«NOBEL FEST: БОЛАШАҚ БҮГІННЕН БАСТАЛАДЫ»

26 қазанда Экономика және құқық факультетінің ПОҚ құрамы мен студенттері Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының кітапханасының Инклюзивті даму қоры және «G-Global» халықаралық жобасымен бірлесіп Дүниежүзілік ғылым күніне орай ұйымдастырған «Болашақ бүгіннен басталады» атты ІІІ Нобель фестивалі шарасының тыңдаушылары ретінде https://nobel-fest.inpolicy.net/ сайтына тіркеліп, онлайн форматта қатыстырылды.
2020 жылы құрылған Нобель фестивалы (Nobel Fest) жыл сайын ондаған Нобель сыйлығының лауреаттарын, серпіліс үшін беделді сыйлық игерлерін, ірі корпорациялардың жүздеген басшылары мен халықаралық ұйымдардың жетекшілерін басын қосатын Қазақстан мен Орталық Азияның мақтанышына айналды. ІІІ Нобель фестивалінің басты бағыттары: 1) Жасыл шындық; 2 Инновациялар ғасыры; 3) Жаңа дәуір дағдылры; 4) Адамдарға арналған экономика.
Модератор: Инклюзивті Даму Қорының Директоры Максат КУРБЕНОВ
Фестиваль аясында Орталық Азия жастары үшін арнайы– әлемдік тарихшы және «Sapiens: адамзаттың қысқаша тарихы» бестселлерінің авторы Юваль Ной Харари, apple Sii авторы және Renault Group бас инженері - Люк Джулия, ықпалды табиғат қорғаушысы және БҰҰ бейбітшілік елшісі – Джейн Гудолл, криптовалюталар бойынша әлемдік сарапшы Гаррик Хилеман және т.б. белгілі тұлғалар баяндама жасайды.
ІІІ Нобель фестивалы отандық ғылымның дамуына қосатын әсері өте маңызды және Қазақстанның жас ғалымдарын жаңа ашылымдар мен зерттеулеріне жол ашатын мүмкіндіктердің бірі болып есептеледі. Факультет ПОҚ құрамы өткізілген шарадан ғылыми – зерттеу жұмыстарды дамыту бағытында бірқатар оң пікірлер алды.