Ақынмен өткен кездесу

Бүгін Халықаралық және Қазақстан Жазушылар одағының мүшесі, «Ерен еңбегі үшін» медалінің иегері, «Талбесік», «Жастолқын», «Қызыл шолпы», «Ай жүзіне көп қарап» атты  жыр жинақтарының авторы Мағиза Құнапияқызы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау  мемлекеттік университетіне қонаққа келіп, студенттермен кездесті.

Кездесу барысында Мағиза Құнапияқызы өзінің өмір жолымен таныстырды, әсем жырларымен сусындатты. Студенттер тарапынан қойылған сұрақтарға жауап берді. Студенттер де өз кезегінде Мағиза Құнапияқызының өлеңдерін жатқа оқыды. Кездесуге қатысқан ақын, профессор Қадыр Жүсіп қонаққа қош келдіңіз айтып, ізгі тілектерін арнады. Көптілді білім беру факультетінің деканы Жұмазия Абдрахманова да ақынға алғысын айтып, «Жүрегіңізді жыр тербеген сәттеріңіз көп болсын» деген тілегін жаудырды. Шараны ұйымдастырған Жастар саясаты департаменті

Батыс өлке тарихының тағылымды беттері

12 Дек 2018 15

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №1 студенттер үйінде ерекше кітаптың  тұсаукесер рәсімі өтті. Атырау өңірінде білім саласы тарихын және жазықсыз қудаланған мұғалімдер тағдырын зерттеумен танымал тарихшы-ұстаз Шахман Нағымұлының жаңа кітабы оқырмандарына жол тартты.

«Тұлпар мініп, ту алған»

12 Дек 2018 53

«Тұлпар мініп, ту алған» ұлттық   жобасы  аясында  «Алпамыс  батыр» жырын жатқа   оқу эстафетасына  Х. Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университеті  де ат салысуда. Оқу эстафетасын алғаш болып Көптілді білім беру факультеті бастады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 18

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 35

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 45

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.