«Көкжалдар» атты жаңа туынды жарық көрді

Аталмыш туындының авторы – Атырау мемлекеттік университеті гуманитарлық ғылымдар және шетел тілдері факультетінің оқытушысы, «Жібек жолы - бауырластар» қоғамдық бірлестігінің төрағасы Үәлібай Нұрбақыт. Бүгін Атырау мемлекеттік университеті Азербайжан орталығында жаңа кітаптың тұсауы кесілді.

Шараға Атырау университетінің профессор-оқытушылар құрамы және қаладағы жоғары оқу орындар қызметкерлері мен студенттер қатысты. Салтанатты шараны тарих ғылымдарының докторы, профессор, Атырау университетінің «Мәңгілік ел» ғылыми-зерттеу орталығының директоры Аққали Ахмет ашып, кітаптың құндылығы мен тақырыбының өзектілігіне толығырақ тоқталды. Өз кезегінде «Көкжалдар» атты кітап негізінен Ежелгі көне түрік заманының ескерткіші «Тоныкөк» тас жазуы тарихын зерттеп және көктүркі қағанатын аяғынан тік тұрғызушы император Қапаған қағанның болмысын оқырманның көз алдына елестетуге тырысқан туынды екендігін және де кітап «Көкжалдар» атты тарихы поэма мен «Тас ұстындардағы тарих фактілері» атты зерттеулерінен тұратындығын атап өтті.

университеті қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы Қадыр Жүсіп кітаптың әдеби құндылығы мен оқырмандар үшін тілінің көркемділігіне ерекше тоқталып, Елбасымыздың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты мақаласында көтерілген бабалардан мирас болып, қанымызға сіңген рухымыз бен ізгі қасиеттерімізді қайт түлету мәселесіне толық жауап бере алатындығын баса айтты.

Жиын соңында студенттердің кітап авторы Үәлібай Нұрбақыттың поэмасынан үзінділер оқып, шараны одан сайын көріктендіре түсті.

Сандық сауаттылық

18 Янв 2019 32

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің базасында ашылған "ІТ - мамандарды даярлау орталығында" Атырау облысында 2019 жылы ашылатын "Балаларға арналған тегін ІТ-сыныптар" жобасы аясында мұғалімдер даярлау курсынан өтті.

Байқау кеңесінің мәжілісі

14 Янв 2019 49

2019 жылдың 14 қаңтарында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі Суханбердиева Эльмира Амангелдіқызының төрағалығымен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті байқау кеңесінің мәжілісі өтті.

Білім бағдарламасын талқылау жалғасуда

11 Янв 2019 76

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде өтіп жатырған «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декаданың екінші күнінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының оқытушылары  тарих мамандықтары бойынша білім бағдарламаларына талдау жасады.

Әдістемелік декада

10 Янв 2019 107

9 қаңтарда «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декада басталды. Декада аясында «Білім» бағытындағы білім бағдарламаларының мазмұнындағы педагогикалық-психологиялық және әдістемелік блоктарды талқылау» атты семинар өтті.

Әріптестер айқасы

10 Янв 2019 69

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және қызметкерлері арасында өтіп жатқан спартакиада волейбол ойынымен жалғасты.