Халықаралық шәкіртақы тағайындалды

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің бір топ студенттері Азербайжан Республикасының Тұңғыш Президенті Гейдар Алиев атындағы шәкіртақыға ие болды.

Оқудағы және қоғамдық жұмыстардағы белсенділігімен көзге түскен 5 студентке атаулы шәкіртақыны Қазақстанның Ақтау қаласындағы Азербайжан Республикасының Бас консулы Зейналов Эльхан Латиф оглы мен «Новруз» Азербайжан этномәдени қоғамдық бірлестігінің төрағасы Ахмедов Эльдар Мамед оглы арнайы келіп тапсырды.

Гейдар Алиев атындағы шәкіртақы дәстүрлі түрде 2012 жылдан бері Атырау университетінің үздік студенттеріне тағайындалып келеді. Сондай-ақ, көршілес екі елдің білім мен ғылым саласындағы байланыстары аясында Атырау университетінде Азербайжан тарихы мен мәдениеті орталығы ашылған болатын. Ақтау қаласындағы Азербайжан Республикасының Бас консулдығы мен Атыраудағы «Новруз» Азербайжан этномәдени қоғамдық бірлестігі осы игі істердің бәрінде мұрындық болып, қолдау көрсеткендігін атап өтеміз.

Жыл сайын Әзербайжан Республикасының Тұңғыш Президенті Гейдар Алиевтің туған күнінің қарсаңында тағайындалатын халықаралық шәкіртақыны ресми беру тапсыру 5 мамырда оқу орнының  Азербайжан тарихы мен мәдениеті орталығында өтті. Іс-шараны университеттің оқу ісі бойынша проректоры Гүлжан Жарасова ашып, қонақтарға қош келдіңіздер айтып, білім мен ғылым саласындағы бірқатар оң өзгерістерді атап өтті. Кездесу үздік білім көрсетіп жүрген студенттерге аталмыш шәкіртақыны тапсыру салтанатына ұласты. Биылғы 6-шы тағайындалған халықаралық Азербайжан Республикасының Тұңғыш Президенті Гейдар Алиев атындағы шәкіртақыға биология мамандығынан Алтыбаева Дана, тарих мамандығынан Ертүгел Гүлдана, Мектепке дейінгі оқыту мен тәрбие мамандығынан Есқалиева Альбина, экономика мамандығынан Муфтахова Самал, математика мамандығынан Өтешқалиева Ғазиза сынды студенттер ие болды.

18 Апр 2019 18

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Президенттік басқару жүйесінің теориясы мен практикасы және Қазақстандағы Президенттік сайлау» тақырыбында  конференция өтті.

Профессор Бақыт Барсайдың 70 жасқа толуына орай ғылыми-әдістемелік конференция

17 Апр 2019 59

2019 жылы 12 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ардагер ұстаз, ғалым,  пед.ғ.д., профессор Барсай Бақыт Телжанқызының мерейлі 70 жасқа толуына арналған «Білім беру мазмұнын жаңарту жағдайында педагогикалық кадрларды кәсіби даярлау: құзыреттілік, технология, инновация» атты республикалық  ғылыми-әдістемелік конференция өтті.

ЖАҢА КІТАПТАРДЫҢ ТҰСАУКЕСЕРІ ӨТТІ

17 Апр 2019 51

Бүгін,17 сәуірде университеттің Ғылыми кеңес залында «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Туған жер» және «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобалары төңірегіндегі жаңа басылымдармен таныстыруға арналған дөңгелек үстел өткізілді.

Кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел

17 Апр 2019 40

Кеше Атырау өңірлік «Рухани жаңғыру» жобалық кеңсесінің сарапшылар кеңесінің қатысуымен кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел өтті.

«Алма тарату» акциясы өтті

17 Апр 2019 43

Х.Досмухамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  студенттердің ұйымдастыруымен «Ұлы даланың жеті қыры» бағдарламалық мақаласын насихаттау, Қазақстан алманың «тарихи отаны» екендігін дәріптеу мақсатында «Алма тарату» акциясы өтті.