«Көкжалдар» атты жаңа туынды жарық көрді

Аталмыш туындының авторы – Атырау мемлекеттік университеті гуманитарлық ғылымдар және шетел тілдері факультетінің оқытушысы, «Жібек жолы - бауырластар» қоғамдық бірлестігінің төрағасы Үәлібай Нұрбақыт. Бүгін Атырау мемлекеттік университеті Азербайжан орталығында жаңа кітаптың тұсауы кесілді.

Шараға Атырау университетінің профессор-оқытушылар құрамы және қаладағы жоғары оқу орындар қызметкерлері мен студенттер қатысты. Салтанатты шараны тарих ғылымдарының докторы, профессор, Атырау университетінің «Мәңгілік ел» ғылыми-зерттеу орталығының директоры Аққали Ахмет ашып, кітаптың құндылығы мен тақырыбының өзектілігіне толығырақ тоқталды. Өз кезегінде «Көкжалдар» атты кітап негізінен Ежелгі көне түрік заманының ескерткіші «Тоныкөк» тас жазуы тарихын зерттеп және көктүркі қағанатын аяғынан тік тұрғызушы император Қапаған қағанның болмысын оқырманның көз алдына елестетуге тырысқан туынды екендігін және де кітап «Көкжалдар» атты тарихы поэма мен «Тас ұстындардағы тарих фактілері» атты зерттеулерінен тұратындығын атап өтті.

университеті қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы Қадыр Жүсіп кітаптың әдеби құндылығы мен оқырмандар үшін тілінің көркемділігіне ерекше тоқталып, Елбасымыздың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты мақаласында көтерілген бабалардан мирас болып, қанымызға сіңген рухымыз бен ізгі қасиеттерімізді қайт түлету мәселесіне толық жауап бере алатындығын баса айтты.

Жиын соңында студенттердің кітап авторы Үәлібай Нұрбақыттың поэмасынан үзінділер оқып, шараны одан сайын көріктендіре түсті.

Білім беру бағдарламаларын талқылады

23 Янв 2020 36

2020 жылдың 22 қаңтарында i-Space коворкинг орталығында университетіміздің экономика және құқық факультетіндегі, экономика кафедрасының оқу бағдарламаларын талқылау өтті.

Мектепке дейінгі білім алушыларға арналған SUSDEV

22 Янв 2020 44

Бүгін, 22 қаңтар күні №24 «Бақытты балалық шақ» балабақшасында «мектепке дейінгі білімге  тұрақты даму элементтерін енгізу» атты семинар өтті.

ЕЛІМІЗДІҢ ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА 25%-ҒА АРТТЫРЫЛҒАН СТИПЕНДИЯ БЕРІЛЕ БАСТАДЫ

22 Янв 2020 34

ҚР Президенті Қ. Тоқаев Жастар жылының жабылу салтанатында 2020 жылдың қаңтарынан бастап жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің стипендиясы 25 пайызға көтерілетінін мәлімдеді. ҚР Білім және ғылым министрлігі жергілікті атқарушы органдармен бірлесе отырып, Мемлекет басшысының тапсырмасын орындау бойынша шаралар қабылдады.

Ермахан Ибраимов университетімізде қонақта

21 Янв 2020 115

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бокстан Сидней олимпиадасының чемпионы, халықаралық дәрежедегі спорт шебері Ермахан Ибраимовпен кездесу өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 87

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.