшесі Бриллиант Юсифова және Атырау университетінің «Ардагерлер» кеңесінің төрағасы, педагогика ғылымдарының кандидаты Шахман Нағимовтар Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты мақаласында көрсетілген міндеттердің маңыздылығы мен өзектілігіне кеңірек тоқталып, ұлттық сана құндылығының заманауи әрі рухани жаңғырығына айналуы қажеттігін айтты.

Халық қасіреті – ел жадында

25 Июн 2019 7

29-31 мамыр аралығында Алматы қаласы Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасында 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай «Ашаршылық пен үлкен террордың тарихи сабақтары» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция жұмысына  орталық директоры, т.ғ.д., ппрофессор А.Ахмет қатынасты.

«Қазақстан дамуының 10 бағыты»

25 Июн 2019 7

Осындай тақырыппен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Әзербайжан мәдени орталығында» Қазақстан Республикасы Президенті Қ.К.Тоқаевтың ұлықтау рәсіміндегі белгіленген жоспарын талқылауға байланысты дөңгелек үстел болып өтті.

Жас өрендер Қадыр Жүсіппен жүздесті

24 Июн 2019 25

Бүгін Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы, ақын Қадыр Жүсіппен кездесу өтті.

БАҚ арасындағы бәсеке

24 Июн 2019 23

23 маусым күні Атырауда облыстық әкімшіліктің қолдауымен, Ішкі саясат басқармасының ұйымдастыруымен «Байланыс және ақпарат қызметкерлері» күніне арналған  БАҚ өкілдері арасында спорттық ойындар жарысы өтті.