«Жігіт сұлтаны – 2017»

Кеше яғни, 4 мамырда университетімізде  жастар саясаты департаментінің ұйымдастыруымен алғаш  рет «Жігіт сұлтаны - 2017» байқауы өткен болатын.

Мақсаты – қабілетті, білімді, спортқа икемді, еңбекке бейімді, сегіз қырлы - бір сырлы, студентті анықтау. Байқау үш бөлімнен тұрды: бірінші бөлім – таныстыру, екінші бөлім – сұрақ – жауап, яғни қатысушылар салт – дәстүр бойынша қойылған сұрақтарға жауап берді. Үшінші бөлім «Жігітке жеті өнерде аз» тақырыпқа сай жігіттер өнерлерін ортаға салды. Және де атқа міну, кір тасын көтеу секілді споттық сайыстардан да бақ сынады. 8 студент қатысқан бұл байқауда, барлық қатысушылар ақшалай және алғыс хатпен марапатталды. Әділқазылардың қорытынды шешімі бойынша 10000 теңгелік сертификатпен 3 орынды журналистика мамандығының 2 курс студенті Таңатаров Қуаныш, жүлделі 2 орынды 20000 теңгелік сертификатпен қаржы мамандығының 1 курс студенті Қуанғалиев Хайдар иеленді. Ерекше өнерімен көрерменді таңқалдырған дене шынықтыру және спорт мамандығының 4 курс студенті Сапаров Ершат «Жігіт сұлтаны - 2017» атағына лайық деп танылып, 30000 теңгелік сертификатпен марапатталды. Айта кетсек, Ершат Мемлекеттік күзет қызметі, 0112 әскери бөлімі Президенттік полкі «Айбын» қатарында қызмет етіп келген болатын. Барлық қатысушыларды жеңістерімен қатар 7 – мамыр Отан қорғаушылар күнімен құттықтаймыз!

Алтынай СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ,

журналистика мамандығының 3 курс студенті

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 29

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 12

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 38

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 36

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.