Қадыр Өтегенұлы мерейлі 85 жаста

21 қаңтар Халел Досмұхамедов атындағы Атырау университетінің ғылыми кеңесінің кезектен тыс кеңейтілген мәжілісінде ғылыми кеңес мүшесі, Қазақ руханиятының көрнекті өкілі, Қазақстан Жазушылар Одағының, Қазақстан Журналистер Одағының мүшесі, филиология ғылымдарының докторы, профессор, Қазақстан Педагогика ғылымдары академиясының академигі, Парасат орденінің иегері, Атырау облысының құрметті азаматы, Қазақстан Ресбуликасы білім беру ісінің үздігі, Қазақстан Республикасының мәдениет қайраткері, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Әбіш Кекілбайұлының ғылыми мұрасын ғылыми зерттеу орталығының директоры Қадыр Өтегенұлы Жүсіптің 85 жас мерейлі белесін ұлықтау шарасы болып өтті.
Бұл ғылыми кеңестің кеңейтілген мәжілісіне университет профессор-оқытушылар құрамы мен ғылыми кеңесі мүшелері, Атырау облысы мен қалалық әкімшілігі өкілдері, жоғары оқу орындарының басшылары, еңбек ардагерлері мен бұқаралық ақпарат құралдары өкілдері онлайн және офлайн форматта қатынасты.
Аталмыш шараны, Ардагерлер кеңесінің төрағасы Шахман Болатұлы «Менің ойымша көрнекті ғалымның ғұмыр жолының бір-біріне байланыста үш бастауы бар. Біріншісі Қадырдің - ұстаздығы, екіншісі-ғалымдығы, үшіншісі-ақындығы дер едім. Осы үш бағытта Қадыр Өтегенұлы аянбай тер төгіп, тымысыз еңбек етуінің нәтижесінде зор табыстарға қол жетікзіп отыр» деп өзінің жүрек жарды лебізімін ашты.
Мерейтой иесіне Атырау облысының әкімінінің міндетін атқарушы Нариман Бақытұлы атынан құттықтау хат табысталып, «Үш Қоңыр» газетінің редакторы, баспагері Болат Батыр, Атырау облыстық Ардагерлер кеңесінің төрағасы Мұрат Сақтайұлы, Қазақстан жазушылар одағының Атырау облыстық филиалының директоры Қойшығұл Жылқышиев,«Былина» орыс этномәдени бірлестігінің төрағасы Андрей Кораблёв Қадыр Өтегенұлы мерейлі жасымен құттықтап, алға қарай да зор денсаулық пен творчествалық табыстар тіледі.
Мәжіліс барасыныда Қадыр Өтегенұлы А.Байтұрсынов атындағы орденмен марапатталып, Атырау облыстық Ардагерлер кеңесінің шешімімен Атырау облысының «Құрметті ардагері» атағына ие болды.
Сонымен қатар, мерейтой иесінің «Жылдар сыры» атты кітабының тұсау кесу рәсімі өтті.
Шәкірт тәрбиесі жолында талмай еңбек етіп, білім саласына өлшеусіз үлес қосқан ел ағасы көпке үлгі екені белгілі. Бар өмірін сөз өнеріне арнаған Жүсіп Қадыр Өтегенұлына мықты денсаулық, шығармашылық табыстар тілейміз!