Университет командасы республикалық «ARSU IT Spring» олимпиадасына қатысты

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы 2017 жылы 21-22 сәуірде Қ.Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік мемлекеттік университеті базасында өткен «ARSU IT Spring» программалау бойынша Республикалық олимпиадасына қатысты.

Олимпиадаға республикамыздың 11 жоғары оқу орындарының ұсынылған программалау тілдерінде тиімді алгоритмдерді тауып, қатесіз және тез программалайтын үздік студенттері қатысты.

Олимпиада командалық және жеке біріншілік түрінде өткізілді. Бірінші кезеңде ЖОО команда мүшелері тапсырмаларды бірлесе отырып шешеді. Бірінші кезең нәтижелері бойынша жеңімпаз командалар анықталды. Екінші кезең бірінші кезеңнің қорытындысынан тәуелсіз өткізілді. Екінші кезең нәтижелері бойынша жеңімпаз студенттер анықталды.

АтМУ командасы құрамында университет намысын 5В011100-Информатика мамандығы 3-курс студенті Қабиденова Айзада, 5В060200-Информатика мамандығы 2-курс студенті Жанболаев Бекжан, 5В011100-Информатика мамандығы 1-курс студенті Аманкусова Лаура қорғады.

Олимпиада нәтижесінде АтМУ студенттері 11 команданың ішінде жеңімпаз атанып, 1-орынды жеңіп алды. Жеке біріншілікте Қабиденова Айзада жүлделі 2-орынға ие болды. Команда жетекшісі қауымдастырылған профессор Ғ.Салтанова

IT орталығы ашылды

21 Май 2018 65

Өңірімізде «Цифрлы Қазақстан», «Рухани жаңғыру», шағын және орта бизнесті қолдау бағытында мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру мақсатында «Нұр Отан» партиясы Атырау облыстық филиалы мен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арасындағы өзара ынтымақтастық меморандумы аясында «IT орталығының» салтанаты ашылу рәсімі болып өтті.

100 жаңа оқулық жобасы

21 Май 2018 69

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы еліміздің дамуында ерекше орын алуда. «Жаңа гуманитарлық ғылым. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне 17 түрлі кітап тапсырылды.

«Ашық есік» күні өтті

21 Май 2018 67

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата – аналар, ұстаздар да қатысты.

«Сәлем саған, Ақ-Жайық»

14 Май 2018 63

Биыл Құрманғазы Сағырбайұлының туғанына 200 жыл. Осыған орай  Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптары оркестрі Атырау облысына гастрольдік сапармен келді.

Азия чемпионатынан алтын арқалады

14 Май 2018 42

Моңғол елінде Самбодан ересектер арасында Азия чемпионаты өтті.