Жыламасын сәбилер, ауырмасын балалар

Сәуір айының алғашқы күндерінің бірінде облыстық прокуратураның ұйымдастыруымен "Жыл адамы-2014", "Алтын жүрек-2015", "Маленькая страна" қорының жетекшісі Ерлан Күмісқалиев мырзамен кездесу болып өткен болатын. Жиынға университет профессор оқытушылары мен магистрант, студенттер қатынасты.

"Маленькая страна" қоғамдық қоры аутизм, дауна синдромы, тіл кемістігі бар балаларға арналған емдеу-сауықтыру орталығы болып ашылған еді. "Бұл орталықта балаларының күнделікті өмірге үйреніп кетуін, басқа балалар сияқты жүріп, тұрып, сөйлеп кетуін тағатсыздана күтіп жүрген ата-аналар қаншама. Осы жандарға аз да болса көмегіміз тисінші, осы кішкентай бүлдіршіндер ешкімге жаутаңдамай бір қалыпты өмірге үйренсе екен, басқа балалар секілді мектепке барса екен"-деген Ерлан мырза жиынға келгендерге орталықтың әр баласын видеоролик арқылы таныстырып, олардың әр қадамы үшін қуанатынын жеткізді. Қазіргі уақытта осындай аурумен ауыратын балаларға үрке қарайтын ата-аналар мен балаларға деген ренішінде жасырмады. "Бұл балалар осындай болып туылғаны үшін кінәліме, неге біз осы бүлдіршіндерге тілекші бола алмаймыз, неге осы балаларға қамқорлық жасап, қанатымыздың астына ала алмаймыз, кейбір аналар өздерінің баласы үшін жаны ауырып, шырылдаса, олардың ата-әжесі таста, бұл ауру баланы әрі-бері сүйрелемей"-деп айтқан жандардың барын айтып отырғандардың көзіне жас алдырған болатын. Әр сөзінен балаларға деген қамқорлығын, олардың көздерінен кішкентай да болса қуаныш көрсе жігерленіп, қалайда осы баланы аяғынан тұрғызуға көмектескісі келетінін айтып өтті.

Жиын соңында Ерлан мырзаға облыстық прокуратураның атынан дайындалған сыйлығын тарту етілді.

"Жақсылық жолында біргеміз"

15 Фев 2019 7

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департаментi жанынан  құрылған  "АсУміт" қайырымдылық қоры 9-шы ақпан күні  "Жақсылық жолында біргеміз" атты фудзалдан қайырымдылық шарасын өте жоғары деңгейде өткізді.

Махамбет атындағы сыйлықтың иегері атанды!

13 Фев 2019 25

Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының профессоры Аманкелді Шамғонұлын республикалық Махамбет атындағы сыйлықтың лауреаты атануымен шын жүректен құттықтаймыз.

Ғылыми-сараптамалық топ мәжілісі өтті

13 Фев 2019 30

13 ақпанда біздің университетімізде Қазақстан халқы Ассамблеясы Ғылыми-сарапатамалық тобының мәжілісі өтті. Шараға Ғылыми-сараптамалық топ мүшелері, жастар өкілдері қатысты. Жиында Елбасының «Ұлы Даланың жеті қыры» атты мақаласынан туындайтын міндеттер талқыланды,   Ғылыми-сараптамалық тобының жұмыс жоспары белгіленді.

Студенттер спартакиадасы

12 Фев 2019 51

Университетімізде  студенттер арасында дәстүрлі факультетаралық спартакиада басталды.

Референт хатшыларының тренинигі өтті

11 Фев 2019 40

Стратегиялық, инновациялық және халықаралық даму департаменті жанындағы корпоративтік оқыту орталығы 8 ақпанда хатшы-референттерге арналған "телефон этикеті"тақырыбында тренинг ұйымдастырды.