Алдын-ала бақылау сынағы қалай өтті?

6 мамырда Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіндегі 2017 жылғы ҰБТ алдын-ала бақылау сынағына келген мектеп түлектерін танымал қазақстандық эстрада жұлдызы Қайрат Нұртас арнайы келіп, құттықтап, алдағы сынақта сәттілік тіледі.

Бұл салтанатты шараға облыстық дәрежедегі 5 мектеп (Облыстық дарынды балалар мектеп-интернаты, Ж.Досмұхамедов атындағы дарынды балаларға арналған лицей, Атырау облыстық Қазақ-түрік лицейі, Н.Тілендиев атындағы Кіші өнер академиясы және облыстық дарынды балаларға арналған ұлттық гимназия) мен қалалық 57 мектептен  биылғы оқу жылында мектеп бітіретін 1478 оқушы қатынасты. Салтанатты шара Атырау университетінің спорттық-мәдени кешенінде басталды. Бұл салтанатты шараны Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректоры, химия ғылымдарының докторы, профессор Абзал Талтенов құттықтау сөз сөйлеп ашып, жиналған мектеп түлектеріне сәт сапар тіледі. Ауқымды шараның сәнін осы кештің құрметті қонағы қазақ эстрадасының жарық жұлдызы Қайрат Нұртастың оқушыларға арнаған ақ тілектері мен әсем әндері келтірді. Одан соң, тамаша көңіл күйдегі мектеп оқушылары Атырау университетінде алдын ала дайындалған аудиторияларға орналастырылып, сынақ тестілерін шығаруға отырды. Бақылау сынағының қорытындысы бойынша облыстық деңгейдегі мектептерден қатынасқан 262 оқушылардың орташа көрсеткіші 96,24 баллды құраса қалалық 57 мектептерден қатынасқан 1216 оқушылардың орташа көрсеткіші 69,44 баллды көрсетті.

Биылғы жылы Ұлттық бірыңғай тестілеу форматы өзгеріп,  екі кезеңде өтетіндігін атап өтеміз.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 22

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Ел азаматы

12 Дек 2019 7

Ұлт тарихы қай уақытта да ел зиялыларының жіті назарында. Оның сан қатпарлы белестері мен күрделі кезеңдерін зерделеу, оларды өзара салыстыра ерекшеліктерін анықтау, нәтижелерін айқындау — тарихшылардың алдындағы күрделі міндет.

«Тәуелсіздік және рухани жаңғыру»

11 Дек 2019 23

Бүгін 16 желтоқсан Тәуелсіздік күніне орай  гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің, әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға-оқытушысы Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен «Тәуелсіздік және рухани жаңғыру» тақырыбында шара өтті.

Дзюдодан ашық турнир өтті

9 Дек 2019 56

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  дзюдодан республикалық турнир өтті.

SWAPTEL ашық есік күні

6 Дек 2019 18

2019 жылдың 5 желтоқсанында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде SWAPTEL зертханасының ашық есік күні өтті.