Алдын-ала бақылау сынағы қалай өтті?

6 мамырда Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіндегі 2017 жылғы ҰБТ алдын-ала бақылау сынағына келген мектеп түлектерін танымал қазақстандық эстрада жұлдызы Қайрат Нұртас арнайы келіп, құттықтап, алдағы сынақта сәттілік тіледі.

Бұл салтанатты шараға облыстық дәрежедегі 5 мектеп (Облыстық дарынды балалар мектеп-интернаты, Ж.Досмұхамедов атындағы дарынды балаларға арналған лицей, Атырау облыстық Қазақ-түрік лицейі, Н.Тілендиев атындағы Кіші өнер академиясы және облыстық дарынды балаларға арналған ұлттық гимназия) мен қалалық 57 мектептен  биылғы оқу жылында мектеп бітіретін 1478 оқушы қатынасты. Салтанатты шара Атырау университетінің спорттық-мәдени кешенінде басталды. Бұл салтанатты шараны Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректоры, химия ғылымдарының докторы, профессор Абзал Талтенов құттықтау сөз сөйлеп ашып, жиналған мектеп түлектеріне сәт сапар тіледі. Ауқымды шараның сәнін осы кештің құрметті қонағы қазақ эстрадасының жарық жұлдызы Қайрат Нұртастың оқушыларға арнаған ақ тілектері мен әсем әндері келтірді. Одан соң, тамаша көңіл күйдегі мектеп оқушылары Атырау университетінде алдын ала дайындалған аудиторияларға орналастырылып, сынақ тестілерін шығаруға отырды. Бақылау сынағының қорытындысы бойынша облыстық деңгейдегі мектептерден қатынасқан 262 оқушылардың орташа көрсеткіші 96,24 баллды құраса қалалық 57 мектептерден қатынасқан 1216 оқушылардың орташа көрсеткіші 69,44 баллды көрсетті.

Биылғы жылы Ұлттық бірыңғай тестілеу форматы өзгеріп,  екі кезеңде өтетіндігін атап өтеміз.

Ғажайып оқулықтар

20 Июн 2018 27

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған оқулықты қазақстан және дүние жүзі тарихы  мен әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедраларының оқытушыларының қатысуымен  талқыланды.

Жаңа оқулық - жақсы тарту

19 Июн 2018 44

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы 17 кітапты талқылауға арналған шараның үшінші күнінде экономика саласы бойынша оқулықтар талқыланды.

Кеңес отырысындағы өзекті талқылау

19 Июн 2018 41

Атырау мемлекеттік университетінде білікті педагогтар Атырау облысы жалпы орта білім беретін ұйымдарында «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДББҰ тәжірибесін тарату жөніндегі үйлестіру кеңесі отырысында бас қосты.

ТӘЖІРИБЕНІ ЖЕТІЛДІРУДІҢ ТИІМДІ ЖОЛЫ

19 Июн 2018 59

19 маусым күні өткен «Іс-әрекеттегі зерттеу: тәжірибені жетілдірудің тиімді жолы» тақырыбындағы педагогтардың ІІ аймақтық форумның ұйымдастырылуына мұрындық болған Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен Атырау қаласындағы педагогикалық шеберлік орталығы болатын.

«Төртінші индустриялық революция» атты кітабы талқыланды

18 Июн 2018 30

Физика-математика және ақпараттық технологиялар факультетінде «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы 17 кітапты талқылауға арналған шараның жалғасы ретінде информатика және бағдарламалық инженерия кафедрасы оқытушыларының қатысумен Клаус Шваб «Төртінші индустриялық революция» атты оқулығы талқыланды.