Халықаралық шәкіртақы тағайындалды

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің бір топ студенттері Азербайжан Республикасының Тұңғыш Президенті Гейдар Алиев атындағы шәкіртақыға ие болды.

Оқудағы және қоғамдық жұмыстардағы белсенділігімен көзге түскен 5 студентке атаулы шәкіртақыны Қазақстанның Ақтау қаласындағы Азербайжан Республикасының Бас консулы Зейналов Эльхан Латиф оглы мен «Новруз» Азербайжан этномәдени қоғамдық бірлестігінің төрағасы Ахмедов Эльдар Мамед оглы арнайы келіп тапсырды.

Гейдар Алиев атындағы шәкіртақы дәстүрлі түрде 2012 жылдан бері Атырау университетінің үздік студенттеріне тағайындалып келеді. Сондай-ақ, көршілес екі елдің білім мен ғылым саласындағы байланыстары аясында Атырау университетінде Азербайжан тарихы мен мәдениеті орталығы ашылған болатын. Ақтау қаласындағы Азербайжан Республикасының Бас консулдығы мен Атыраудағы «Новруз» Азербайжан этномәдени қоғамдық бірлестігі осы игі істердің бәрінде мұрындық болып, қолдау көрсеткендігін атап өтеміз.

Жыл сайын Әзербайжан Республикасының Тұңғыш Президенті Гейдар Алиевтің туған күнінің қарсаңында тағайындалатын халықаралық шәкіртақыны ресми беру тапсыру 5 мамырда оқу орнының  Азербайжан тарихы мен мәдениеті орталығында өтті. Іс-шараны университеттің оқу ісі бойынша проректоры Гүлжан Жарасова ашып, қонақтарға қош келдіңіздер айтып, білім мен ғылым саласындағы бірқатар оң өзгерістерді атап өтті. Кездесу үздік білім көрсетіп жүрген студенттерге аталмыш шәкіртақыны тапсыру салтанатына ұласты. Биылғы 6-шы тағайындалған халықаралық Азербайжан Республикасының Тұңғыш Президенті Гейдар Алиев атындағы шәкіртақыға биология мамандығынан Алтыбаева Дана, тарих мамандығынан Ертүгел Гүлдана, Мектепке дейінгі оқыту мен тәрбие мамандығынан Есқалиева Альбина, экономика мамандығынан Муфтахова Самал, математика мамандығынан Өтешқалиева Ғазиза сынды студенттер ие болды.

«JAS QALAM» ЖАС ЖУРНАЛИСТЕР ФОРУМЫ ӨТТІ

14 Окт 2019 17

11 қазан күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  республикалық «JAS QALAM»  жастар журналистикасын дамыту жобасының форумы өтті.

Х.Досмұхамедов атындағы АМУ-дағы Эразмус күндері

11 Окт 2019 75

2019 жылдың 10-11 қазан аралығында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Эразмус күндері өтуде.

«Ағаш отырғызу» акциясы өтті

11 Окт 2019 47

Айналаны көгалдандыру – жалпыға ортақ ізгі міндет. Бүгін университетімізде "70 жылдыққа 70 нақты қадам" жобасы аясында «Ағаш отырғызу» акциясы өтті.

ҚР Білім және ғылым министрі Атырау университетінде

11 Окт 2019 83

Бүгін ресми сапармен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне ҚР Білім және Ғылым министрі А.Аймағамбетов келді.

Телеарнадағы ашық сабақ

10 Окт 2019 28

Таяуда "Атырау" телеарнасында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика  мамандығының 1 курс студенттеріне арналған ашық сабақ өтті.